Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z wyższych kategorii wagowych
21-03-2018, 03:54 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2018 04:09 PM przez kubala1122331.)
Post: #1140
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Wczoraj nadrobiłem sobie walkę Kudratiłło Abdukachorowa z Laszlo Tothem. Uzbek wygrał wysoko na punkty i pokazał boks na naprawdę wysokim poziomie. Może zawalczył ciut słabiej niż w Rosji z Dimitrijem Michajlenką, ale nie zmienia to mojej opinii, że może być liczącą się postacią w półciężkiej. Jest przede wszystkim świetny w ofensywie, wyjścia z klinczu podbródkowymi wychodzą mu znakomicie, bicie na przemian na górę i na dół również ogląda się bardzo dobrze. Za to pojawiły się u mnie dwie wątpliwości. Pierwsza to siła ciosu. Wydawało mi się, że Abdukachorow posiada bardzo mocne uderzenie, a tymczasem wiele razy czysto i solidnie trafił Węgra, ale ten stał niewzruszony. Odniosłem nawet wrażenie, że pod koniec walki Toth nawet odważniej poszedł do przodu, kiedy zauważył, że ciosy rywala nie robią wielkiego spustoszenia. Druga sprawa to obrona Abdukachorowa. Toth wsadził kilka czystych ciosów. Kudratiłło starał się bazować na refleksie, co nie do końca mu wychodziło. Czasami fantastycznie skontrował, ale ktoś mocniejszy, silniej bijący i odważniejszy w ataku może te luki wykorzystać. Ogólnie występ taki na 4+. Uzbek zdobył pas WBC Silver, więc powinniśmy go niedługo zobaczyć w ciekawej walce na amerykańskim ringu dobrym przeciwnikiem. Z kim? Może z Porterem, który w listopadzie też zdobył ten pas (nie wiem czemu go stracił?). Myślę, że byłby to bardzo bardzo ciekawy pojedynek bez zdecydowanego faworyta. Jeśli oczywiście w ogóle dopuszczą tak niebezpiecznego Uzbeka do tak medialnych pięściarzy.

Przy okazji sfinalizowano dwie ciekawe walki. 12 maja Wasyl Łomaczenko zmierzy się z Jorge Linaresem, potwierdzono też pojedynek Demetriusa Andrade z Siergiejem Derewianczenką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 21-03-2018 03:54 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości