Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z wyższych kategorii wagowych
21-01-2018, 12:03 AM
Post: #1070
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Obejrzałem sobie dzisiaj w tle galę we Francji. Całkiem fajne zestawienia. Najpierw Mohamed Mimoune (waga super lekka, ten, co niedawno zlał w Anglii Eggingtona) wygrał jednogłośnie na punkty z Argentyńczykiem Emiliano Dominguezem. Zwycięstwo zasłużone, ale wywalczone w drugiej części pojedynku. Sam pojedynek zaczął się od lekkiego szoku, bo Francuz wyladował na deskach już w 8-10 sekundzie pierwszej rundy. W czwartej liczony był za to Argentyńczyk. Tak do tej 7-8 rundy było bardzo równo. A to atakujący Dominguez wygrał rundę, a to Mimoune udawało się uciekać, kontrować i zapisywać je na swoją korzyść. Ostatnie trzy starcia to jednak dominacja Francuza, który chyba wykorzystał zmęczenie Emiliano.

Potem były dwa szybkie efektowne nokauty. Najpierw w wadze ciężkiej, w walce rewanżowej Siril Makiadi przegrał już w pierwszej rundzie z Herve Lofidim. Wynik jest zaskakujący, bowiem 1) obaj raczej nie są puncherami 2) pierwsza walka zakończyła się również w pierwszym starciu, ale wtedy to Makiadi znokautował Lofidiego. Ja sobie nie przypominam podobnej sytuacji. W super średniej dobrze zaprezentował się Kevin Lele Sadjo, który zupełnie sponiewierał w ringu Szamila Ismaiłowa. Chyba trzeba zwrócić uwagę na tego chłopaka, bo o ile technicznie jest i chyba będzie zawsze dość ograniczone, o tyle jest po prostu koniem.

W walce wieczoru wystąpiły panie. Niejaka Maiva Hamadouche wypunktowała Myriam Dellal po jakiejś śmiesznej cepeliadzie.

Nie wiem co z walką Francka Petitjeana z Andreą Scarpa, która miała być w walce wieczoru. Francuski canal-sport nie pokazywał pojedynku, więc wygląda na to, że nie odbył się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 21-01-2018 12:03 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości