Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artur Grigorian vs Maciej Zegan (18.01.2003)
22-12-2014, 09:12 PM
Post: #3
RE: Artur Grigorian vs Maciej Zegan (18.01.2003)
Tak w ogóle to kariera Zegana to dziwna historia. Wtedy oglądałem jego walki, ale byłem dzieciakiem i niewiele obchodziła mnie otoczka wokół boksu. Maćka pamiętam tylko z pojedynków po Grigorianie i często komentatorzy podkreślali, że został w tamtej potyczce okradziony i należy mu się rewanż jak psu buda. Ale wracając do kariery Zegana, to bardzo dziwi mnie, że od pojedynku z Grigorianem (gdzie zaprezentował się super) przez trzy lata nie walczył z nikim poważnym. W tamtym okresie jego najlepszym rywalem był chyba Argentyńczyk Martinet, którego pamiętam z walki z Corralesem ^^ No, ale Argentyńczyk był jedynie solidnym journeymanem. Prime Zegana się marnowało, ale w końcu doczekał się dobrego rywala - Nate'a Campbella. Amerykanin nie miał imponującego rekordu i dopiero wchodzil w swój prime. W jednym z wywiadów Zegan wspominał, że tamta walka była dla niego niewiadomą, poniewaz w PL nie dysponowano nagraniami walk Campbella, a jedynie znano jako takie pogłoski na temat "Galaxy Warriora". W efekcie Zegan przegrał z Amerykaninem z kretesem i nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia. Od tamtej pory rozpoczęła się równia pochyła i porażki z journeymanem z Meksyku, oraz średniakiem Fullerem. Później Zegan starał się odbudować i dał kilka ciekawych walk (prawie dopchał się do walki o tytuł z Burnsem w 2010 roku) jednak to już nie było to... Szkoda tego werdyktu z Grigorianem, bo była to chyba ostatnia tak duża szansa na pas. Później Uzbek stracił tytuł ze znakomitym Freitasem, a w grze były też takie tuzy jak Corrales, Castillo, Casamayor i kilku innych. Z nimi akurat już Maciek nie powojowałby jak z Grigorianem. Kurcze, gdyby tak zobaczyć Polaka na dużej gali w USA przeciwko Freitasowi, lub Corralesowi... Ach, rozmarzyłem się Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Artur Grigorian vs Maciej Zegan (18.01.2003) - redd - 22-12-2014 09:12 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości