Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Forum i Bokser.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
13-03-2014, 09:15 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2014 09:17 PM przez RSC-2.)
Post: #100
RE: Czy Forum i Bokser.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
@BESTIA
Każde forum internetowe ma jeden i ten sam dylemat.
1. Czy bezwzględnie egzekwować dyscyplinę dyskusji i nie dopuszczać, aby w tematach rozmowa schodziła na sprawy pokrewne, oraz nie dopuszczać do tego co błędnie nazywane jest spamem.
2. Czy pozwolić na pełną wolność wypowiedzi i rozmywanie tematów ,oraz akceptowanie dyskusji takiej na jaką userzy mają ochotę choć ta niekonieczne jest ściśle związana z tematem wątku.

Zaletą pierwszego przypadku jest porządek i tematyczność wątków , ale za to mała ilość dyskutantów.

Natomiast w drugim przypadku istnieje bałagan w „trzymaniu linii tematów” ale za to ilość piszących jest zdecydowanie większa.

Aby rozwiązać ten dylemat należy zadać pytanie.

Czy forum jest przeznaczone dla „tematów” czy raczej dla userów, którzy sami, [ oczywiście w ramach regulaminu] decydują o kształcie i temacie dyskusji.

Ja jestem zdecydowanie za opcją drugą .Bo dla mnie „forum” to bardzo szeroka platforma wymiany poglądów. Szeroka zarówno w kwestii ilości piszących jak i szerokości zagadnienia.

Twoje wyjaśnienia odnośnie banowania przyjmuję do wiadomości choć się z nimi kompletnie nie zgadzam w każdej kwestii. Mam na ten temat kompletnie odmienne zdanie z daleko posuniętą tolerancją i wolnością wypowiedzi .
Akceptuję Twoje wyjaśnienia i zasady w myśl łacińskiej prawnej maksymy „Dura lex sed lex”
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy Forum i Bokser.org to dwa inne światy? Konkurencyjne? - RSC-2 - 13-03-2014 09:15 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości