Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Forum i Bokser.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
12-12-2013, 07:50 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2013 07:54 PM przez RSC-2.)
Post: #29
RE: Czy Forum i Bokser.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
Ja mam troszeczkę nieco inne zdanie w ocenie piszących na „głównej” i na „forum”
To że „forum” jest bardziej „uporządkowane” i „wygodniejsze” do dyskusji nie ulega wątpliwości.

Ale mam bardzo poważne wątpliwości do stwierdzenia ,że na forum pisze się bardziej merytorycznie i na wyższym poziomie.
Moje zdanie jest takie:
Główna.
Zgadzam się ,że pisze tam wielu userów , którzy nie przebierają w słowach stosując do adwersarza określenia pejoratywne ,a nawet wulgarne często bez uzasadnienia i powodu. [i nikt na to nie reaguje]
Ale jeżeli „odrzuci” się tą grupę piszących ,to pozostała część pisze bardzo ciekawie, nietuzinkowo, często z humorem i dosadnie. Wielu wykazuje dużą wiedzę o boksie i na tematy pośrednio związane z boksem. Trochę „fantazji, schodzenie na tematy pokrewne ,a nawet nie związane bezpośrednio z boksem i wolna od ograniczeń dyskusja dodaje kolorytu i jest „zjadliwa” dla wszystkich łącznie z laikami.

Forum.
Wbrew samozachwytowi nad poziomem ,to dyskusje są tu nieco monotonne.
Bo jak mają być impulsywne skoro nad „łbem” stoi ci moderator i zaraz zwraca uwagę nawet w sytuacji gdy nie powinien tego robić i pilnuje czy czasem nie powinieneś pisać w „offtopie”
A „offtop” to taki dział gdzie jak śpiewał mój kolega z RSC w „Maratonie rockowym” że już się mylą nazwy i kto gra. [2 tys. wpisów]
Ileż też razy można w kółko pisać i powtarzać ,że Adamek jest cienki , Rigo jest szybki, a Włodarczyk to mega bokser. Dyskusja ,czy ze Szpili wyrośnie dobry bokser to wróżenie z fusów i nad czym tu dyskutować.
Sprzeczki ,który z bokserów jest lepszy, punktowanie walk , tworzenie własnych rankingów, interesuje tylko niewielką grupę „znawców” i „ekspertów”
Dowodem na to jest fakt ,że dział „Offtop” gdzie prawie nie pisze się o boksie ma największą ilość postów wraz z „Aktualnościami”.
Natomiast tematy „analizujące” boks są daleko w tyle.
No bo kogo interesuje jak Franek punktował walkę np. Judah –Malignaggi.
, albo co Edek wie kim był Jesse Hart.
[Nie twierdzę ,że takich postów nie powinno być na forum. Udowadniam jedynie ,że są to posty dla bardzo wąskiej grupy i przeciętny kibic boksu nawet do takich wątków nie wejdzie i nie przeczyta.
Reasumując.
Nad tym Forum w samozachwyt wpadła pewna wąska grupa userów , którym taka forma forum odpowiada, bo lubią kisić się we własnym sosie , klepać po plecach i udawać znawców.
Dlatego też wbrew pozorom to forum nie jest otwarte ,dla wszystkich i nie przyciąga nowych osób.
Co prawda jest tu miło , spokojnie , kulturalnie ale co z tego skoro to forum się nie rozwija bo ciągle jedne i te same gęby
„Wojskowa” dyscyplina też nie sprzyja rozrostowi tego forum.
Ale kto powiedział ,że to forum musi być duże , prężne, i tętniące życiem po kilkaset wpisów dziennie?
„Małe też jest piękne”
To takie moje spostrzeżenia trochę „przejaskrawione” , choć uważam ,że generalnie to forum jest całkiem dobre.
Nie jest może idealne co wytknąłem powyżej , ale musi być niezłe skoro tu codziennie zaglądam.
Ale na „głównej” też czasem coś napiszę aby BMH miał się z czego śmiać i cytował mnie w forumowym „Łapu-Capu”
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy Forum i Bokser.org to dwa inne światy? Konkurencyjne? - RSC-2 - 12-12-2013 07:50 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości