Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Compubox- czy compuśmieć ???
01-08-2013, 01:50 PM
Post: #18
RE: Compubox- czy compuśmieć ???
Odpowiem Ci na ostatni akapit, choć uznasz mnie może nawet nie za ideowca, ale za nawiedzonego.

Jeśli miałeś kiedyś do czynienia ze statystyką (bo Compubox to nie jest żadna statystyka) lub pracujesz w firmie, któraMa ISO- to wiesz, ze miarodajne dane do wyliczeń statystycznych to dane ilościowe. Czyli zlicza się najprostsze, nieredukowalne elementy. To tak jak w informatyce, albo zero- albo jedynka. I na tej podstawie można budować obliczenia statystyczne np. dla poszczególnych pięściarzy, rund i jeszcze bardziej szczególowe.
Jednak w boksie takich danych nie ma, bo tu mamy do czynienia z danymi jakośćiowymi- a nie ilościowymi. Tak więc z założenia system jest błędny. A skoro tak jakikolwiek wynik obliczny na podstawie tego systemu jest też błędny.

To tak jakby zamieszczać na Orgu (w serwisie) wyniki wróżenia wróżek czy wróżów. One też mogą się pokryć lub nie z obrazem walki. Nawet, jak wróżbita zna się na boksie, to może być trafniejszy niż wynik walki na pdostawie Compuboxa.

Według mnie czynnik ludzki jest najsłabszy w całej tej zabawie w cyferki żonglerce danych uzyskanych na ich podstawie. Jednak tak samo jest (jak słusznie zauważyłeś, z sędziowaniem. Dlatego ja zlikwidowałbym sędziów punktowych w ogóle. Zostawiłbym sprawy pięściarzom i lekarzowi/lekarzom (2-3). W ringu byłby tylko sędzia ringowy, który czuwałby wyłąćznie nad prawidłowym przebiegiem walki. Liczba rund nieograniczona (chociaż ja wydłużyłbym ich czas do 5 minut).
Wynik byłby więc przez KO, TKO (poddaje się zawodnik, lub poddaje go Team, lub zespół lekarzy orzeka o przerwaniu walki z przyczyn medycznych), lub obaj ze zmęczenia rezygnują- remis.
Zdaję sobie sprawę, ze ostatni akapit wzbudzi najwięcej kontrowersji i pewnie wielu się będzie ze mną nie zgadzać. Jednak takie mam zdanie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Compubox- czy compuśmieć ??? - glaude - 31-07-2013, 10:45 AM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 31-07-2013, 11:16 AM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 31-07-2013, 12:33 PM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 31-07-2013, 01:44 PM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 31-07-2013, 02:11 PM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - Matys - 31-07-2013, 06:24 PM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 01-08-2013, 09:01 AM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 01-08-2013, 12:01 PM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - glaude - 01-08-2013 01:50 PM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 01-08-2013, 02:07 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości