Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Compubox- czy compuśmieć ???
01-08-2013, 10:32 AM
Post: #16
RE: Compubox- czy compuśmieć ???
@BMH
Cała moja wiedza na temat compubox pochodzi z sieci i dyskusji komentatorów walk, więc nie jestem żadnym ekspertem w tej sprawie. Natomiast to, jak się to odbywa w świetle tej wiedzy budzi moje (uważam, że uzasadnione) zastrzeżenia. Co do upubliczniania tych "statystyk" w czasie rzeczywistym- czyli w przerwach m-dzy rundami mam wiedzę z TV. Chyba Andrzej Kostyra, ale nie jestem pewien, komentując jakąś walkę zwrócił na to uwagę.

Nie byłaby to zresztą żadna dziwna sprawa, bo np. statystyki w meczach tenisowaych podawane są na bieżąco po każdym secie, a nawet nieraz po każdym gemie. Tak samo w NBA statystyki idą na bieżąco w czasie meczu. Tyle, ze w tenisie czy koszykówce ten system dziala ilościowo [jak w ISO Smile ]. Łatwiej jest zliczyć błedy wlasne zawodnika (wymuszone, lub nie), przechwyty piłki, zdobyte punkty, lub asysty. Trudniej natomiast szybko ocenić coś jakościowego (zbyt wiele danych na tak krótki czas analizy)- a tak jest w boksie. No bo jak ocenić siłę ciosu- to nie piłka w tenisie, ze można jej zmierzyć prędkość w serwisie!

Na koniec taka dygresja.
Gdyby Compubox nie był potrzebny w czasie rzeczywistym (udostępnianie danych natychmiast- bo amerykańscy kibice kochają wszelkie zestawienia sportowe na bieżąco), to po co ci gości klikaliby szybko w czasie walki w klawiaturę?
Przecież mogliby po zakończeniu walki, przez kilka dni oglądać ją w zwolnionym tempie i powoli oceniać, i rejestrować ciosy- nieprawdaż?

P.S.
Temat wydaje mi się Ważny, bo ocena jakościowa może być tylkowykonana przez człowieka- komputery póki co są jeszcze za głupie Smile
Ale analiza musi być wolna i dokładna- nie na zasadzie co mi się klepnie to będzie, a czego nie zdążę klepnąć to nie będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Compubox- czy compuśmieć ??? - glaude - 31-07-2013, 10:45 AM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 31-07-2013, 11:16 AM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 31-07-2013, 12:33 PM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 31-07-2013, 01:44 PM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 31-07-2013, 02:11 PM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - Matys - 31-07-2013, 06:24 PM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 01-08-2013, 09:01 AM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - glaude - 01-08-2013 10:32 AM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 01-08-2013, 12:01 PM
RE: Compubox- czy compuśmieć ??? - BMH - 01-08-2013, 02:07 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości