Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boks w roku 2019 - podsumowanie
12-01-2020, 01:42 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2020 02:17 PM przez szalonyAli.)
Post: #12
RE: Boks w roku 2019 - podsumowanie
,,Porównując Alvareza z prawdziwymi tuzami ringów ostatnich pięciu lat, to nawet ciężko to jakoś zestawiać. Bo nie dość, że rywale ci boksowali na wyższym/podobnym stopniu intensywności to jeszcze swoje walki wygrywali właściwie bez zająknięcia.

"Najgorzej" prezentuje się Crawford, który boksuje rzadko i ma problemy z zakontraktowaniem rywali, do tego nie jest bokserem pokroju Alvareza w kontekście medialnym i musi odbębniać mniej popularne obrony tytułów. Niemniej w ciągu tych pięciu lat zdeklasował bardzo dobrego Postoła, potem zufunikował tytuły w super lekkiej i z sukcesem przeniósł się wyżej, wygrywając wszystkie walki w sposób bardzo pewny.

O Usyku to w ogóle nie ma co się wypowiadać, bo jakby nałożyć jego wyczyny na Alvareza, to Alvarez powinien po kolei wygrać z Gołowkinem, Jacobsem, Saundersem, Eubankiem i Andrade do tego deklasując większość z nich.''

Z tego, co pamiętam Usyk bardzo wymownie jąkał się z Briedisem. Idac twoim tokiem myślenia mogę równie dobrze powiedzieć , ze Huck był przez większość swojej kariery tylko solidnym z rzemieślnikiem, a przed walką z Usykiem w zasadzie swoim dawnym cieniem( brutalna porażka z Głowackim, deklasacja z Briedisem), mało znamy Hunter też nie dał się zdeklasować, Mchunu także.
Wynik walki z Głowackim także był lekko zawyżony. Deklasacja jako tako nastąpiła tylko z Gassievem. Aczkolwiek Rosjanin przez tą walką doznał poważnej kontuzji dłoni. Jego trener wspomina o tym , że w zasadzie podczas tego starcia była wyłączona cała lewa dłoń. A więc z pewnością miało to istotny wpływ zarówno na przygotowania jak i przyjęty przez Rosjanina styl walki. Już nie mowiąć o tym , ze faktycznie mogło to wybaczyć jej wynik. Jednak Gassiev zaboksował na własną odpowiedzialność.
Nie jest tak, że nie doceniam Ukraińca, więc przeciwnie, tylko robię z Nim to samo co ty z Alvarezem, a więc dostrzegam tylko i wyłącznie wady.
Po prostu demonizujesz chłopaka. Przyjąłeś sobie taką narrację odnośnie Meksykanina i podajesz wyłącznie argumenty, ktrore mają udowodnić twoją tezę. Nawet jeśli mówisz o jego sukcesach czy zestawiasz w swoim mniemaniu uczicwie w bokserami, który są twoim zdaniem kilka klas wyżej od niego , to podajesz wybiórczo argumenty mające na celu umniejszenie zalet Alvareza i pokazanie kontrastu . Jesteś przy czym bardzo stronniczy i subiektywny.

Zresztą moja opinia przedstawiona we wcześniejszych poście dotyczy osiągnieć za poprzedni rok.
Najpierw pokonał po bardzo dobrej walce zasłużenie Jacobsa, który zaraz po Gołowkinie jest najlepszych zawodnikiem tejże kategorii wagowej. Odnośnie starć z Kazachem można faktycznie mieć sporo wątpliwości. Pierwsze starcie moim zdaniem wygrał Gołovkin, punkotwałem wówczas chyba 116:112 , drugie starcie faktycznie mogło pójść w obie strony, u mnie był remis 114:114 z lekkim wskazaniem na Alvareza. I wcale nie dlatego , że punktowałem pod Meksykanina, wręcz przeciwnie przez tą walką większą sympatią dażyłem Kazacha. Paradoksalnie lubię obydwu panów, mimo, że są totalnie różni.
Następnie Alvarez pokonał także pewnie Kowaliova, który przez wielu był uważany za króla półciężkiej, ale jak dla mnie w tej kategorii wagowej nie można wskażać dominatora. O tym, kto jest najlepszy mogą zdecydować tylko pojedyńcze starcia, między nimi. Przykąld chociażby ostatnia walka Gvozdyk Betbiev.
Kto osiągnął więcej od Alvareza w ubiegłym roku?
Bo według mnie nikt. Osiągniecia zarówno Inoue, Taylora Errola Spence czy też Pacmana były zbliżone. Ale w mojej subiektywnej ocenie mają lekko mniejszą wymowę i tyle w temacie.

Jeszcze jedno, jak dla mnie Golovkin jest wyżej niż jakikolwiek który rywal Usyka czy też Crawforda. Zresztą mój aktualny ranking najlepszych zawodników przez podziału na kategorię wagowe wygląda następująco :
1.Łomaczeko
2.Alvarez
3.Crawford
4.Usyk
5.Inoue
6.Golovkin
7.Spence
8.Estrada
9.Pacman
10.Leo Santa Cruz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Boks w roku 2019 - podsumowanie - Gogolius - 24-12-2019, 09:03 AM
RE: Boks w roku 2019 - podsumowanie - szalonyAli - 12-01-2020 01:42 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości