Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klincz w boksie - dozwolony czy nie?
10-03-2013, 03:21 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2013 03:22 PM przez RSC-2.)
Post: #8
RE: Klincz w boksie - dozwolony czy nie?
Ja nie oceniam sprawy klinczu ,ale odniosę się do pewnego fragmentu wypowiedzi BMH
Cytuję:
„Jeżeli każdy klincz byłby odbierany tak jak napisał Hugo, to taki Ali, Ruiz(to dopiero zapaśnik), Floyd, Hatton, Kliczko(za wieszanie sie na rywalach) czy właśnie Hopkins byliby zawodnikami z największa ilością porażek przez dyskwalifikacje”




Kompletny brak logiki w tym stwierdzeniu , bo nieprawdą jest ,że gdyby za klincze karano dyskwalifikacją to ci bokserzy mieliby większą ilość porażek.
Nie mieliby. A to dlatego, że po pierwszej dyskwalifikacji więcej ,by już nie klinczowali.

Przypomina mi się taka analogia do piłki nożnej ,gdzie jeszcze niedawno w czasie wykonywania rzutu rożnego , czy rzutu wolnego zawodnicy w polu karnym trzymali się i ciągnęli za koszulki ,a sędziowie nie reagowali.
I też wysuwano argument ,że gdyby sędzia za każde pociągnięcie za koszulkę dawał rzut karny ,to w meczu byłoby 20 rzutów karnych.
Jednak UEFA nakazała sędziom dyktowanie rzutów karnych za „ciągniecie za koszulkę”
Jedną z ofiar tego nakazu była Polska w meczu z Austrią gdzie sędzia Howard Webb wyegzekwował to co mówią przepisy.
Dziś już nikt za koszulki się nie szarpie i jakoś nie ma 20 karnych w meczu, bo każdy wie jakie będą konsekwencje.
Podobnie byłoby w boksie z klinczem.
Jednak nie dokonuję oceny ,czy za klincz należy dyskwalifikować , bo to dla mnie zbyt trudny temat.
Ale jeżeli klincz jest zabroniony , to należy ten przepis wdrożyć , a efektem nie będą dyskwalifikacje zawodników, a jedynie brak klinczów w czasie walk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Klincz w boksie - dozwolony czy nie? - RSC-2 - 10-03-2013 03:21 PM
Co na to zasady walk bokserskich? - RSC-2 - 26-11-2013, 05:59 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości