Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Głowacki na punkty
Głowacki przed czasem
Briedis na punkty
Briedis przed czasem
no contest
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głowacki vs Briedis (15.06.2019)
26-06-2019, 08:46 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2019 08:56 AM przez RSC-2.)
Post: #66
RE: Głowacki vs Briedis (15.06.2019)
@Hugo
W tej sprawie całkowicie nie zgadzam się z Tobą.

Uważam ,że USA ma jeden z najlepszych na świecie systemów prawnych.
Mógłbym w tym miejscu zasypać Cię argumentami i przykładami dla uzasadnienia swojej tezy.
Prawo precedensowe [common law] to na dzień dzisiejszy najlepszy system prawny mający wiele zalet.
Nie miejsce i czas abym na szczegółowych przykładach pokazał Ci zalety tego systemu.

Jeżeli chodzi o prawa człowieka to są one zupełnie inaczej pojmowane w USA niż w Polsce.
Amerykanie nie mają z tym problemu [z wyjątkiem części czarnych]
Dlatego Ciebie dziwią pewne rzeczy które Amerykanów nie dziwią a nawet są dla nich pomocne i przyjazne.

Nie wiem czy wiesz że w w USA nie możesz i nie wolno Ci mieć dachu w innym kolorze niż jest ustalony dla danego osiedla, nie możesz wystawić koszy ze śmieciami w innej chwili [dniu] niż jest to ustalone i odbierane przez służby, nie możesz postawić ogrodzenia przed domem, jest całoroczny zakaz strzelania fajerwerkami itp.

Za takie wykroczenia są surowe kary pieniężne a szeryf zjawia się natychmiast bo sąsiad zadzwoni szybciej niż się spodziewasz
W USA nie jest to odbierane jako donosicielstwo a obowiązek
Polakowi trudno to zrozumieć. Okres komunizmu i funkcjonowania ORMO zrobił swoje.

W Polsce byłby zaraz lament o ograniczaniu swobód i wolności.
Tam jest to normalność popierana przez mieszkańców.

Obłudą Amerykanów dla mnie jest jedynie to że zawsze się uśmiechają i mówią że jest "ok. nawet wtedy gdy "ok" nie jest.

Zapewne w różnych stanach jest różnie , a ja piszę na podstawie tego jak jest w największym stanie USA nie licząc Alaski.





[Dlaczego Gogolius nie interweniuje?]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Głowacki vs Briedis (15.06.2019) - RSC-2 - 26-06-2019 08:46 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości