Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z niższych kategorii wagowych
01-06-2015, 08:18 PM
Post: #387
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
(31-05-2015 11:39 AM)saliman1 napisał(a):  Kolejny wałek "na kontuzję". Javier Mendoza po 6 rundach wypunktował w moim zdaniem zbyt znacznych rozmiarach Milana Melindo. Chociaż Meksykanin wygrywał tą walkę to absolutnie nie zgadzam się z punktacją 60-52. Dla mnie było równo i Filipińczyk miał szansę w drugiej części pojedynku. To już reguła, że przy prowadzeniu gospodarza walka jest przerywana z powodu najmniejszego rozcięcia.

Tutaj się nie zgadzam. Mendoza był zdecydowanie lepszy i wygrał większość rund. Bez żadnych wątpliwości daję mu pierwsze 4. Filipińczykowi tylko szóstą. Melindo powinien zostać do 5 rundy zdyskwalifikowany za ciosy poniżej pasa (naliczyłem przynajmniej 3). Nie wiem, czy to frustracja, czy on ogólnie ma coś nie tak z głową, bo atakował też wyraźnie po komendzie sędziego. Strasznie brudna walka z jego strony, sam jest sobie winny takiego zakończenia walki. Meksykanin z kolei to nie jest żaden artysta ringu, techniki wyraźnie mu brakuje, ale jest nieustępliwy, sporo atakował i wyraźnie więcej trafiał. Z kolei na minus te scenki, kiedy udawał, jak bardzo go boli po tych niedozwolonych ciosach Filipińczyka. Ewidentnie szukał dyskwalifikacji rywala.

Zakończenie walki rzeczywiście kontrowersyjne, nie z takimi rozcięciami pięściarze nieraz walczą po kilka rund. Natomiast punktacji sędziów jakoś specjalnie bym się nie czepiał.

Tutaj cała walka:
https://www.youtube.com/watch?v=vGQbfAEWGro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - szkarupa - 22-11-2012, 02:15 PM
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Maynard - 01-06-2015 08:18 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości