Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z niższych kategorii wagowych
26-09-2018, 07:10 PM
Post: #803
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Wczoraj wieczorem nadrobiłem sobie poniedziałkową walkę Sho Kimury z Kosei Tanaką i tak o niej wspomnę słowem, bo panom wyszedł naprawdę doskonały pojedynek. Szczególnie pozytywnie zaskoczył mnie Kimura. Ja myślałem, że to bardziej przypadkowy mistrz, który wykorzystał to, iż chciano zrobić na siłę czempiona z Zou Shiminga. A tymczasem to pełnokrwisty wojownik. Oczywiście, sportowo znacznie bardziej ograniczony od Tanaki, ale w zasadzie jego atuty powodowały, że nie było tego w ringu widać. Sho ciągle szedł do przodu, wyprowadzał znacznie mniej ciosów od rywala, lecz jeśli już to zrobił, było konkretnie. Bardzo często trafiał czystymi ciosami, co mnie troszkę zdziwiło, bowiem miałem jego przeciwnika za specjalistę od defensywy. A tymczasem Tanaka bardzo często dawał się zaskakiwać - może ani razu nie był zamroczony, ale pod koniec walki twarz miał już mocno opuchniętą.

Tanaka postawił na ruchliwość w ringu, częstsze zadawanie ciosów i lżejsze, mniej konkretne, ale dłuższe serie. To było efektowne, szczególnie kiedy trafiał rozpoczynającym lewym i nakręcał kołowrotek, złożony z kilku -kilkunastu uderzeń. Sam jednak bardzo często nie zdążał wracać do obrony, przez co inkasował mocne uderzenia.

Piękny boks - emocjonujący, z dużą ilością wymian, ale też akcji na najwyższym poziomie. Werdykt raczej słuszny, Tanaka bardziej zasłużył na zwycięstwo. Ja miałem co prawda tylko 115:113 dla niego, lecz remis byłby nadużyciem.

Udało mi się też zobaczyć pojedynek Chayaphona Moonsriego z Pedro Taduram, ale tu już poziom i emocji zdecydowanie mniej. W sumie jedyne co zwróciło moją uwagę to to, że rzeczywiście pięściarze w słomkowej mają słabe uderzenie, skoro notoryczne low blowy Tadurana nie robiły na Moonsrim żadnego wrażenia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - szkarupa - 22-11-2012, 02:15 PM
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 26-09-2018 07:10 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości