Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z niższych kategorii wagowych
07-10-2012, 10:05 PM
Post: #30
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Wczoraj odbyła się jeszcze jedna walka o której nie wspominaliśmy, mianowicie:
Roman Gonzalez vs Stiven Monterrosa
Był to pojedynek non-title. "Chocolatito" od początku dominował na rywalem, którego jedynym atutem było chyba tylko zero w rekordzie. Monterrosa padł na deski w pierwszej rundzie, padł w drugiej, a w trzeciej sędzia dość niespodziewanie przerwał walkę. Ale moim zdaniem to dobrze, bo choć Stiven próbował jakoś się odgryzać (trzeba mu to oddać), to inkasował sporo mocnych ciosów i uważam, że ta walka mogła się dla niego skończyć bardziej nieprzyjemnie...


W tym tygodniu zaś jeśli chodzi o niższe kategorie wagowe, to czeka nas chyba tylko jedna ciekawa walka (chyba że coś mi umknęło). Ale za to jaka!
Nonito Donaire vs Toshiaki Nishioka
Notowany w czołówkach rankingów P4P rewelacyjny "Filipino Flash" zmierzy się ze świetnym, choć będącym już chyba po szczycie formy Japończykiem. Największą zagadką jest forma długo nieaktywnego Nishioki, ale i tak spodziewam się świetnej walki, chociaż faworytem jest dla mnie Nonito. O tym dlaczego pisałem w moim temacie poświęconym tej walce, więc tutaj w skrócie: Donaire jest w gazie, jest uskrzydlony zwycięstwami i można być pewnym o jego formę, a w przypadku Japończyka jak już wspomniałem jest to spora niewiadoma.


Interesująco zapowiada się przyszły tydzień: pasa będzie bronił Narvaez (z tym że jego rywala kompletnie nie znam), a o wakujące trofeum WBO w koguciej zmierzą się uznawany za duży talent AJ Banal oraz nieznany chyba szerzej Taj, Pungluang Sor Singyu legitymujący się świetnym rekordem 42-1, 27KO (z tym że jak to z Tajami bywa taki rekord należy przyjmować z lekkim przymrużeniem oka). Ciekawi mnie szczególnie ta druga walka, bo AJ to naprawdę interesujący pięściarz, a z drugiej strony tacy "nieznani" Tajowie lubią czasami zaskakiwać. To może być ciekawy pojedynek, no ale do tego mamy jeszcze trochę czasu.


Od razu mam też pytanie,
bo bardzo zastanawia mnie jedna kwestia: kiedy możemy się spodziewać powrotu na ring Akiry Yaegashiego? Ktoś z Was ma może jakieś informacje na ten temat? Albo jakieś kontakty w Japonii, które mogą powiedzieć coś więcej? Uwielbiam gościa i na jego powrót czekam bardzo niecierpliwie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - szkarupa - 22-11-2012, 02:15 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości