Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manny Pacquiao - Juan Manuel Marquez I (2004-05-08)
20-04-2012, 08:35 PM
Post: #5
RE: Trylogia Pacquiao vs Marquez cz.1 – analiza runda po rundzie
@redd
Na początku się wytłumaczę, dlaczego tak późno odpowiadam w tym temacie, bo po mojej reakcji na Twój pomysł tej analizy można było pomyśleć, że wypowiem się od razu. Nie zapomniałem o tym wątku, po prostu musiałem znaleźć trochę wolnego czasu, żeby jeszcze raz obejrzeć tę walkę i kolejny raz ją wypunktować, a było to dość trudne, bo ostatnio mam dosłownie urwanie głowy.


Zacznę od tego, że jak zapewne dobrze wiecie, bo już wielokrotnie o tym pisałem, jestem wręcz fanatykiem Marqueza. Po prostu uwielbiam tego faceta. Dlatego to, jak widzę werdykty tych walk może być nieco zaburzone tymże faktem. Ale znów zaznaczę, że w moich punktacjach staram się być zawsze obiektywnym i nie kieruję się sympatią do danych zawodników. Mimo wszystko warto o tym wspomnieć.

Co do samego starcia, to moim zdaniem była po prostu świetne. Po tej niezapomnianej dla mnie pierwszej rundzie spodziewałem się niestety, że "Dinamita" nie dotrwa do końca walki. A jak było wszyscy doskonale wiemy... Za to między innymi uwielbiam tego człowieka: pomimo, że trzy razy znalazł się na deskach w jednej rundzie, to nie dość, że wytrzymał do końca, to jeszcze walczył po prostu fenomenalnie i wygrał tę walkę! To było (i nadal jest) dla mnie coś nieprawdopodobnego.

Jeżeli zaś chodzi o punktację poszczególnych rund, to od zawsze punktuje identycznie. 114-111 dla Marqueza.
RUNDA 1: Pacquiao
RUNDA 2: Pacquiao
RUNDA 3: Marquez
RUNDA 4: Marquez
RUNDA 5: Marquez
RUNDA 6: Marquez
RUNDA 7: Marquez
RUNDA 8: Marquez
RUNDA 9: Marquez
RUNDA 10: Pacquiao
RUNDA 11: Marquez
RUNDA 12: Marquez
Krótko mówiąc, pierwsza walka na konto "Dinamity".

Co do samej analizy, to jest świetna. Czekam na pozostałe dwa starcia.

PS: @redd, masz może w planach analizę trylogii Barrera-Morales? :]

Pięściarz jest prawdziwym mistrzem, gdy wstaje z desek i mówi: "Mogę walczyć dalej!"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Trylogia Pacquiao vs Marquez cz.1 – analiza runda po rundzie - Rutherford - 20-04-2012 08:35 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości