Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bardzo fajny muzułmański kraj
29-06-2017, 09:08 PM
Post: #14
RE: Bardzo fajny muzułmański kraj
(29-06-2017 08:44 PM)Metzger napisał(a):  Niewolnicy dzielą się na dwie kategorie: jedni chcą mieć dobrego pana, a drudzy nie chcą być niewolnikami.
Mnie w pierwszej kolejności interesuje mój poziom życia, a dopiero w dalszej kolejności wskaźniki PKB mojego państwa. W państwach zarządzanych autorytarnie faktycznie może być pewien "ordnung", czyste ulice, dobre drogi, stłumiona pospolita przestępczość itp. Ale co z tego, skoro skoro lwia część społeczeństwa żyje w zwykłej biedzie?
Co do niewolnictwa, to nie wiem, czy większym jego przejawem jest podporządkowanie się jakiemuś niedemokratycznie wybranemu przywódcy, czy podporządkowanie się jedynie słusznej ideologii (w tym przypadku poprawności politycznej amerykańskiej proweniencji) wprowadzanej przez "demokratycznie wybraną większość" drogą zamordyzmu (stojąca ponad prawem policja wyposażona w paralizatory i inne legalnie stosowane narzędzia tortur + mnożące się z roku na rok w postępie geometrycznym tajne służby, mogące każdego podsłuchiwać i podglądać). Ja walczę werbalnie z tym drugim zjawiskiem, bo na razie to pierwsze mnie nie dotyczy.
Co do poziomu życia, to parlamentarne ("demokratyczne") sitwy też zainteresowane są własnym poziomem życia, a poziom życia współobywateli mają w dupie.
Skąd pogląd, że w krajach autorytarnych "lwia część społeczeństwa żyje w biedzie" ? Fakty świadczą o czymś przeciwnym. W autorytarnie rządzonej Białorusi lwia część społeczeństwa ma się dobrze, startująca ze znacznie wyższego poziomu demokratyczna Ukraina ma dziś PKB per capita na poziomie Bhutanu i przedostatnie miejsce w Europie (ostatnia jest Mołdawia, też chyba "demokratyczna")

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Bardzo fajny muzułmański kraj - Hugo - 29-06-2017, 05:48 PM
RE: Bardzo fajny muzułmański kraj - Hugo - 29-06-2017, 07:27 PM
RE: Bardzo fajny muzułmański kraj - Hugo - 29-06-2017, 08:01 PM
RE: Bardzo fajny muzułmański kraj - Hugo - 29-06-2017 09:08 PM
RE: Bardzo fajny muzułmański kraj - Hugo - 30-06-2017, 06:50 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości