Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leeds i Birmingham - brytyjskie gale 13.05.2017
02-05-2017, 11:27 AM
Post: #1
Leeds i Birmingham - brytyjskie gale 13.05.2017
LEEDS
Josh Warrington vs Kiko Martinez - waga piórkowa

Konfrontacja miejscowego idola bardzo silnie identyfikującego się z Leeds (wychodzi do ringu przy hymnie piłkarzy Leeds United) z byłym mistrzem świata IBF w super koguciej. Hiszpan jednak jest już chyba schyłkowy i nieco porozbijany, a poza tym trafił do za wysokiej dla siebie kategorii. Natomiast Warrington jest niepokonany, na fali wznoszącej i będzie walczył u siebie. Dla mnie jest faworytem.

Philip Sutcliffe Jr vs Josh Leather - waga super lekka
Irlandczyk odziedziczył talent po ojcu, który był bardzo dobrym bokserem amatorskim w muszej i koguciej. Młody Sutcliffe przegrał tylko raz, minimalnie i problematycznie z Anthonym Yigitem (też duża klasa) na gali Sauerlanda w Niemczech. Leather jest niepokonany, ale dla mnie dość anonimowy. Poza "chłopcem do bicia" Mizseiem brak w jego bilansie znanych nazwisk. Zanosi się na bardzo ciekawy pojedynek, w który stawiam na Sutcliffe'a.

Jest jeszcze walka w super koguciej pomiędzy Jamesem Dickensem i Thomasem Patrickiem Wardem, ale akurat ci pięściarze mnie nie rajcują.

BIRMINGHAM
Khalid Yafai vs Suguru Muranaka - waga super musza o pas WBA

Niepokonany Yafai to bokser z jemeńskimi korzeniami i godny kandydat na następcę Naseema Hameda. Walka z Muranaką to jego pierwsza obrona pasa, który zdobył deklasując Luisa Concepciona. Japończyk jest raczej anonimowy i wg Boxreca dopiero 6 w samej Japonii. Moim zdaniem nie ma z Yafaiem najmniejszych szans.
Gamal Yafai vs Sean Davis - waga super kogucia
Młodszy brat Khaleda jest niepokonany, podobnie jak jego rywal. Davis to jednak "waciak", który w 12 walkach ani razu nie wygrał przed czasem. Choćby z tego powodu za zdecydowanego faworyta uważam młodszego Yafaia, który ma za sobą solidną podbudowę z boksu amatorskiego.
Ceferino Rodriguez vs Sam Eggington - waga półśrednia o pas EBU
Rodriguez to najlepszy bokser Wysp Kanaryjskich i od pół roku mistrz Europy. Typ boksera silnego fizycznie, solidnego, ale mało błyskotliwego. Tymczasem Eggington mocno zabłysnął wygranymi przed czasem nad Gavinem i Mallignaggim. Myślę, że bez trudu upora się także z Hiszpanem.

Poza tym próba odbudowania się porozbijanego Frankiego Gavina z Dave'em Ryanem w nowej niższej kategorii super lekkiej, starcie niepokonanych prospektów Ryana Kelly'ego i Adama Harpera w super półśredniej oraz drugi występ na zawodowstwie olimpijczyka z Rio de Janeiro Josha Kelly'ego w średniej.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Leeds i Birmingham - brytyjskie gale 13.05.2017 - Hugo - 02-05-2017 11:27 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości