Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sammy Vasquez vs Luis Collazo 02.02.2017
22-01-2017, 03:42 PM
Post: #1
Sammy Vasquez vs Luis Collazo 02.02.2017
W nietypowy dzień tygodnia, bo w czwartek 2 lutego br. odbędzie się gala w Tunica, stan Mississippi, USA z trzema interesującymi pojedynkami w wadze półśredniej.

1. Sammy Vasquez (USA) - Luis Collazo (USA)
To będzie pojedynek jednego z najbardziej niedocenianych bokserów wagi półśredniej (Vasquez) z jednym z najbardziej w swoim czasie przecenianych (Collazo). Collazo miał w swej karierze 2 okresy, kiedy było o nim głośno. Po raz pierwszy w 2005, gdy dość przypadkowo został mistrzem świata WBA w półśredniej zanim negatywnie zweryfikowali go Ricky Hatton i Shane Mosley. Po raz drugi natomiast po szybkiej wygranej przez nokaut nad (niewiele już wtedy wartym) Victorem Ortizem w 2014. Kilka miesięcy później Collazo zmierzył się o WBC Silver z Amirem Khanem i został przez niego ośmieszony, przegrywając na punkty bardzo wysoko. Później dostał jeszcze title shota do pasa WBA będącego w posiadaniu Keitha Thurmana i przegrał z nim przed czasem, aczkolwiek w początkowych rundach stawiał nieoczekiwanie silny opór. Vasquez to jeden z nielicznych w tej chwili pięściarzy USA (kiedyś były ich dziesiątki) wywodzących się z sił zbrojnych. Jako zawodowiec długo wygrywał w bardzo dobrym stylu i przegrał dopiero w lipcu 2016 z Felixem Diazem. Była to porażka zasłużona, ale po wyrównanej walce toczonej na bardzo wysokim poziomie. Zarówno Vasquez, jak i Collazo to bokserzy bazujący na dużej sile fizycznej. Jednak wydaje mi się, że technika i motoryka Vasqueza są na wyższym poziomie. Poza tym jest on ciągle prospektem, podczas gdy Collazo można uznać za pięściarza past prime.
Mój typ: Vasquez przed czasem

2. Yordenis Ugas (Kuba) - Lewan Gwamiczawa (Gruzja)
Ugas to amatorski mistrz świata, brązowy medalista olimpijski i wielokrotny mistrz Kuby, który jako profesjonał bardzo długo nie spełniał pokładanych w nim nadziei. Poniósł 3 porażki i wydawało się, że już nic z niego nie będzie. Jednak Kubańczyk niespodziewanie odrodził się w 2016 odnosząc w dobrym stylu 2 wartościowe zwycięstwa. Gwamiczawa większość walk stoczył w super lekkiej, gdzie w dramatyczny sposób (prowadząc na punkty) przegrał w 5 rundzie z królem nokautu Siergiejem Lipińcem. Parę miesięcy później już w półśredniej pokonał przed czasem Breidisa Prescotta. Zarówno Ugas, jak i Gwamiczawa to bokserzy dobrze wyszkoleni technicznie. Klasa Kubańczyka jest jednak chyba nieco wyższa.
Mój typ: Ugas na punkty

3. Ryan Karl (USA) - Eddie Ramirez (USA)
Starcie dwóch niepokonanych prospektów obdarzonych mocnym uderzeniem. Oglądałem obydwu i żaden nie przypadł mi do gustu. Ramirez to krępy latynoski swarmer o niespożytych siłach zamęczający rywali presją i tempem, ale bardzo jednostronny i monotonny w swoich poczynaniach. Z kolei rudowłosy Karl rodem z Texasu to polujący na kończące uderzenie osiłek o bardzo skromnych umiejętnościach bokserskich (obrona praktycznie nie istnieje). Zapowiada się więc straszna ringowa jatka bez wyraźnego faworyta.
Mój typ: Karl przed czasem

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Sammy Vasquez vs Luis Collazo 02.02.2017 - Hugo - 22-01-2017 03:42 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości