Ankieta: Kto wygra walkę?
Wilder przez KO
Wawrzyk przez KO
Wilder decyzja
Wawrzyk decyzja
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 2.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deontay Wilder vs Gerald Washington/Izu Ugonoh vs Dominic Breazeale
27-02-2017, 09:51 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2017 10:24 AM przez Hugo.)
Post: #283
RE: Deontay Wilder vs Gerald Washington/Izu Ugonoh vs Dominic Breazeale
Po wywiadzie z Izu wiemy z jednej strony nieco więcej, ale z drugiej pojawiają się nowe znaki zapytania. Ze zdziwieniem przeczytałem, że plan taktyczny na walkę zakładał nokaut (rozumiem, że aktywne poszukiwanie jak najszybszego nokautu) . Skoro tak, to trudno mieć pretensje do boksera, że realizował ten plan aż do upadłego (dosłownie). Może jednak na miejscu byłyby zastrzeżenia pod adresem trenera. Jakoś ostatnio Kevin Berry nie wzbudza mojego zaufania, bo i jego "flagowy" podopieczny Joseph Parker dwie ostatnie walki przeboksował "dziwnie".

Obejrzałem ponownie walkę i dostrzegłem szczegóły, które umknęły mojej uwadze za pierwszym razem. Są one bardzo niepokojące. Nigdy wcześniej nie widziałem boksera, który po przeprowadzonej akcji ofensywnej (i to dość udanej) wieszałby się na linach z wyczerpania, a tak właśnie dwukrotnie zachował się Izu Ugonoh. Jeszcze bardziej dziwne jest to, że w przeciwieństwie do swojego rywala (i wszystkich innych bokserów) Izu kompletnie nie odzyskiwał sił w przerwach pomiędzy rundami. Przecież na 5 rundę wyszedł na chwiejnych nogach i przewrócił się właściwie po pierwszym ciosie, który zainkasował. On sam użył określenia: "zapowietrzyłem się". Być może coś jest nie tak z jego układem oddechowym. Bardzo wielu obserwatorów zwróciło uwagę na zmienioną, bardzo atletyczną sylwetkę naszego boksera, często wiążąc ją z "pompowaniem" masy mięśniowej. Jednak na moje oko to ten atletyzm Izu wynika głównie z szerokości klatki piersiowej, której obwód jakby powiększył mu się o 10 cm w stosunku do stanu uprzedniego. On wygląda, jakby cały czas był na wdechu. Skłonny jestem podejrzewać rozedmę płuc, chorobę która polega na tym, że powietrze normalnie wchodzi do płuc, ale nie może ich (szybko) opuścić. Myślę, że pod tym kątem Izu Ugonoha powinien pilnie zbadać lekarz.

W uzupełnieniu poprzedniego postu dodam jeszcze, że ponadprzeciętnie szerokie bary to na ogół dowód ponadprzeciętnej krzepy i wydolności. Jednak czasami są one także objawem chorobowym rozedmy płuc. Dotyczy to zwłaszcza nurków (nie używających butli z tlenem) i puzonistów. Innym bokserem wagi ciężkiej, który wcześniej zwrócił moją uwagę imponująco szeroką klatką piersiową jest... David Price.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Deontay Wilder vs Gerald Washington/Izu Ugonoh vs Dominic Breazeale - Hugo - 27-02-2017 09:51 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości