Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mairis Briedis
16-10-2016, 04:15 AM
Post: #1
Mairis Briedis
Najlepszy bokser Łotwy i krajów bałtyckich nie jest jeszcze mistrzem świata, ale myślę, że wkrótce nim będzie. Sądzę też, że już zasłużył na to, aby poświęcić mu osobny wątek.

Mairis Briedis rozpoczął karierę od kickboxingu, w którym doszedł do mistrzostwa Europy w formule full contact. Potem przerzucił się na boks i w jednej z pierwszych walk wystąpił w barwach polskiego Knockout Promotions, ale na swoje szczęście nie podpisał żadnego kontraktu z Andrzejem Wasilewskim. Trzykrotnie występował w turnieju Bigger's Better i trzykrotnie ten turniej wygrywał (tych 9 zwycięstw nie ma w jego bilansie podawanym przez Boxrec). Na zawodowym ringu bokserskim Briedis dość długo obijał słabeuszy i nie był uważany za pięściarza czołówki wagi cruiser, w której występował. Rozgłos przyniósł mu dopiero jednorazowy wypad do wagi ciężkiej i znokautowanie Manuela Charra na ringu w Groznym w 2015. Wspaniały dla Łotysz okazał się rok 2016, w którym w wielkim stylu pokonał przed czasem kolejno Daniego Ventera, Olanrewaju Durodolę i Simona Vallily'ego. Obecnie Briedis posiada pas WBC Silver i jest oficjalnym pretendentem do pas WBC World. Jest pięściarzem o bardzo mocnym ciosie, poprawnej technice i niezłej motoryce. Stylowo sytuuje się pomiędzy sluggerem i boxerem. Jego oficjalny bilans to 21(18)-0.

Na zakończenie ciekawostka. Zauważyłem, że po wpisaniu do Google'a hasła "Briedis" w grafice wyskakują różne rogate stwory. Sprawdziłem dlaczego i okazało się, że po łotewsku słowo "briedis" oznacza jelenia, a po litewsku łosia.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Mairis Briedis - Hugo - 16-10-2016 04:15 AM
RE: Mairis Briedis - TomaszX - 16-10-2016, 09:33 AM
RE: Mairis Briedis - Hugo - 26-11-2016, 10:15 PM
RE: Mairis Briedis - Martin - 27-11-2016, 12:15 PM
RE: Mairis Briedis - Wilczekstepowy - 01-04-2017, 11:31 PM
RE: Mairis Briedis - Hugo - 02-04-2017, 12:01 AM
RE: Mairis Briedis - Wit - 02-04-2017, 01:16 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości