Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
04-05-2016, 10:06 PM
Post: #1
Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
Zdecydowałem się założyć taki wątek z kilku powodów:
- By nie zakładać wielu wątków dotyczących wydarzeń związanych z lokalną sceną pięściarską. Łatwiej też będzie zainteresowanym znaleźć jakieś starsze wątki w jednym temacie, niż na całym forum.
- Myślę, że ten temat będzie też odpowiedni, by np. komentować w nim, na bieżąco, toczące się gale. Zauważyłem, że gdy odbywa się jakaś polska gala, to jest ona komentowana w offtopie. Od teraz, będzie można wszystkie swoje przemyślenia wrzucać do tego oto tematu, przez co łatwiej będzie znaleźć własne i innych userów wpisy.
- Co do omawianych wydarzeń, to pragnąłbym, by były w tym wątku omawiane wszystkie gale w PL, poza PBN, albo jakimiś większymi wydarzeniami w stylu Kliczko vs Adamek, albo takimi, gdzie undercard jest bardzo ciekawy (rzadko się zdarza) i warto by go było szerzej omówić w oddzielnym temacie.
- Chciałbym też, by była tutaj mowa o lokalnych pięściarzach, walczących głównie w Polsce, ewentualnie zaliczającymi się do kontynentalnej czołówki. Głowackiego, Fonfarę, czy Ugonoha (w końcu nie boksuje w Polsce) lepiej omawiać w ich wątkach, albo w wątkach poświęconych danej gali.
- Myślę, że ten wątek może być pewnym udogodnieniem, jeśli chodzi o wygodę komentowania wydarzeń związanych z lokalną sceną bokserską.

W pierwszym komentarzu chciałbym pokrótce odnieść się do sobotniej gali w Tarnowie: http://boxrec.com/show/732152

Ogólnie nie ma szału i żaden pojedynek nie zapowiada się ciekawie. Sęk walczy ponownie z Machtajenką, który jest dosyć bojowym journeymanem, ale już raz przegrał z Dariuszem. Teraz nie powinno być inaczej i Polak ponownie powinien zwyciężyć. Poza tym Syrowatka ma zmierzyć się z jakimś białoruskim journeymanem - dostarczycielem zwycięstw dla Polaków. Nie wiem, po co komu ta walka? Poza na gali ma zaboksować jeszcze Piątkowska, oraz Świerzbiński.

- Z innych wiadomości należy wspomnieć o walce Sołdry z Singhiem, co już było szerzej omawiane w innym temacie. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki z Feigenbutza, albo Machtajenki i nie piszę tego złośliwie.
- Sęk podobno ma boksować za jakiś czas o pas Ebu - EU z Albańczykiem Kolajem. Kolaja kiedyś widziałem w akcji i stylowo zdaje się, że jest sluggerem. Od paru lat nie przegrał, ale boksował tylko we Włoszech, z lokalnymi pięściarzami, a tamtejszy poziom jest niezbyt wysoki. Rywal jak najbardziej do ogrania, choć mogący napsuć trochę krwi Sękowi. Fajnie by było, gdyby Dariusz zdobył ten pasek i w niedalekiej przyszłości zaboksował o EBU.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - redd - 04-05-2016 10:06 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości