Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
22-10-2017, 10:51 AM
Post: #565
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
Nie widziałem walki Cieślaka, oglądać nie zamierzam, ale Wasze opinie pomagają mi coraz mocniej wyrazić zdanie, że polski boks zawodowy jeszcze nigdy nie był tak słaby. Obecnie uważam, że nie mamy ŻADNEGO boksera na mistrzowskim poziomie.

Pomijając już stare śpiewki o przeciętnych Szpilce czy Zimnochu, solidnym acz bez błysku Masternaku bez szans w mocnej kategorii czy gasnącym Włodarczyku, dziś do wyliczanki mógłbym dorzucić trzy kolejne nazwiska. Wydawałoby się, że nazwiska rokujące najwięcej na przyszłość:

Cieślak - jeśli uprze się na HW to będzie co najwyżej w trzeciej dziesiątce i ew. dzięki dobremu prowadzeniu doczłapie się jakiegoś eliminatora, który przegra z kretesem z kimś pokroju Washingtona, Millera, Whyte'a czy Breazeela. Tylko w cruiser może cokolwiek osiągnąć.

Sulęcki - jak pisałem w temacie obok, dla mnie walka z Culcayem go obnażyła. Mistrzowie w junior średniej są za dobrzy na takiego dziurawego bijoka, który ma charakter, chęci i dyscyplinę, ale boksersko odstaje. Jeśli rzeczywiście Lara skończy karierę/Charlo lub Hurd przejdą do średniej, a nie wyskoczy żaden koks znikąd - to może coś z tego będzie. Ale na chwilę obecną mój entuzjazm wobec niego zgasł.

Głowacki - w sumie nie jest to jego wina, ale mam wrażenie że zdrowie go pokona. Trochę to wygląda, jakby szło to wszystko do walki z Huckiem, tam się udało i dostaliśmy wysyp kłopotów zdrowotnych. Gorączka i odwodnienie z Cunninghamem, problemy ze zdrowiem z Usykiem (ręka?). Teraz wrócił po długiej przerwie, zaprezentował się średnio i znów czytam że kontuzjowany. Możliwe że nie ma organizmu gotowego na walkę na najwyższym poziomie. Tak krytykowano występ Włodarczyka na Super Series kosztem Głowackiego, ale jak tak myślę to lepszy zdrowy Diablo niż kontuzjowany Głowacki. Nie wiem z którym rozstawionym bokserem by sobie poradził z takim zdrowiem - ale chyba z żadnym. Nie wiem też czy on kiedykolwiek wróci do pełnej sprawności i pełnego zdrowia, a kategoria cholernie mocna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - Gogolius - 22-10-2017 10:51 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości