Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsi bokserzy Brazylii, Urugwaju, Paragwaju, Gujany i Surinamu
27-03-2016, 06:36 AM
Post: #1
Najlepsi bokserzy Brazylii, Urugwaju, Paragwaju, Gujany i Surinamu
W Brazylii jest sporo, bo aż 341 bokserów, którzy jednak rywalizują przed wszystkim ze sobą nawzajem i rzadko pojawiają się na ringach zagranicznych. Niektórzy Brazylijczycy dochodzą do fantastycznie wyglądających bilansów, które jednak nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistej klasie. Z reguły dopiero po 30. najlepsi brazylijscy bokserzy konfrontują się z zagranicznymi rywalami i to z marnym skutkiem skazującym ich na los journeymanów. Wyjątkiem jest kilku bokserów z sukcesami na ringach amatorskich. W pozostałych państwach regionu trafiają się pojedynczy dobrej klasy pięściarze.

William Silva (lekka, Brazylia)
Wysoki (185 cm) i silny fizycznie Silva przez 10 lat skutecznie obijał brazylijskich bumów, a czasami wygrywał też z nieco lepszymi rywalami. W 2016 zmierzył się w Nowym Jorku z Felixem Verdejo i choć wysoko przegrał na punkty, to zaprezentował się nieźle.

Vitor Jones Freitas (lekka, Brazylia)
Freitas to niezwyciężony 22-latek mający w swym dorobku poza obijaniem bumów także dwie wygrane z journeymanem Sidneyem Siqueirą.

Patrick Teixeira (super półśrednia, Brazylia)
Ten szczupły 25-latek to niepokonany król nokautu mający w swym bilansie kilka wartościowych zwycięstw nad znanymi rywalami z USA, Meksyku i Argentyny. Uchodzi za nieprzeciętny talent.

Yamaguchi Falcao (średnia, Brazylia)
Starszy z braci Falcao ma za sobą bardzo udana karierę amatorska ozdobioną zdobyciem brązowego medalu na olimpiadzie w Londynie 2012 w wadze półciężkiej. Od 2 lat jest niepokonany jako zawodowiec, lecz z nikim dobrej klasy jeszcze nie walczył.

Esquiva Falcao (średnia, Brazylia)
Młodszy Falcao miał karierę amatorska krótszą od brata, lecz z większymi sukcesami, jakimi było wicemistrzostwo olimpiady w Londynie 2012 i brązowy medal mistrzostw świata w Baku 2011 (w wadze średniej). Jako zawodowiec na razie skutecznie gromi bumów i przeciętniaków.

Lennox Allen (super średnia, Gujana)
Allen to rutynowany bokser bez porażki. Walczy głównie w USA i obok zwycięstw nad bumami ma w bilansie konfrontacje z solidnymi journeymanami: remis z Darnellem Boone'em i wygraną z Michaelem Gbengą.

Isidro Ranoni Prieto (półciężka, Paragwaj)
Bardzo silny fizycznie Prieto przez 6 lat skutecznie i efektownie wygrywał na ringach Paragwaju i Argentyny. W 2015 po dobrej walce uległ w Kanadzie na punkty Eleiderowi Alvarezowi w pojedynku o WBC Silver. Na pewno zalicza się do szerokiej czołówki kategorii półciężkiej.

William Fernando Souza Bezerra (cruiser, Brazylia)
Souza Bezerra to ekstremalny przypadek brazylijskiego nabijacza bilansu, który doprowadził swój bokserski rekord do stanu 41(40) – 0. Poza Brazylia pokonał po jednym słabeuszu w Meksyku i USA. Co naprawdę jest wart, trudno powiedzieć

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Najlepsi bokserzy Brazylii, Urugwaju, Paragwaju, Gujany i Surinamu - Hugo - 27-03-2016 06:36 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości