Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka Brytania - bokserskie mocarstwo
30-05-2016, 09:26 AM
Post: #5
RE: Wielka Brytania - bokserskie mocarstwo
Po ostatnim weekendzie Brytyjczycy mają już 14 mistrzów świata. Doszli Burns i Bellew. W sumie w ich posiadaniu jest 16 pasów mistrzowskich, bo Frampton i Fury mają po 2. To już jest dominacja światowa, do której doszli niespodziewanie w ciągu zaledwie kilku lat. Przyczyn jest wiele, ale wydaje mi się, że trzeba zwrócić uwagę na dobrą pracę trenerów w znaczeniu obejmującym również bank informacji i jego wykorzystanie. Takie walki, jak Crolla - Barroso i Bellew - Makabu, w których Brytyjczycy pokonali teoretycznie silniejszych rywali, wskazują na doskonałe rozpracowanie słabszych stron przeciwników i przygotowanie pod nich specjalnej taktyki. Czapki z głów przed brytyjska szkołą boksu.

A u nas często można usłyszeć wypowiedzi bokserów typu: "Przeciwnika nigdy nie widziałem i nie oglądałem, ale wejdę do ringu i zrobię swoje". Ostatnio w takim stylu wypowiadał się Michał Cieślak przed walką z Kubiczem, z którym potem walczyło mu się bardzo ciężko. Zrobić swoje to za mało. Z trudnym rywalem trzeba zrobić coś specjalnego, żeby zwyciężyć. Coś, co trener z zawodnikiem powinni zawczasu przygotować i przećwiczyć.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wielka Brytania - bokserskie mocarstwo - Hugo - 30-05-2016 09:26 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości