Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Andrzej Gołota - niezwykły człowiek i bokser
29-12-2013, 08:38 PM
Post: #11
RE: Andrzej Gołota - niezwykły człowiek i bokser
Do Gołoty mam sentyment, ale oceniam go bardzo krytycznie. Nie jest on dla mnie żadnym bohaterem romantycznym, raczej kimś kto przegrał sportowo wszystkie swoje szanse.

On miał całkiem sporo farta w swojej karierze. Gołota mógł spokojnie zostać zdyskwalifikowany w walkach z Pouhą (gryzienie), czy Nichollsonem (perfidne uderzenie z byka). Nie został, wygrał tamte walki, mimo że wykazał się ringowym bandytyzmem.

Z Byrdem i Ruizem wcale nie został skrzywdzony, wręcz miał w tamtych walkach również sporo szczęścia. Z Chrisem maksymalnie na co zasługiwał to naciągany remis, na tym forum, gdzie jest trochę osób potrafiących punktować, nikt nie dał zwycięstwa Gołocie. Andrzej dostał wynik dla niego maksymalny, robił sporo wiatru, ale to Byrd więcej trafiał. Żadnego rabunku nie było, Gołota powinien cieszyć się z takiego rezultatu.

Z Ruizem miał kupę szczęścia. Ringowy ewidentnie faworyzował Gołotę. Zabierał punkty Ruizowi, a na te same przewinienia Andrzeja nawet nie zwracał uwagi. Np, II nokdaun na Ruizie - Gołota ściąga Amerykanina w dół, a gdy ten jest na deskach to dostaje od Andrew jeszcze cios w potylicę. Ringowy liczy Ruiza ;/ W tak sprzyjających okolicznościach Andrzej i tak nie dał rady wyszarpać zwycięstwa. Walka mogła iść w dwie strony (głównie dzięki ringowemu), a werdykt dla Ruiza nie był żadnym skandalem.

Z Brewsterem mieliśmy kompromitację, później dogorywanie w pojedynkach z Austinem, Adamkiem i Saletą. Smutne.

Nawet prime Gołota - mając super okazję, gwiazdkę z nieba - czyli wyniszczonego Bowe (w pierwszej walce gruby i wolny, w drugiej jeszcze słabszy bo po nieludzko odchudzony w krótkim czasie) dał ciała po całości. Tak samo z Grantem, Garcarczyk ostatnio pisał że w tamtym pojedynku Andrew przegrał u HBO kontrakt na 5 walk.

Dla mnie Gołota to prędzej wielkie bokserskie rozczarowanie, niż jakikolwiek bohater.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Andrzej Gołota - niezwykły człowiek i bokser - redd - 29-12-2013 08:38 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości