Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo)
09-12-2013, 06:01 PM
Post: #70
RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo)
(09-12-2013 04:34 PM)Sander napisał(a):  Jeśli chodzi o kategorię ciężką to moim skromnym zdaniem Kubrat Pulev powinien być nieco niżej choćby za Tysonem Fury'm.
Bułgar nie ma na rozkładzie nikogo z czołówki a z Twojego rankingu ograł Tony'ego Thompsona w przeciętnym stylu. Z wieloma przeciętniakami nie potrafił uporać się przed czasem a walkami z Dimitrenko i Ustinovem mnie raczej nie przekonał.
Fury natomiast ma na rozkładzie Cunna(nr 10 - czasówka) i Chisorę(nr 6). Do tego zawsze solidny Kevin Johnson. Mnie styl i resume Fury'ego bardziej przekonuje więc bym ich zamienił miejscami.

Pozycje Pereza i Stiverne'a również jak dla mnie nieco na kredyt. Kolejne walki powinny określić ich umiejętności i słuszność klasyfikowania tej dwójki w rankingu TOP 10. Brak Tomasza Adamka i obecność Tony'ego Thompsona również dla mnie dyskusyjna sprawa. Podobnie z Wilderem. Wolałbym dać mu kredyt zaufania niż klasyfikować Thompsona w 10tce który ogrywał ostatnio drugi największy po Mitchellu medialny balon Davida Price'a.

Ogólnie jednak ranking jest bardzo starannie prowadzony i dobrze, że po zawieszeniu przez @Maynarda jego subiektywnego rankingu postanowiłeś stworzyć własny.

@Sander - wytykasz słabości w zwycięstwach Puleva (czasem całkiem słusznie), ale nie widzisz tych samych u FuryegoWink Z Cunnem to Fury dał ciała po całości i zlekceważył Amerykanina, ostatecznie wygrał ale niesmak pozostał (kd + faule). Chisora w walce z Furym ważył 120kg, był zapuszczony i w słabej formie. Tamten Dereck nie był bokserem top10 HW, a raczej trzeciej dziesiątki. Kevin Johnson miał na przygotowania do walki z Tysonem z tego co pamiętam 13 dni, jest to skandalicznie mało.

Dla mnie Wilder nie pokazał jeszcze tyle, aby dostać kredyt zaufania. Stary Tony z kolei jaki jest, taki jest, ale poniżej pewnego poziomu nie schodzi i ma lepszych rywali na rozkładzie.

Z kolei brak Adamka rozumiem doskonale. Dał remisową walkę z jednorękim Chambersem, przegrał z Cunninghamem - to nie jest top 10 w żadnym wypadku.

@Mastrangelo
Jak odnosisz się do punktacji walki Murray vs Strurm i Macklin vs Sturm?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - redd - 09-12-2013 06:01 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości