Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo)
11-01-2019, 06:56 PM
Post: #231
RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo)
Cytat:Nie no Kubala, następnym fantastyczny post

CoolCoolCool

Cytat:HW: czemu Hrgović w top10 a nie np. Chisora? Porażka przed czasem z Twoim nr 5 to taka ujma? Ogólnie pr0 ranking.

Tworząc te rankingi kierowałem się kilkoma kryteriami. Oprócz obiektywnych i oczywistych dokonań, też starałem się zwrócić uwagę na najbardziej utalentowane jednostki, które w moich oczach w przyszłości mogą stanowić o sile danej kategorii wagowej. Na tej zasadzie umieściłem w rankingu m.in. Teporę, Cissokho czy Achmadalijewa - znalazłbym pewnie kilku pięściarzy w ich kategoriach, którzy pewnie obiektywnie dokonali więcej na zawodowych ringach, ale jednak postanowiłem ich umieścić. Na tej samej zasadzie pojawił się Hrgović. Ja się zachwyciłem tym chłopakiem w 2018 roku, jego spokojem, starannością przeprowadzanych akcji, wyszkoleniem technicznym i taką solidnością w większości aspektów bokserskiego rzemiosła. Rozczarował mnie nieco z Kingpinem, ale mu to wybaczam, bo z Johnsonem ciężko solidnie wyglądać A Chisora? Po pierwsze to ja nigdy nie byłem jego jakimś wielkim fanem, a po drugie to mam wrażenie, że ten chłopak jest już bardziej takim gatekeeperem do czołówki, a la Bryant Jennings. Wciąż pewnie go stać na ciekawe walki, ale tylko na pewnym poziomie. Także, robiąc taki miks moich kryteriów, wyszło mi, iż Hrgović zamknie sobie pierwszą "dziesiątkę". Czy na wyrost? Na ten moment, pewnie tak Wink

Cytat:Cruiser: Głowacki nad Dorticosem. Jeden ma Hucka i Własowa w resume, drugi Masternaka i Kudriaszowa z czego ten pierwszy zaliczył falowanie formy, a drugi prezentuje sie raczej w porządku...

Resume Głowackiego oceniam jednak minimalnie wyżej. Huck (jeszcze ten dobry Huck) + Własow + Cunningham + relatywnie równa walka z Usykiem to nieznacznie więcej niż Masternak + Kudriaszow + Kalenga + solidnie lanie od Gassijewa. W samym ringu natomiast chyba nieco bardziej podoba mi się Kubańczyk, jest taki bardziej ułożony, bardziej "schematyczny" w dobrym tego słowa znaczeniu. Ogólnie zadecydowały niuanse i detale.

Cytat:Noel Gevor tak wysoko? Ja wiem, że właściwie to wygrał z Włodarczykiem i dał trudną walkę z Breidisem (chyba że widziałeś jego wygraną z Łotyszem to nie ma tematu), ale na papierze to powinien być koło 8-9 miejsca.

Dla mnie Gevor nieznacznie wygrał z Włodarczykiem, natomiast od Bredisa był wyraźnie lepszy. Musiałbym sprawdzić, ale ja punktowałem coś w stylu 117-111/116-112 dla Noela.

Cytat:Pytanie jednak o Crawforda - rozumiem, że te dwie niezłe walki w półśredniej, a przede wszystkim kariera w 140 lbs to więcej niż np. rozwalenie Brooka przez Spence'a czy Garcię i Bronera przez Portera, tak?

Nie Wink Po prostu doceniłem Crawforda za zasługi, które nie miały miejsca w kategorii półśredniej. Może niepotrzebnie, może głupio, może kontrowersyjnie, ale tak naprawdę zarówno umieszczenie go na pierwszym miejscu, jak i na, przykładowo, ósmym, mija się troszeczkę z logiką. Nawet już o tym dyskutowaliście sobie (chyba) z @Hugo w poście o rankingu P4P.

Cytat:Berchelt nad Davisem - krótkie pytanie: dlaczego?

Bo Berchelt to wielki wojownik, który już nieraz udowodnił swoją klasę. Vargas + Miura + Roman to naprawdę bardzo dobre CV - walki z czołowymi zawodnikami super piórkowej, którzy w przyszłości słynęli z twardości i wielkich pięściarskich wojenek. Tego samego, niestety, nie mogę powiedzieć o Davisie. Fajnie wygląda tylko nokaut na Pedrazie, ale i tam mam taki delikatny niesmak, bo mam wrażenie, iż Portorykańczyk boksował trochę nie w swoim stylu, bo wiedział, że na punkty nie wygra. Przejechanie się po Cuellarze nie robi na mnie większego wrażenia. Argentyńczyk to już chłop po przejściach, do tego znacznie ustępujący Gervoncie warunkami fizycznymi. Być może troszkę się czepiam, lecz dokonania Meksykanina oceniam po prostu troszeczkę wyżej. No i tak prawdę mówiąc, w ich bezpośrednim pojedynku, chyba stawiałbym takie 52/48 dla Miguela. Na razie Berchelt, bez wątpliwości, choć 2019 rok na razie ciekawiej zapowiada się dla Amerykanina.

Cytat:A dlaczego Gołowkin przed Alwarezem?

Bo, w moim idealnym świecie, wygrał z nim i zremisował.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Ranking Top 10 Bokserskich Kategorii Wagowy (Mastrangelo) - kubala1122331 - 11-01-2019 06:56 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości