Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trener Łapin i polska szkoła boksu
07-04-2013, 07:50 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2013 08:34 PM przez Hugo.)
Post: #9
RE: Trener Łapin i polska szkoła boksu
@BMH
Tak, jak napisałem powyżej, Łapin to trener, który potrafi zawodnika dobrze przygotować fizycznie do walki. Potrafi też bokserów czegoś nauczyć, bo kilku ewidentnie poprawiło technikę np. Szpilka. Natomiast uważam, że nigdy nie był dobrym specem od taktyki. Nie przypominam sobie, żeby w trakcie walki Łapin był w stanie podpowiedzieć coś bokserowi, co zmieniłoby obraz tej walki.

Co do Szpilki, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Powinno być tak: "Żeby wygrać zdecydowanie z dobrym przeciwnikiem, Szpilka musi atakować i nie dawać mu chwili odpoczynku". Zwycięstwo nad McCline'em przekonujące nie było. Przekonująco to wygrał Mago. Wprawdzie leżał po kontrze, ale dalej boksował swoje i szybko załatwił McCline'a. Nie da się boksować tak, żeby w ogóle nie oberwać. Jeżeli bokser oberwie 5 razy, a w międzyczasie przyłoży rywalowi 10, to lepiej niż miałby dostać 1 cios, a nie zadać żadnego. A tak właśnie nastawia swoich zawodników w ostatnim czasie Łapin. Priorytetem jest obrona, a nie atak. Walczą ostrożnie i pasywnie, wbrew predyspozycjom i charakterowi. Jackiewicz wczoraj zapewne słuchał trenera i skończył walkę, jak bum. Szpilka rozprawił się z Mollo dopiero wtedy, kiedy zapomniał o wskazówkach swojego trenera i wdał się z przeciwnikiem w regularną bójkę na przetrzymanie.

@redd
Nie jesteś jedynym, który przedstawia tezę o wypaleniu lub rozbiciu Jackiewicza w walce z Rodriguezem. Skoro wielu znających się na boksie ludzi tak myśli, to może coś w tym jest. Jednak brakuje mi trochę argumentów na poparcie tej teorii. W końcu nokdaun dla boksera, to nie koniec świata, zwłaszcza w wygranej walce. Duża ilość walk, owszem robi swoje, ale trzeba wziąć pod uwagę, że takich poważnych to było z 8-10, a reszta to przecierki z bumami. Nie zauważyłem też u Jackiewicza nigdy (nawet wczoraj) jakiejś szwankującej kondycji z racji wieku.
Przepraszam za nieścisłość. Sprawdziłem przebieg kariery Jackiewicza i poważnych walk jest tam jednak więcej tj. ze 20. Wyjątkowo dużo jak na boksera z grupy Wasilewskiego i trochę to zmienia obraz rzeczy (chociaż nie do końca).

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Trener Łapin i polska szkoła boksu - Hugo - 07-04-2013 07:50 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości