Ankieta: Jaki będzie wynik walki wieczoru?
Ankieta jest zamknięta.
Hwozdyk przed czasem 0% 0 0%
Hwozdyk na punkty 0% 0 0%
Beterbijew przed czasem 100.00% 1 100.00%
Beterbijew na punkty 0% 0 0%
Remis 0% 0 0%
Razem 1 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hwozdyk vs Beterbijew - Filadelfia 18.10.2019
19-10-2019, 07:59 PM
Post: #10
RE: Hwozdyk vs Beterbijew - Filadelfia 18.10.2019
(19-10-2019 03:39 PM)fext napisał(a):  Nadrobiłem walkę. Beterbijew - czołg, ale z dobrą techniką i mocnym uderzeniem. Bardzo przyjemnie się go ogląda, chętnie obejrzę jego walkę z Biwołem albo Kowalewem, jeśli ten "przejdzie" Canelo, w co jednak wątpię. Co do Gwozdyka, przegrał wskutek ciosów na korpus, które odebrały mu lotność i całkowicie stłamsiły psychicznie. Już pod koniec dziewiątej rundy wyraźnie cierpiał i już nie zdołał się otrząsnąć, tak jak Kowalew w walce z Yarde, gdzie Rosjanin też był już bliski przełamania, ale minutowy odpoczynek wystarczył na wzięcie się w garść. Inna sprawa, że Yarde wystrzelał wtedy cały magazynek a Beterbijew wyglądał tak, jakby mógł boksować kolejne 9 rund w takim samym tempie. Przy okazji Rosjanin być może wytyczył szlak dla innych pięściarzy, którzy zetkną się z "ukraińską szkołą boksu" w postaci tych nieuchwytnych, dystansowych lataczy. Po prostu trzeba non stop siedzieć im na karku i bić na korpus tak często, jak tylko się da. W tym kontekście całkiem ciekawe wydaje się ewentualne starcie Usyka z kimś w rodzaju Ruiza jr. albo nawet Kownackiego.
Jakoś trudno mi sobie wyobrazić Kownackiego lub Ruiza uganiających się 12 rund po ringu za Usykiem i skutecznie bijących w korpus. Myślę, że Kownacki padłby ze zmęczenia po 3-4 rundach, a zbudowany w typie hipopotama (długi masywny tułów, krótkie cherlawe nóżki) Ruiz już po 1-2. Swoją drogą pierwszy raz zobaczyłem określenie "ukraińska szkoła boksu" i nie wiem, czy są do niego podstawy. Hwozdyk rzeczywiście może z grubsza uchodzić za gorszą kopię Usyka, ale trudno dostrzec jakieś podobieństwo do nich u Derewianczenki, Łomaczenki lub Dalakiana. To raczej jest ciągle "szkoła boksu ZSRR" bazująca na wszechstronności z naciskiem na tężyznę fizyczną.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Hwozdyk vs Beterbijew - Filadelfia 18.10.2019 - Hugo - 19-10-2019 07:59 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości