Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Głowacki na punkty
Głowacki przed czasem
Briedis na punkty
Briedis przed czasem
no contest
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głowacki vs Briedis (15.06.2019)
23-06-2019, 01:26 PM
Post: #58
RE: Głowacki vs Briedis (15.06.2019)
@RSC
a) odnośnie Żydów
Ogromna solidarność narodowa Żydów znana jest od tysiącleci i jest to cecha bardzo dla tego narodu pożyteczna (dla innych narodów niekoniecznie). Jednak rzeczywiście okres Holocaustu jest w ich przypadku dość wyjątkowy pod tym względem. Szczególnie zastanawiająca jest długotrwała obojętność bogatych i wpływowych Żydów w USA na los ginących w Europie ziomków.
b) odnośnie Polaków
Jak sądzę, mieszkasz w USA. Ja blisko 10 lat mieszkałem za granicą i z przykrością stwierdziłem, że własnie na obczyźnie Polacy zachowują się w stosunku do siebie wyjątkowo wrednie, dużo gorzej niż w Polsce. Dam Ci jeden przykład z USA sprzed 50 lat. Mój Świętej Pamięci wujek wyjechał wówczas do USA na rok popracować i zarobić. Dostał dobrą pracę w zakładach Forda, ale miał problem z dojazdem do pracy ok. 30 km. Codziennie rano jego szwagier (też Polak) podwoził go więc, sam jadąc w tym samym kierunku tylko jeszcze 5 km dalej. Kasował za te przejazdy wujka znacznie wyżej, niż wynikałoby to z ceny paliwa i amortyzacji samochodu. Z powrotem to wujek miał farta, bo odwoził go za darmo i nadkładając jakieś 5-10 km kolega z pracy, zresztą Murzyn. Sam oceń, czy mój wujek miał wyjątkowo wrednego szwagra, czy też było to typowe zachowanie Polaka (bogatszego) w stosunku do drugiego Polaka (biedniejszego). Oceń też, czy przez te 50 lat zmieniło się coś na lepsze, czy na gorsze. Jestem tej oceny bardzo ciekawy.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Głowacki vs Briedis (15.06.2019) - Hugo - 23-06-2019 01:26 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości