Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking Maynarda/BOKSER.ORG - aktualizacja 12 grudnia!
07-06-2012, 02:04 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2012 02:07 PM przez Maynard.)
Post: #86
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 4 czerwca
(07-06-2012 09:32 AM)Mastrangelo napisał(a):  @Maynard
Tak, oglądałem wszystkie cztery walki. Pierwsza i ostatnia to była dominacja Veeraphola, 2 i 3 wyrównane, jednak obie punktowałem 115:113 dla Taja(podobnie jak większość osób, po prostu czuć było, że jednak Sahaprom był minimalnie lepszy i robił minimalnie więcej). Nawet swego czasu na forum(sweetboxing), gdzie mieliśmy ligę punktowania walk, założyłem temat o ich drugiej walce, więc możesz zobaczyć jak to punktowali ludzie, nie tylko ja:
http://www.boxingasylum.com/showthread.php?t=34613
Co do super koguciej, zdecydowanie przeniósł bym Maresa wyżej. Uważam, że trochę zbyt dużą wagę przykładasz do osiągnięć w danej kategorii, gdy zawodnik dopiero poszedł w górę. Myślę, że osiągnięcia w dywizji ledwie 4 funty niżej też powinny mieć znaczenie. Wrzuciłbym go na 4-te miejsce, bo moim zdaniem to jest zawodnik który ma umiejętność o ten stopień lepsze od grupy za czołową 3-ką. O Mathebuli ciężko mi się wypowiadać, nie widziałem go w akcji i nie mogę dorwać żadnych nagrań. Wiem tyle, że są jakieś głosy, że go oszukali z Caballero i za pierwszym razem z Ndlovu, więc przeniósłbym go ponad Munroa i Vazqueza doceniając, że (prawdopodobnie) nigdy nie został zdominowany odkąd walczy na topie i w odróżnieniu dwójki przed nim wygrał Swoją ostatnią ważną walkę. Zamieniłbym też miejscami Terrazasa z Ndlovu ze względu na tendencję zwyżkową tego pierwszego.
Co do półciężkiej, zaminiłbym miejscami Brooka z Mikiem Jonesem. Rywale amerykanina mogą być bardziej znani za oceanem, ale na pewno nie lepsi, przy tym trzeba dodać, że w pierwszej walce z D klasowym Karassem miał sporo szczęścia, że został ogłoszony zwycięzcą.
Przeniósłbym też wyżej Devona Alexandra, co najmniej ponad Malignaggiego. Maidana nawet w 147 jest lepszy niż Senchenko.
Fajnie, że temat odżywa Wink.

Chyba mi uświadomiłeś, że faktycznie zbyt dużą wagę przykładam do granic kategorii. W niższych zwłaszcza, nie mają one wielkiego znaczenia, więc muszę znaleźć kolejny "złoty środek".

Trochę na pewno przemieszam super kogucią (na pewno Mares w górę, może Mathebula o jedno miejsce, pewnie Ndlovu w dół), w półśredniej większych zmian za to nie przewiduję, może tylko wrzucę Brooka przed Jonesa.

Super kogucia jest ciężka do ogarnięcia w rankingu, bo jest bardzo dynamiczna - mistrzowie ostatnio zmieniali się szybko, przeszła czołówka koguciej, Nishioka ma w tej chwili niejasny status...

Poza rankingiem już, przyszedł mi do głowy pomysł na serię artykułów o rywalizacji japońsko-tajskiej w boksie, tego jeszcze na bokser.org nie było, a można kawał mało znanej historii boksu przedstawić. Na pewno zacznę od jakiegoś przedstawienia postaci Nishioki, potem pewnie Hasegawy, a następnie przyjdzie czas na "prehistorię";)
Chciałbym na bokser.org zająć się nie tylko rankingiem, a taki temat chyba nie wykracza poza moje możliwości. Zresztą, sporo walk japońsko-tajskich jest na YT, wiele oglądałem, nawet po parę razy...

P.S.
Zdążyłem już obejrzeć wszystkie walki Nishioki z Veerapholem - nie punktowałem, ale wydaje mi się, że sędziowie byli za każdym razem obiektywni. To jest w Japonii niesamowite, dlatego też bokserzy z innych krajów nie boja się tam jeździć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości