Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
14-06-2015, 12:00 PM
Post: #2751
RE: Piłka nożna ogólnie
Ten gol Milika, to po prostu jakbym widział najlepsze strzały Robbena. Identycznie ułożył stopę przy tym strzale i tak samo dokręcił piłkę. Widać, że Arek gra na dużym luzie i z fantazją, co było widać też przy jego obu asystach. Lewandowski z kolei powinien strzelić już wcześniej, ale dobrze, że ma te 3 bramki, może się na dobre w kadrze odblokuje i nie będzie strzelał tylko najsłabszym.

Najważniejsze teraz są mecze z Niemcami i ze Szkocją na wyjeździe. Oby po wakacyjnej przerwie, na początku nowego sezonu piłkarze byli w lepszej formie fizycznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2015, 09:13 AM
Post: #2752
RE: Piłka nożna ogólnie
Nie oglądałem Polska vs Grecja, ale podobno był to kiepski mecz w naszym wykonaniu. Nie było paru zawodników w tym "zmęczonych" legionistów...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2015, 10:38 AM
Post: #2753
RE: Piłka nożna ogólnie
Był to kiepski spektakl dwóch średnich ekip,
Tylko że Grecja już straćiła eliminacje, zajmuje ostatnie miejsce i przegrała dwa razy z Wyspami Owczymi, i napewno chcieli zmazać plamę porażek i ten towarzyski potraktować poważnie,ale tak nie zrobili.
Zagrali tylko troszkę lepiej jak z Wyspami owczymi, Traćili bardzo dużo głupich piłek w środku pola, tylko że Słabiutkie Wyspy potrafiły to wykorzystać a same grają już tylko o pietruche w Eliminacjach,zawsze grały, a my (wiem że graliámy bez kilku podstawowych zawodników) ale bez przesady ,byli na boisku Glik,Milik,Grośicki,Boruc czy Linetty, dostosowaliśmy śie do złego poźiomu Greków, ale pardon, my nawet nie muśieliśmy śię dostosowywać, my poprostu jesteśmy cały czas na słabym pożiomie od meczu ze Szkocją,Każdy rywal nas dominuje, wydaje mi śie nawet że poźiom techniczny naszych zawodników to w tej chwili druga "50" rankingu Fifa, kilku naszych zawodników zna tylko jeden zwód, np Grośicki, który jedno co pośiada w swoim umiejętnośćiowym cv to szybkość, nic poza tym,,,
I nie piszę tu o Lewym,Miliku czy Krychowiaku bo to klasa światowa, no fajnie tylko że ćiułamy jakoś te punkty,właśnie dzieki tym zawodnikom i kapitalnemu Glikowi w defensywie,wreszćie mamy defensora o skali europejskiej,
Ja śię jednak o wrześniowy mecz z Niemcami bardzo obawiam, Sąśiedzi będą chćieli śię zrewanżować za porażkę w Warszawie, a Polacy w takiej formie jak teraz mogą im to ułatwić, ja jednak jak zawsze będe trzymał kćiuki, wczoraj zagraliśmy 10 mecz z rzędu bez porażki pod wodzą Nawałki, i to ćieszy, ale efekt gry nie powala, z Irlandią w drugiej połowie,jak i z Gruzją ,graliśmy czasami kompromitująco,
Ale ja jak zawsze za Polską! Smile
Polska!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2015, 10:01 PM
Post: #2754
RE: Piłka nożna ogólnie
Wietnam
Oglądałeś mecz Wysp Owczych z Grecją?

Ja ostatnio cały czas w robocie jestem i nie mam czasu kompletnie na nic, dlatego też dopiero teraz wypowiem się o meczach z Gruzją i Grecją.
Mam bardzo mieszane uczucia co do naszej czerwcowej eskapady. Z jednej strony zrobiliśmy swoje, bo pokonanie Gruzji to wcale nie była taka oczywista oczywistość. Mecz, jak przewidywałem, łatwy nie był, ale liczą się te trzy punkty. Spotkanie z Grecją było zupełnie niepotrzebne zarówno pod względem rozstawienia w eliminacjach do mistrzostw świata, jak i względem czysto szkoleniowym.
Ale do szczegółów. Ja się nigdy nie pogodzę z krytykowaniem tej reprezentacji w tym momencie. Panowie, mamy 14 PUNKTÓW w 6 MECZACH. To jest najważniejsze. A styl gry? Pamiętacie drużyną Waldka Fornalika? Dla mnie pod względem rozgrywania piłki i jakości sportowej, tamta ekipa była zdecydowanie lepsza niż ta. Tylko co z tego, skoro wtedy potrafiliśmy wygrać jedynie z San Marino... Teraz mamy zespół z jajami, potrafiący walczyć, potrafiący wyszarpać mecz nawet jeśli nie idzie. A to cechuje drużyny klasowe.
Okej, mecz z Gruzją nie był idealny, ale też pamiętajmy, że nasi rywale to naprawdę solidna i nieprzyjemna ekipa. A wydaje mi się, że my po 4-0 w Tbilisi spodziewaliśmy się, że pójdzie lekko, łatwo i przyjemnie. Ja przed spotkaniem mówiłem, że 1-0 biorę w ciemno. Pamiętałem mecz w Gruzji, gdzie wynik totalnie zaciemnił obraz gry. Tutaj jest zresztą podobnie. Gruzja mogła to nawet zremisować. Ale przegrała. Z pamiętacie Mołdawię? Oddali w Kiszyniowie jeden strzał i zremisowali z nami 1-1. Warto też dodać, że każdej ekipie gra się ciężko w czerwcu już po zakończeniu sezonu ligowego. Zauważmy też, jakie wyniki osiągała Gruzja w innych meczach. Porażka ze Szkocją na wyjeździe po golu samobójczym, u siebie z Irlandią w 93 minucie i z Niemcami tylko 0-2. Faktycznie mamy prawo narzekać po 4-0 i 4-0... Szkoci mają jeszcze Gruzinów na wyjeździe. Dziś idę o zakład, że tracą tam punkty. Żebyście mnie źle nie zrozumieli... Nie przeceniam Gruzji, nie twierdzę, że wygraliśmy 4-0 i wszystko było pięknie, ale podkreślam jedynie, że osiągnęliśmy kapitalny wynik, o który teoretycznie lepsze ekipy mogą pomarzyć.
Jeszcze w kontekście eliminacji muszę się w dwóch rzeczach nie zgodzić z Wietnamem Wink Piszesz, że od meczu ze Szkotami każdy nas dominuje. A czasami nie od początku eliminacji? Niemcy nas zjedli i tylko przez swoją nieskuteczność przegrali, Szkoci jeśli dobrze pamiętam (a oglądałem w barze po kilku piwach) też nas cisnęli. Więc może to taki nasz urok? Dać się wyszaleć przeciwnikowi i w końcu zrobić swoje? Od zawsze lepiej czujemy się w kontrataku i może Nawałka próbuje to wykorzystać? A argumenty ma, bo zbudował solidną defensywę nie popełniającą licznych błędów.
Druga rzecz to mecz z Niemcami... Jak słyszę opinię, że ten mecz pokaże ile jesteśmy warci, to nachodzi mnie pusty śmiech. Mamy 14 punktów w 6 meczach i jeśli przegramy na terenie MISTRZÓW ŚWIATA, to znaczy, że jesteśmy słabi... Nie pokaże. Mecz z Niemcami mamy prawo przegrać. Nie możemy się spinać nie wiadomo na co, tylko pojechać tam i pokusić się o niespodziankę. Mecz o nim nie zadecyduje. Jeśli wygramy, nie możemy mówić, że jesteśmy nie wiadomo jak silni, a jak przegramy, że fatalni. Naszą wartość udowodnią mecze ze Szkocją i Irlandią. To z nimi się równajmy najpierw, a nie od razu z Niemcami. Na ich tle udowodnijmy swoją wartość, w meczach decydujących o wyjeździe do Francji.
Ja jestem optymistą, ale poczekajmy... Póki co nie ma jednak co narzekać.

O meczu z Grecją nie ma co pisać. Nieporozumienie pod każdym względem. Zmiany Nawałki wzbudzały we mnie śmiech, ale to wybór selekcjonera. Dziwi mnie jednak, że tak naprawdę nikogo nie sprawdził. Cionek na prawej obronie to parodia i kpina. Linetty nie błysnął, Mączyński po przerwie dał drużynie więcej. Zieliński największy hamulcowy. Borysiuk za to na plus.
Mecz to jednak dobry nie był i byłoby duuuużo lepiej jakby się nie odbył.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2015, 06:39 AM
Post: #2755
RE: Piłka nożna ogólnie
Zgadzam się z Kubalą.
Mecz przeciwko Grecji to nieporozumienie, tak to się ułożyło, że przez ten mecz będziemy losowani z trzeciego a nie drugiego koszyka. Po drugie co nam da ł ten sparing ze sportowego punktu widzenia?

Co do meczów eliminacyjnych, które nas czekają to jasne jest, że to nie mecz z Niemcami będzie kluczowy tylko ze Szkocją na wyjezdzie i Irlandią u nas. W Niemczech prawdopodobnie przegramy, ale to i tak było chyba wkalkulowane od samego początku tych eliminacji. Z tego nie robiłbym problemu, a może uda się zremisować?
Krytykować można styl gry, ale dopóki nasi piłkarze punktują to nie widzę powodów do marudzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2015, 11:35 AM
Post: #2756
RE: Piłka nożna ogólnie
Był mecz z Grecją, szkoda, że Fornalik nie powołał Wasilewskiego. Powołuje jakiś Cionków, a walczaka, który nigdy nie zawiódł (ja sobie nie przypominam jakiejś większej wpadki) pomija.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2015, 01:24 PM
Post: #2757
RE: Piłka nożna ogólnie
Fornalik??? Chyba Nawałka...
A Ty z tym Wasilewskim tak na poważnie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2015, 02:24 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2015 02:30 PM przez Wit.)
Post: #2758
RE: Piłka nożna ogólnie
Przeczytałem Wasze posty i zamiast Nawałki napisałem Fornalika. Tongue

Tak, poważnie. Gość gra bardzo dobrze w najlepszej lidze świata i ma charakter, a Cionek ledwo się utrzymał z Modeną w Serie B.
Edyta: Ma teraz kontuzję, tak? Trochę za mało ostatnio ogarniam w piłce, aj. ;d
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2015, 07:06 PM
Post: #2759
RE: Piłka nożna ogólnie
Wasilewski w najlepszej lidze świata? To on gra w Hiszpanii? Wink
Swego czasu uważałem Wasyla za naszego najlepszego obrońcę, ale to było dawno. Pamiętam go jeszcze z czasów gdy jako młody zawodnik występował w Śląsku. Gdy wyjeżdżał na zachód, wiedziałem, że zrobi karierę. Jednak dziś to już nie jest gracz na miarę reprezentacji Polski. Czasu się nie oszuka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2015, 07:17 PM
Post: #2760
RE: Piłka nożna ogólnie
Vallecano, Real Sociedad, Elche, Levante, Getafe, La Coruna, Granada, Eibar, Almeria, Cordoba - potęgi, jakie grały w zeszłym sezonie w Primera Division.

Teraz dla porównania ten sam zestaw od końca z ligi angielskiej:
Everton, West Ham, West Brom, Leicester, Newcastle, Sunderland, Aston Villa, Hull, Burnley, QPR

Wiadomo, że czołówka w Hiszpanii jest mocna, ale liga angielska jest bardzo zacięta i tam każda drużyna może wygrać z każdą, stąd też poziom wysoki imo . Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości