Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
20-08-2014, 09:49 PM
Post: #1971
RE: Piłka nożna ogólnie
Ciekawi mnie skąd wiecie jak wyglądają mecze ligi polskiej skoro jej, jak sami przyznajecie, nie oglądacie?
Wczoraj w meczu Real Madryt - Atletico Madryt ilość takich zagrań była większa i jakoś nikt tragedii nie robił i nie wyśmiewa gwiazdeczek z Hiszpanii.
I jeszcze jedno. Utarł się u nas slogan, że nasi piłkarze zarabiają wielkie pieniądze. Ok, ale w porównaniu do ligi czeskiej, norweskiej, duńskiej etc. A my porównujemy spotkania z naszej ligi ze spotkaniami z ligi angielskiej, włoskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, gdzie zarobki są dziesięć razy większe niż u nas. Polecam więc obejrzeć nieraz mecze typu Stromsgodset - Haugesund, Dukla Praga - Znojmo czy Vestsjaelland - Esbjerg, zobaczyć jak tam się kopią po czołach, bo przecież porównujemy się finansowo do tych lig, prawda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 04:08 PM
Post: #1972
RE: Piłka nożna ogólnie
Ech ta szatnia Realu, te poscigi, te wybuchy. Arbeloa dalej z Ikerem dra koty, najpierw jakis twitter niby przypadkowy, potem Arbeloa w szatni zyczy wszystkim podstawowym zawodnikom powodzenia a Ikera olewa.

Di Maria chce odejsc i odmowil przedluzenia kontraktu, tak samo Khedira.

W takich chwilach wielki szacun dla Ramosa i jemu podobnych ktorzy sa w tym klubie a zarabiaja grosze w porownaniu z takim Rodriguezem ktory dopiero co zostanie zweryfikowany na wysokim poziomie klubowym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 04:21 PM
Post: #1973
RE: Piłka nożna ogólnie
@Kubala

Nie oglądam polskiej ekstraklasy, ale patrząc na popisy naszych zespołów w europucharach wątpię aby na krajowym podwórku pokazywali poziom 4 klasy wyższy.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 11:48 PM
Post: #1974
RE: Piłka nożna ogólnie
Pakman
To ciekawe gdzie oglądałeś mecze naszych drużyn w tym sezonie w pucharach? Smile Chyba, że mecze Legii z Celticiem były twoim zdaniem fatalne w wykonaniu naszych zespołów Tongue
A czy ten sezon jest dla nas wstydliwy w pucharach? Legia pokazuje klasę od rewanżu z St. Patrick, Ruch przechodzi samego siebie (remis z Metalistem, który kupuje zawodników za 10 mln euro to dobry wyniK), Zawisza też się nie kompromituje na tle Zulte Waregem. Jedynie Lech, ale czemu patrzysz tylko na niego, nie dostrzegając dobrej gry Ruchu i Legii?
I tak cię nie przekonam, ale chodzi mi tylko o to, że w porównaniu z ligą niemiecką, hiszpańską nasza liga wypada blado (zarobki 10 razy większe), ale jeśli porównamy ją do ligi czeskiej, duńskiej to tragedii nie ma.

Godnie dziś zaczęła Bundesliga. Szkoda, ż VFL nie dał rady wywalczyć remisu, ale to co zrobił Malanda to samego Sikorskiego przebił... (czemu nikt się nie śmieje z tego?). Bayern jeszcze bez formy, ale wygrał i to dla nich kluczowe.
Brawo też dla Atleti. Iwański dzisiaj robił wszystko, żeby uprzykrzyć mi mecz. Ja wiem, że można być kibicem Realu, ale jednak komentatorowi TVP ten 1% obiektywizmu by się przydał Smile Banda Simeone znów może być groźna!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2014, 02:10 AM
Post: #1975
RE: Piłka nożna ogólnie
Jak ktoś nie widział popisów Malandy Tongue

https://www.youtube.com/watch?v=B5J6gISz6-o
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2014, 07:09 AM
Post: #1976
RE: Piłka nożna ogólnie
@Kubala

Nie chodzi mi tylko o ten sezon, a o przestrzeń ostatnich 10 lat mniej więcej.

PS: Mecz Ruch vs Vaduz był na YT Wink

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2014, 11:48 AM
Post: #1977
RE: Piłka nożna ogólnie
Pakman
Ale prześledz też wyniki innych nacji w europejskich pucharach, zespołów reprezentujących ligi, które wymieniłem, i zobaczysz wtedy, że dla duńskich, czeskich zespołów, odpadanie z zespołami typu Levadia, Karabach, Cementarnica również nie jest obce Smile
Po prostu, jesteśmy jedną z wielu, wielu lig w Europie, takim typowym średniakiem, a my Polacy, na siłę próbujemy zrobić z naszej Ekstraklasy najsłabszą ligę na naszym kontynencie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2014, 11:56 PM
Post: #1978
RE: Piłka nożna ogólnie
Tak sobie dziś obejrzałem z ciekawości mecz BVB - Bayer tylko dlatego, żeby zobaczyć jak w akcji zaprezentuje się Boenisch, który rozegrał naprawdę fajne zawody. Nie za bardzo dał się rozpędzić ofensywnym graczom BVB, grał bardzo odpowiedzialnie i po prostu bardzo dobrze. Widać było, że jest ważnym punktem w układance trenera Rogera Schmidta, który nawet nie myśli o zastąpieniu go kupionym za 6 mln euro z Gremio Porto Alegre, Wendelem. Tym bardziej dziwi nieobecność Polaka z kadrze Adama Nawałki na mecz z Gibraltarem. Wydaje mi się, że nie mamy takiego potencjału, żeby lekką ręką rezygnować z jednego z najlepszych lewych obrońców Bundesligi, tym bardziej, że akurat na tej pozycji nie mamy wartościowego zmiennika.
Nie jestem wielkim zwolennikiem ludzi typu Boenisch w kadrze, ale jeśli koleś znajduje się w świetnej formie to czemu go nie powołać. Mam wrażenie, że zrobiono z niego kozła ofiarnego po Euro 2012, gdzie wracał prawie po rocznej przerwie. Ja mu, ani Polanskiemu, nigdy nie zarzuciłbym braku zaangażowania co do gry w naszej kadrze. Kolejna sprawa to brak Matuszczyka. Nie przepadam za chłopakiem, ale jest on kluczowym zawodnikiem FC Koeln, od którego trener zaczyna ustalanie składu. Jeśli możemy lekką ręką rezygnować z takich zawodników, to mamy chyba potencjał na mistrzostwo świata... Trochę mniej razi też nieobecność Marcina Komorowskiego. Ważny punkt Tereka, ostatnio strzelił gola... Po prostu nie mogę zrozumieć powołania rezerwowego zawodnika Amkara Perm, skoro w dobrej formie jest Komor, mogący grać na LO. Jest też inna opcja. Nawałka stwierdził, że nie będzie powoływał ludzi z polskim paszportem. No to czemu jest Cionek? Ogólnie mam wrażenie, że Adam powołuje swoich koleżków, a to do niczego dobrego nas nie zaprowadzi (Olkowski, Cionek, Milik, Mączyński), a pewnie dojdzie jeszcze kilku zawodników z Górnika. Swoją drogą ciekawy jestem powołań z Polski. Jeśli będzie Wilusz, to ja się na to nie zgadzam, a braknie np. Maka. No nic czekam, ale sukcesów w tych eliminacjach z takim postępowaniem to ja nie wróżę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2014, 12:41 PM
Post: #1979
RE: Piłka nożna ogólnie
(23-08-2014 11:56 PM)kubala1122331 napisał(a):  Ogólnie mam wrażenie, że Adam powołuje swoich koleżków, a to do niczego dobrego nas nie zaprowadzi (Olkowski, Cionek, Milik, Mączyński), a pewnie dojdzie jeszcze kilku zawodników z Górnika.

Oglądałem wczoraj mecz Górnika Zabrze z Łęczną i Jagi ze Śląskiem. Na meczu Górnika na trybunach oczywiście nasz selekcjoner, pewnie już sobie zapisał w notesiku kogo powoła na mecze eliminacyjne Rolleyes Z drugiej strony jak patrzyłem na to co prezentuje Jagiellonia pana trenera Probierza to już zdecydowanie wolę "górnikowego" Nawałkę...

Co do Boenischa to jestem identycznego zdania jak Ty. Sama gra w Bundelidze już o czymś świadczy, a jeśli jeszcze jest to gra poprawna/dobra to czemu go nie powołać?

(23-08-2014 11:56 PM)kubala1122331 napisał(a):  Swoją drogą ciekawy jestem powołań z Polski.

Też jestem ciekawy powołań, do meczu z Gibraltarem coraz bliżej...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2014, 01:00 PM
Post: #1980
RE: Piłka nożna ogólnie
Jeden ze znajomych napisał mi dziś coś takiego...
"Takie info od znajomego z Przeglądu. Legia dostała dziś ostrzeżenie, że w przypadku zakłócenia meczu pirotechniką oprawą tematyczną czymkolwiek jest zielone światło do przerwania meczu no a konsekwencją tego jest walkower. Tak więc tak....."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości