Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
19-02-2013, 06:04 PM
Post: #51
RE: Piłka nożna ogólnie
Polska 59 miejsce w rankingu FIFA
Ja rozumiem, że wyprzedza nas Anglia Włochy Niemcy Portugalia, Francja itp. bo gra tam kilka gwiazd.
Ale wyprzedzają nas także:
11. miejsce Grecja [ kto tam wielki gra?]
14. Szwajcaria [jakie tam są gwiazdy?]
20. Belgia [wymienisz z głowy jakiegoś znanego piłkarza?]
24 Bośnia i Hercegowina [czy są tam lepsi piłkarze niż u nas?]
29. Czarnogóra. [znasz jakiś klub?]
33. Węgry [Puskas już chyba nie gra?]
42 .Panama
48. Bułgaria
49 Słowacja
50. Haiti [7-0]
56 Jamajka
58. Iran
To tylko niektóre

I dopiero 59 Polska z największymi trzema gwiazdami z Borussi i jeszcze kilku zachodnich klubów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 06:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2013 06:25 PM przez Zioło-Pale-Niebywale.)
Post: #52
RE: Piłka nożna ogólnie
RSC-2
Masz trochę racji,ale weź też poprawkę na fakt że ten ranking to jest równie trafny co rankingi federacji bokserskich.
Po za tym Grecja była nikim do półki nie przeją jej Otto Rehhagel,znakomity Niemiecki taktyk który wprowadził tam zmiany od podstaw,ustalił taktykę pod piłkarzy i zrobił to idealnie,teraz jego dzieło jest kontynuowane.Ale nawet on potrzebował sporo czasu by zaczęło to funkcjonować jak należy.On prowadził tą repre 9 lat,a u nas ciągłe zmiany,albo po prostu nie trafieni trenerzy.Smuda chciał z nas zrobić Hiszpanię i wyszło co wyszło,teraz przyszedł nowy człowiek i znów odmienne zasady funkcjonowania drużyny.Zobacz Niemcy,po latach bezbarwnej gry przyszedł Klinsmann i zrobił naprawdę ciekawy Team,zastąpił go Loew i jest kontynuacja stylu gry,u nas co turniej mamy rewolucje i stąd klapa.

Jeszcze krótko o Belgii,mało która reprezentacja ma wysyp równie utalentowanych graczy.
http://pl-pl.soccermanager.com/associati...assid=2892
Nie chciało mi się pisać,ale wiesz lub nie,znam niemal wszystkich.

Czarnogóra nie ma poważnych klubów,ale to nie zawsze wyznacznik silnej reprezentacji,Skandynawowie+Dania też mają słabe kluby ale niezłe reprezentacje.

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 06:36 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2013 06:37 PM przez RSC-2.)
Post: #53
RE: Piłka nożna ogólnie
Ja nie kwestionuję tego co piszesz ,bo to trafne spostrzeżenia.
Może "rudy" coś zmieni.
Ma powstać CLJ.
Zlikwidują ME.

Może więcej naszych trenerów pojedzie na zachód.

Może będzie większa konkurencja wśród zawodników i trenerów.

[ale nie wiem, czy to się wszystko uda.]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 06:41 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2013 06:42 PM przez Jerome.)
Post: #54
RE: Piłka nożna ogólnie
Ja też uważam, że Lewandowski się nie angażuje tak jak powinien. Nie mówię o pojedynczych zagraniach. Walce o piłkę, dryblingu. To mu czasem wychodzi ale żeby wyjść do kolegów w środku pola, pomóc coś skonstruować a nie sztywno się trzymać, że gram na szpicy to czekam na piłkę. I tak z nią nic nie zrobi ale co tam. Dobry napastnik rozgrywa piłkę z pomocnikami aby przenieść zainteresowanie obrońców na większą grupę ludzi. Przy odpowiednim rozegraniu i tak napastnik jest odpowiedzialny za wykończenie akcji. Takie rzeczy widać w TV i nie chce mi się wierzyć, że Lewandowski takich rzeczy nie wie. To samo Fornalik czy inny Smuda.

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 06:54 PM
Post: #55
RE: Piłka nożna ogólnie
No tak,tylko że jak Lewy schodzi do środka to już nima u nas takiego Reusa czy Goetze który umie zdublować jego pozycję.Zresztą Fornalikowi to dajmy trochę czasu,na razie to on nie miał wiele czasu by zmontować konkretną taktykę a piłkarze by się do niej dostosować.Żebyśmy mieli jasność,ja też widzę różnicę między grą Lewego w klubie a reprezentacji,ale uważam że przyczyny tego są o wiele bardziej skomplikowane niż zwykłe "niechciejstwo".

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 07:04 PM
Post: #56
RE: Piłka nożna ogólnie
Nie wiem ,czy problemem , jeżeli chodzi o grę w naszej reprezentacji nie jest ubezpieczenie naszych zawodników.
Nie mam na ten temat wiedzy , ale są to jedynie moje przypuszczania.
Że zawodnicy są nie ubezpieczeni lub ubezpieczeni zbyt nisko i dlatego nie angażują się aby nie złapać na kadrze kontuzji, bo to klub jest ich pracodawcą i wtedy tracą dużą kasę.
Wiem ,że taka sprawa jest obecnie ze Świerczokiem ,który na kadrze złapał kontuzję i klub Kaiserslautern domaga się od PZPN odszkodowania a Jakub stracił także wiele w Piaście dokąd jest wypożyczony ponieważ nie miał odpowiedniego ubezpieczenia. Piast także nie chciał płacić za wypożyczenie Świerczoka i jego pensji ,bo stwierdził ,ze zawodnik nie jest zdolny do gry nie z powodu klubu, a z powodu reprezentacji.
Taki problem był kiedyś z Czerkawskim i Oliwą , ale oni zażądali ubezpieczeń ,a gdy PZHL im tego nie zapewnił to zwyczajnie odmówili gry.
Z Gortatem też był podobny problem.
Nikt nigdy ani z PZPN ani zawodnicy nie wypowiadali się oficjalnie na ten temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 07:09 PM
Post: #57
RE: Piłka nożna ogólnie
No z Gortatem to pamiętam tą aferę,kto wie może coś w tym jest,może po troszce wiele czynników składa się na słabszą grę,ale jestem przekonany że jednym z nich jest taktyka drużyny,ale bardzo możliwe że nie jedynym.PZPN do tej pory też lało na zawodników,mam nadzieję że Zibi coś zmieni,bo akurat tu to potrzebna jest rewolucja.

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 07:29 PM
Post: #58
RE: Piłka nożna ogólnie
Dobrze rozumiem?
Lewandowski boi się kontuzji na kadrze bo jak ją złapie to BVB mu nie będzie płacić?

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 07:34 PM
Post: #59
RE: Piłka nożna ogólnie
Jerome
Nie chodzi o to że nie będzie płacić,ale ile...Wszak pensja piłkarza po za podstawą to premie za występy,gole,asysty.

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 07:46 PM
Post: #60
RE: Piłka nożna ogólnie
Kasa, kasa, kasa, kasa...
Rzygać się czasem już chce. Niech nie gra dla Polski jak jest taki strachliwy, nie widzę problemu.

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości