Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pięści - broń biała
07-02-2013, 11:52 AM
Post: #1
Pięści - broń biała
Witam, kumpel mi naopowiadał że trenuje ileś tam lat boks (nie wiem czy amatorsko czy zawodowo) i że zarejestrował swoje pięści jako broń białą (!). Według mnie to totalna durnota i nie wierzę w to, ale ze względu na to, że nie znam się na boksie, chciałem się dowiedzieć czy coś takiego jest wogóle możliwe w naszym kraju.
Wynikałoby z tego że każdy bokser, który nie zarejestruje pięści jako broni białej może zostać oskarżony o nielegalne jej posiadanie Big Grin
Pozdrawiam i proszę o normalne odpowiedzi, to nie jest żadna prowokacja.
Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2013, 12:37 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2013 12:37 PM przez Adammobp.)
Post: #2
RE: Pięści - broń biała
Niby gdzie te pięści zarejestrował? W pośredniaku?

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2013, 04:34 PM
Post: #3
RE: Pięści - broń biała
heh.. potem policja zatrzyma takiego durnia na ulicy bo był uzbrojony Big Grin

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2013, 04:09 PM
Post: #4
RE: Pięści - broń biała
Adammobp
Tym pośredniakiem zgarnąłeś Pulitzera!!!

Co do tej broni to cholera wie jak jest u nas,ale jak coś to się pięści nie rejestruje,tylko jak kogoś pobijesz a jesteś zawodowym bokserem to możesz być oskarżony jakbyś kogoś pobił z gadżetem,przynajmniej tak jest w niektórych krajach,W USA na pewno w niektórych Stanach.

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2013, 06:17 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2013 06:17 PM przez Adammobp.)
Post: #5
RE: Pięści - broń biała
A to ciekawe rozwiązanie tam mają w Stanach. U nas na czegoś takiego kodeks karny nie przewiduje, ani też przepisy karne nie stwarzają raczej możliwości wywnioskowania tego w drodze interpretacji rozszerzającej

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2013, 07:08 PM
Post: #6
RE: Pięści - broń biała
Ano troszkę poszperałem i rzeczywiście w Polsce nie ma nic o sportach walki w kontekście broni,za to W USA już wielokrotnie o tym słyszałem,choćby w filmie "Mroki Miasta" z De Niro.Niby to tylko film,ale chyba coś w tym jest,bo i bodaj Kostyra o tym kiedyś przebnąkiwał podczas jednej z walk,chyba Vargasa.Wiem,wiem,same chyba,słyszałem...pewności nie mam,ale "prawie pewność".

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2013, 02:19 PM
Post: #7
RE: Pięści - broń biała
OK, dzięki za naświetlenie sprawy. Tak to już chyba jest, że czasami niektórzy wykorzystują sytuację, że inni mają słabą wiedzę z jakiegoś zakresu, i próbują wciskać im ciemnotę... A jeżeli chodzi o to co pisze "Zioło-Pale-Niebywale " , to coś mi w głowie dzwoni, że sam też słyszałem kiedyś - chyba odnośnie zawodników trenujacych sztuki walki typu karate czy bjj - że nie mogą się oni za bardzo angażować w bicie kogoś na ulicy bo wtedy (nawet broniąc się) za pobicie mogą dostać o wiele surowszą karę/wyrok. Ale ja też również tylko "słyszałem" o tym i nie pamiętam nawet gdzie...
W każdym razie dzięki za zainteresowanie tematem i pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2013, 08:42 AM
Post: #8
RE: Pięści - broń biała
Nie jestem pewien, ale obiło mi się o uszy, że dopiero gdy ktoś posiada uprawnienia trenerskie / instruktorskie, a np. pobije kogoś na ulicy to może zostać oskarżony o napad z bronią, ponieważ z racji sportu / sztuki walki, której naucza świadomie wie jak używać tej "broni", aby zrobić krzywdę innej osobie. Nie wiem czy to prawda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 12:39 PM
Post: #9
RE: Pięści - broń biała
Zgłoś się do Krystiana Cieśnika. Jest on promotorem bokserskim, może akurat zaczepiłbyś się o jego stajnię (Thunder Promotions). Nie jest to co prawda Top Rank czy Golden Boy, ale na początek w sam raz. Jeżeli chodzi o kontakt to znajdziesz go bez problemu na facebooku.
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości