Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tydzień 14 - 20.05.2012
13-05-2012, 08:00 AM
Post: #1
Tydzień 14 - 20.05.2012
Wobec odwołania walki Khan - Peterson tydzień będzie bez fajerwerków. Niemniej na całym świecie odbędzie się bardzo dużo pojedynków bokserów drugiego rzutu, czyli zaplecza ścisłej czołówki.

Środa 16.05.

Frankfurt nad Odrą, Niemcy
waga ciężka
Francesco Pianeta (Włochy) - Oliver McCall (USA)
47-letni McCall to już tylko cień wielkiej legendy boksu, ale i tak będzie najtrudniejszym rywalem Pianety po przerwie spowodowanej chorobą.
Typ: Pianeta na punkty

Piątek, 18.05.

Flemington, Australia
waga super piórkowa o pas IBO
Will Tomlinson (Australia) - Daniel Ruiz (Meksyk)
Typ: Tomlinson przed czasem

Bangkok, Tajlandia
waga super kogucia
Thangthong Kiattaweesuk (Tajlandia) - Macbute Sinyabi (RPA)
Interesujace starcie rutynowanego Taja z młodym południowoafrykańskim królem nokautu.
Typ: Sinyabi przed czasem

Belgrad, Serbia
waga junior średnia o pas IBF Inter - Continental
Nikola Stevanović (Serbia) - Ayoub Nefzi (Belgia)
Ofensywnie walczący Stevanović jest najlepszym aktualnie bokserem Serbii. Jego przeciwnik to solidny bokser arabskiego pochodzenia.
Typ: Stevanović na punkty

Albany, USA
waga junior półśrednia o pas WBO NABO
Karim Mayfield (USA) - Raymond Serrano (USA)
Walka rutyny z młodością.
Typ: Mayfield na punkty

Dover, USA
waga ciężka o pas NABA
Franklin Lawrence (USA) - Mike Mollo (USA)
Lawrence to jeden z najlepszych (i najbardziej niedocenianych) amerykańskich ciężkich. Mike Mollo ostatnio robi już tylko za mięso armatnie.
Typ: Lawrence przed czasem

Sobota, 19.05.

Kopenhaga, Dania
waga półciężka o pas WBC Silver
Mikkel Kessler (Dania) - Allan Green (USA)
Dla Kesslera to debiut w wadze półciężkiej, dla Greena trzecia walka. W super średniej lepiej prezentował się Kessler i on jest faworytem.
Typ: Kessler na punkty

waga cruiser
Mateusz Masternak (Polska) - Hari Miles (Wielka Brytania)
Miles jest wysokim mańkutem, ale we Wrocławiu z walce z Davisem Masternak pokazał, że potrafi walczyć z takimi przeciwnikami.
Typ: Masternak przed czasem

Liverpool, Wielka Brytania
waga ciężka o pas BBBofC British
David Price (Wielka Brytania) - Sam Sexton (Wielka Brytania)
Dwumetrowy Price jest jednym z najbardziej predestynowanych bokserów do objęcia schedy po Kliczkach. Solidny Sexton zapewne stawi twardy opór, ale i tak ulegnie.
Typ: Price przed czasem

waga junior półśrednia o pas BBBofC British
Ashley Theophane (Wielka Brytania) - Steve Williams (Wielka Brytania)
Rutynowany Theophane jest w Wielkiej Brytanii numerem 2 po Amirze Khanie w tej kategorii. Williams nigdy nie walczył z bokserem takiej klasy, ale jest niewątpliwie zawodnikiem prezentującym przyzwoity poziom.
Typ: Theophane na punkty

Pointe-Claire, Kanada
waga junior półśrednia o pas NABF
Dierry Jean (Kanada) - Cosme Rivera (Meksyk)
Czarnoskóry, silnie bijący Dierry Jean późno rozpoczął uprawianie boksu i w wieku 30 lat jest dopiero nadzieją kanadyjskiego boksu na sukcesy w swej kategorii. Bardzo rutynowany Rivera jest najlepszym w tej wadze journeymanem i w ostatnich latach walczy ze zmiennym szczęściem.
Typ: Rivera na punkty

Pharr, USA
waga ciężka o pas IBF Inter - Continental
Odlanier Solis (Kuba) - Konstantin Airich (Niemcy)
Waga i dyspozycja Solisa po długiej przerwie jest niewiadomą, od której zależeć będą losy pojedynku. Solis w dobrej formie powinien łatwo wygrać, ale Solis z dużą nadwagą może polec w starciu z ambitnym niemieckim journeymanem, który ostatnio chyba zakończył karierę "wielkiej nadziei Czechów". Walka na pewno będzie emocjonująca, bo obaj rywale preferują ofensywny styl.
Typ: Solis przed czasem

Tepic, Meksyk
waga super kogucia o pas USNBC
Oscar Gonzalez (Meksyk) - Giovanni Caro (Meksyk)
Starcie dwóch bokserów zaliczanych do bezpośredniego zaplecza czołówki tej kategorii. Gonzalez ma lepszy bilans, ale Caro ma za sobą większe doświadczenie i walki z lepszymi rywalami ( w tym o pas IBF).
Typ: Caro przed czasem

Celaya, Meksyk
waga słomkowa o pas WBC Silver
Denver Cuello (Filipiny) - Ganigan Lopez (Meksyk)
Typ: Cuello na punkty

waga piórkowa o pas WBC Silver
Robinson Castellanos (Meksyk) - Miguel Angel Gonzalez Piedras (Meksyk)
Castellanos to ciekawy przykład boksera, który zaczynał jako bum, a potem przebił się do szerokiej czołówki. Piedras jest niżej notowany.
Typ: Castellanos na punkty

Puerto Vallarta, Meksyk
waga super musza o pas IBF
Juan Carlos Sanchez Jr (Meksyk) - Juan Alberto Rosas (Meksyk)
Wielokrotnie przekładana walka pomiędzy najmłodszym mistrzem świata Sanchezem i rutyniarzem (byłym mistrzem świata) Rosasem
Typ: Rosas przed czasem

Buenos Aires, Argentyna
waga junior półśrednia o pas interim South American
Claudio Alfredo Olmedo (Argentyna) - Likar Ramos (Kolumbia)
Argentyński król nokautu jest zdecydowanym faworytem w pojedynku z anonimowym Kolumbijczykiem.
Typ: Olmedo przed czasem

Callao, Peru
waga lekka
Jonathan Maicelo (Peru) - Fernando Angulo (Wenezuela)
Na tle innych krajów latynoamerykańskich Peru w boksie to kopciuszek. Maicelo jest jednym z najlepszych peruwiańskich bokserów i jest faworytem w walce ze średnio notowanym Wenezuelczykiem.
Typ: Maicelo na punkty

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2012, 04:47 PM
Post: #2
RE: Tydzień 14 - 20.05.2012
Szkoda, że nie dojdzie do walki Khan - Peterson II, bo to mogłaby być naprawdę świetna walka... A co do pozostałych czekających nas w tym tygodniu starć, to kilka jest naprawdę ciekawych (jak wypadnie w powrocie Solis?). Oto moje typy na niektóre z nich:

Francesco Pianeta vs Oliver McCall
Wydaje mi się, że Pianeta nie będzie miał większych problemów z McCallem. Oczywiście nie twierdzę, że będzie to pojedynek do jednej bramki, ale Włoch zapewne dość pewnie wygra na punkty.
Mój typ: Francesco Pianeta (PKT)

Mikkel Kessler vs Allan Green
Ciekawi mnie, jak wypadnie Kessler w swoim debiucie w półciężkiej. W super średniej był jednym z czołowych zawodników, dlatego interesuje mnie, czy w półciężkiej również będzie jednym z czołowych pięściarzy. Zaś co do Greena, to cóż... Jego ewentualne zwycięstwo będzie dla mnie sporą niespodzianką.
Mój typ: Mikkel Kessler (PKT)

Mateusz Masternak vs Hari Miles
Tu króciutko: IMO "Master" bez problemu pokona Milesa przed czasem.
Mój typ: Mateusz Masternak przez TKO

David Price vs Sam Sexton
Price to moim zdaniem obecnie najciekawszy i "najgorętszy" prospekt w najcięższej kategorii. Przewiduję temu facetowi bardzo konkretną karierę, bo na pewno ma możliwości na zostanie mistrzem świata. Bardzo chciałbym zobaczyć jego walkę z Furym, ale niestety Tyson jakoś się do tego nie kwapi... A co do tej walki, to Sexton zapewnie nie dotrwa do końcowego gongu.
Mój typ: David Price przez TKO

Odlanier Solis - Konstantin Airich
Dla mnie to najciekawsze starcie tego tygodnia. Zastanawia mnie, jak wypadnie Solis. Jeżeli będzie konkretnie przygotowany, to powinien spokojnie wygrać przed czasem, w każdym razie jestem pewny jednego: to może być interesujące starcie. Na kredyt typuję zwycięstwo Kubańczyka przed czasem, bo wcale nie jest go taki pewny...
Mój typ: Odlanier Solis przez TKO

Pięściarz jest prawdziwym mistrzem, gdy wstaje z desek i mówi: "Mogę walczyć dalej!"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2012, 05:44 AM
Post: #3
RE: Tydzień 14 - 20.05.2012
Pianeta wygrał z McCallem na punkty po nudnej walce. Włoch trafiał zdecydowanie częściej, ale jego waciane ciosy nie wyrządzały McCallowi większej krzywdy. McCall miał parę zrywów, jednak przy dobrej obronie Pianety niewiele z jego uderzeń docierało do celu. Tylko raz w 7 rundzie kilka mocnych sierpów trafiło po kolei i zaczęło się robić groźnie dla Włocha, ale w dotrwaniu do końca rundy pomógł mu wtedy sędzia ringowy.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2012, 05:45 PM
Post: #4
RE: Tydzień 14 - 20.05.2012
przyłączam się do podanych typów
dobrze bedzie zobaczyc co tam u Kesslera i Silosa słychac
Sextona kojarze walk z Roganem gdzie wybił mu boks z głowy a Rogan był wówczas na jakiejs tam fali, ciekawe czy da rade dac solidny test Price'owi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2012, 06:02 PM
Post: #5
RE: Tydzień 14 - 20.05.2012
Bardzo ciekawy jestem tego Price'a, bo wierząc oczywiście zdaniu użytkowników komentujących na stronie głównej bokser org, to musi być jakiś niesamowity zawodnik, przyszły dominator tej kategoriiWink Przynajmniej taki rzeczy zdarzyło mi się wyczytać. Solis też miał być zbawcą, a dawno nie widziałem takiej żenady, jaką zaprezentował z Kliczką... Mam nadzieję, że obaj zostaną znokautowani, bo bardzo mnie ciekawi, kogo teraz ogłoszą "Mesjaszem" domorośli znawcy... A tak na poważnie, to chętnie to brytyjskie starcie nawet obejrzę, i tak nic innego w ten weekend na żywo nie zobaczę, no, może Kesslera. Właśnie, a propos Duńczyka, to intryguje mnie, jak zaprezentuje się on po tak długiej przerwie od boksu w nowej kategorii wagowej. Rywal niezbyt trudny, ale też nie jest to "mieso armatnie", może postarać się o niespodziankę, jeśli Kessler popełni jakiś błąd. Natomiast w przypadku Masternaka zapowiada się sparing z mańkutem, nic więcej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2012, 06:40 PM
Post: #6
RE: Tydzień 14 - 20.05.2012
Mam nadzieję, że youtubowy "Komthai" będzie nagrywał walkę Sinyabiego z Kiatteweesukiem bo naprawdę intryguje mnie ten puncher z Południowej Afryki. Nawet jeśli jego przeciwnicy nie byli światowej klasy, to jednak Afrykańczycy słyną z dobrej szczęki i łatwo się nie przewracają, więc napewno Macman moc musi mieć, oby tylko umiejętności większe niż inny puncher Villanueva. Poza tym ciekawy jestem jak będzie wyglądał Solis, fajna jest karta na wyspach, czekam na nokaut Denvera Cuello no i jedyną walkę o tytuł.
Tydzień nawet bez Khana mimo wszystko ciekawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2012, 05:16 PM
Post: #7
RE: Tydzień 14 - 20.05.2012
Thangthong pokonał Sinyabiego przez tko w 10 rundzie.

Tomlinson pokonał Ruiza w niecodziennych okolicznościach. Z powodu awarii prądu walkę przerwano po 8 rundach i punktowano. Tomlinson wygrał jednogłośnie i wysoko.

Zmiana na gali w Liverpoolu. Przeciwnikiem Ashleya Theophane'a będzie niżej od Willimsa notowany Darren Hamilton (Wielka Brytania). Typ: Theophane na punkty

Zmiana także na gali w Kanadzie. W miejsce Rivery przeciwnikiem Dierry Jeana będzie Lanardo Tyner (USA).
Typ: Jean na punkty

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2012, 07:27 PM
Post: #8
RE: Tydzień 14 - 20.05.2012
I tutaj walka Sinyabiego:
Część 1-sza (rundy 1,3,4,5,6): http://www.youtube.com/watch?v=Jk85CMattgw&feature=plcp
Część 2-ga (rundy 7,8,1,9,10): http://www.youtube.com/watch?v=mdR_XAfoFy4&feature=plcp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2012, 07:43 PM
Post: #9
RE: Tydzień 14 - 20.05.2012
Rozstrzygająca okazała się przewaga szybkości po stronie Taja. Bardzo mi się ten Thangthong podoba. Późno zaczął zawodową karierę i dlatego w wieku 33 lat jeszcze nic wielkiego nie osiągnął, ale wydaje mi się, że ma papiery na mistrza.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2012, 07:53 PM
Post: #10
RE: Tydzień 14 - 20.05.2012
(18-05-2012 07:43 PM)Hugo napisał(a):  Rozstrzygająca okazała się przewaga szybkości po stronie Taja. Bardzo mi się ten Thangthong podoba. Późno zaczął zawodową karierę i dlatego w wieku 33 lat jeszcze nic wielkiego nie osiągnął, ale wydaje mi się, że ma papiery na mistrza.
Oglądałeś na żywo Hugo?
Ja poczekam jeszcze z oglądaniem, może gość wrzuci tą brakującą 2-gą rundę. Nienawidzę oglądać niekompletnych walk...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości