Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Denis Szafikow vs Richard Commey
25-11-2016, 08:20 AM
Post: #1
Denis Szafikow vs Richard Commey
Jak podaje Boxrec, 2 grudnia w Moskwie dojdzie do bardzo interesującego pojedynku w wadze lekkiej pomiędzy dwoma liczącymi się pięściarzami tej kategorii Denisem Szafikowem (Rosja) i Richardem Commeyem (Ghana). Formalnie walka nie jest o żaden pas, ale podejrzewam że może być eliminatorem do title shota IBF.

Denis Szafikow to już bardzo doświadczony zawodowiec, który profesjonalną karierę rozpoczął w 2003. Ma 31 lat i dorobił się bilansu 37(20) - 2(0) - 1. Długo boksował w super lekkiej, w której doszedł do tytułu EBU. W 2013 zmienił kategorię na niższą i dwukrotnie walczył o pas IBF w lekkiej, ulegając na punkty w 2014 Miguelowi Vazquezowi i w 2015 Rancesowi Barthelemy'emu. Szafikow jest silnym i szybkim swarmerem o niezbyt dobrych warunkach fizycznych (165 cm wzrostu). Sprawia wrażenie pięściarza bardzo solidnego o stabilnej formie.

Richard Commey ma 29 lat i bilans 24(22) - 1 (0). Na zawodowym ringu pojawił się w 2011 i w ciągu tego roku wygrał przed czasem 11 walk w rodzimej Ghanie. Potem zaczął sporadycznie pojawiać się w Europie i dalszych 6 walk w latach 2012-2013 również rozstrzygnął przez KO, TKO lub RTD. Dopiero w 2014 pełen dystans z Commeyem wytrzymali dobrej klasy rywale Gary Buckland i Samir Ziani. We wrześniu 2016 Commey stoczył w USA pojedynek z Robertem Easterem Juniorem o wakujący pas IBF w wadze lekkiej, który został uznany za jedną z najlepszych walk w bieżącym roku. Niejednogłośnie i mocno problematycznie wygrał bokser USA, chociaż był liczony w 8 rundzie.

W Moskwie Commey też nie będzie miał łatwo. Żeby być pewny wygranej, musiałby znokautować Szafikowa, co nigdy nikomu się nie udało. Po stronie Commeya będzie przewaga warunków fizycznych i siły ciosu, po stronie Szafikowa doświadczenie i własny ring. Pojedynek zapowiada się pasjonująco.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2016, 10:27 AM
Post: #2
RE: Denis Szafikow vs Richard Commey
Jako że w Rosji sędziowie wydają się być OK to nie widzę Szafikowa za bardzo w tej walce.Obaj to maszyny do zadawania ciosów ale Commey jest większy,ma mocniejszy cios,technicznie też jest bardzo dobry do tego ma mocną szczękę, może wchodzić do woli w wymiany puki Denis nie zostanie przełamany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2016, 03:38 PM
Post: #3
RE: Denis Szafikow vs Richard Commey
Commey wydaje mi się bardziej zaawansowanym pięściarzem, jego walka z Esterem była rewelacyjna. To będzie zderzenie ofensywnego boksera z innym ofensywnym bokserem, tyle że Ghańczyk wygląda na większego i trochę silniejszego. W Rosji sędziowie zazwyczaj punktują w porządku, więc spodziewam się dobrej walki i punktowego zwycięstwa Commeya.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2016, 06:15 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2016 06:17 PM przez saliman1.)
Post: #4
RE: Denis Szafikow vs Richard Commey
O matko, gdzie ta gala się odbywa ?
http://vsetv.net/boec.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2016, 06:58 PM
Post: #5
RE: Denis Szafikow vs Richard Commey
Hehe to już sala Gwardii Wrocław jest większa....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2016, 07:48 PM
Post: #6
RE: Denis Szafikow vs Richard Commey
U mnie w gimnazjum na wsi większa hala była.

Daj ktoś znać jak panowie wyjdą do ringu, proszę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2016, 08:04 PM
Post: #7
RE: Denis Szafikow vs Richard Commey
Też Wam tak tnie, czy tylko mi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2016, 08:07 PM
Post: #8
RE: Denis Szafikow vs Richard Commey
Ogólnie tnie, a streamy na live ru też nie działąją.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2016, 08:17 PM
Post: #9
RE: Denis Szafikow vs Richard Commey
Mnie nie tnie.

Jak wasza punktacja po 6 rundach, bo dopiero włączyłem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2016, 08:20 PM
Post: #10
RE: Denis Szafikow vs Richard Commey
Ja też się spóźniłem. Kto prowadzi?

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości