Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Joshua przed czasem
Joshua na punkty
Kliczko przed czasem
Kliczko na punkty
Remis
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anthony Joshua vs Władimir Kliczko - 29.04.2017
28-04-2017, 06:44 PM
Post: #121
RE: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko - 29.04.2017
Kapitalnie wygląda Władimir na wadze. Może wydarzyć się wszystko od szybkiego nokautu Antka po nudną 12-rundówkę i zwycięstwo Władimira. Nie potrafię nic tutaj typować. W typerku postawiłem na Joshuę, bo jest fajny.

Mam nadzieję, że uda mi się jutro zobaczyć ten pojedynek...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2017, 07:31 PM
Post: #122
RE: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko - 29.04.2017
Leszek Dudek o walce:

Władimir Kliczko pokona Anthony’ego Joshuę i wróci na tron wagi ciężkiej. Mojego zdania nie podzielają eksperci The Ring, którzy stawiają 29:1 na Brytyjczyka. Tęsknota za starymi czasami sprawia, że niemal zawsze stawiam na weteranów w walkach z młodymi wilkami. Myliłem się już wiele razy (m.in. przy Adamek-Szpilka i Cotto-Canelo), ale tym razem nie chodzi o zwykłe przeczucie. Kliczko to stary wyga, który nie lubi ryzyka. Na tym etapie kariery nie wziąłby tak niebezpiecznej walki, gdyby naprawdę nie potrzebował wyzwania i nie wiedział o AJ-u czegoś, co jeszcze nie wyszło poza salę treningową. Mam wrażenie, że Władimir wyciągnął wnioski z porażki z Furym i teraz sam wykorzystał część mentalnych sztuczek swojego pogromcy, by dostać się do głowy rywala. Obejrzałem wszystkie dostępne w sieci materiały i żałuję, że w ten weekend nie mogłem wybrać się na Wembley, by zobaczyć na żywo największą jednodniową imprezę sportową roku i najważniejszą walkę wagi ciężkiej ostatnich kilkunastu lat. “Doktor Stalowy Młot” wygląda na treningu medialnym i ważeniu tak samo dobrze jak za najlepszych lat kariery (2006-14). Wprawdzie Joshua to ludzki czołg z piekielną siłą i nadzwyczajną dynamiką w ataku, ale jak powiedział o nim Kliczko: “on jest puncherem, a ja jestem bokserem, który umie też mocno uderzyć”. W walkach puncherów zazwyczaj wygrywa lepszy pięściarz, a nie ten kto mocniej bije. Jeżeli AJ szybko tego nie skończy, Władimir wciągnie go na głęboką wodę i zatopi.

“Jeśli wygrasz, pogratuluję ci. Jeśli przegrasz, pomogę ci wrócić” - Władimir Kliczko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2017, 08:19 AM
Post: #123
RE: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko - 29.04.2017
Poczytałem trochę opinii na temat walki (zarówno niedzielnych kibiców, jak i ludzi znających się na boksie np. redaktorów Boxingu) na forach i portalach bokserskich i generalnie wyłania się z nich następujący większościowy obraz pojedynku:
"Joshua od razu ostro zaatakuje (bo zawsze tak robi), przełamie Kliczkę (bo jest szybszy i silniejszy) i znokautuje w 1 połowie regulaminowego dystansu. Jak Kliczko będzie się starał klinczować, to nic mu to nie da, bo wtedy Joshua może go trafić krótkim ciosem, który będzie wystarczająco silny, bo go powalić. A w ogóle Kliczko to słabiak, który tylko dlatego tak długo skutecznie bronił pasa, że unikał silnie bijących rywali. Ostatnim puncherem, z którym walczył był Samuel Peter".

Wolno z plackiem, Panowie! Oczywiście żadnego przebiegu walki wykluczyć nie można, ale widzę to zupełnie inaczej. Zacznijmy od Joshuy i przyjrzyjmy się z kim walczył dotąd i z jakim skutkiem. Z 18 pokonanych rywali pierwszą 14 (do Cornisha włącznie) możemy sobie spokojnie pominąć, bo to nie ta liga. Pięściarzy na przyzwoitym poziomie Joshua pokonał 4. Z tej czwórki Whyte, Martin i Molina to sluggerzy, a tylko Breazeale'a można zaliczyć do boxerów. Martina i Molinę Joshua pokonał nadspodziewanie szybko i łatwo (chyba obydwaj byli przy tym dość słabo dysponowani), a z Whyte'em finał został opóźniony o kilka rund przez nieoczekiwaną kontrę, na którą się nadział. Ogólnie jednak można przyjąć, że sluggerzy Joshui pasują, bo sam jest też sluggerem, tyle że większym, silniejszym i szybszym, niż pozostali. Jednak z boxerem Breazeale'em Joshua się męczył. Pomimo zdecydowanej przewagi siły i szybkości jaby Breazeale'a sprawiały mu ogromny problem. Długo nie mógł się przedrzeć do półdystansu, pomimo tego że rywal był wolny i miał dziurawą obronę. Kliczko to też boxer, ale o klasę lepszy od Breazeale'a. Silny, znakomity technicznie i mimo wieku posiadający dobrą motorykę (moim zdaniem ręce równie szybkie, jak Joshua, praca nóg może trochę gorsza, lecz niewiele). Po prostu nie widzę tego Joshui łatwo przedostającego się do półdystansu i tam nokautującego Kliczkę. A na dystans Kliczko będzie górą, bo jest technicznie od Brytyjczyka lepszy. Co do ciosów z bliska, to też widzę to inaczej. Joshui będzie w ich zadawaniu przeszkadzać własna nadmiernie rozbudowana muskulatura. Natomiast Kliczko, chociaż na ogół półdystansu unika, to w walce z Pulewem pokazał doskonały refleks i timing właśnie w półdystansowej wymianie. Wreszcie kwestia walk Władimira Kliczki z puncherami. Faktem jest, że większość osiłków brał na siebie Witalij, ale również Władimir boksował z silnie bijącymi przeciwnikami. Na pewno zaliczyłbym do nich Haye'a, Powietkina, Thompsona, nakoksowanego Wacha, Leapaia i Fury'ego (z którym co prawda Władimir przegrał, ale nokautem specjalnie zagrożony nie był).

Jak ja widzę walkę? To zależy od tego, czy Joshua rzeczywiście ostro zaatakuje od początku. Wtedy przy dwóch tak silnie bijących bokserach możliwe jest wszystko, ale mocną celną kontrę Kliczki (po której Joshua być może nie padnie, ale na pewno nabierze respektu) uważam za bardziej prawdopodobną, niż precyzyjne uderzenie Joshuy przewracające Ukraińca lub ustawiające dalszy przebieg walki. Jednak, jak już pisałem wcześniej, wątpię żeby Joshua rzeczywiście zaryzykował atak ( a już zwłaszcza od 1 rundy). Obstawiam, że przebieg walki może być podobny do pojedynku Kliczko - Haye. Dużo czajenia się, ustawiania, przymierzania, a bardzo mało celnych mocnych ciosów. W zdecydowanej większości na dystans, w którym Kliczko dzięki technice zyska przewagę i pewnie wygra na punkty.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2017, 08:36 AM
Post: #124
RE: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko - 29.04.2017
Joshua miał problemy z Breazeale? Przecież to była swobodna, jednostronna walka AJ którą miał pod kontrolą i w której wychodziło mu niemal wszystko. A ciągnęło się do 7 rundy tylko dlatego że Amerykanin jest bardzo twardy, a sam Joshua raczej specjalnie nie napalał się na szybkie skończenie.

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2017, 09:04 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-2017 09:04 AM przez Wilczekstepowy.)
Post: #125
RE: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko - 29.04.2017
Nie wiadomo też czy by się nie skończyło bodajże na 2 rundzie, gdyby sędzia nie pozwolił (nie wiem dlaczego) dokończyć roboty Joshui. Następna sprawa, że Joshua był przez dwa tygodnie chory podczas przygotowań do walki z Breazeale stąd też takie spacerowe tempo Brytyjczyka.

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2017, 09:48 AM
Post: #126
RE: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko - 29.04.2017
(29-04-2017 08:36 AM)Terminator napisał(a):  Joshua miał problemy z Breazeale? Przecież to była swobodna, jednostronna walka AJ którą miał pod kontrolą i w której wychodziło mu niemal wszystko. A ciągnęło się do 7 rundy tylko dlatego że Amerykanin jest bardzo twardy, a sam Joshua raczej specjalnie nie napalał się na szybkie skończenie.
Może wyraziłem się nieprecyzyjnie. Joshua nie miał problemów z pokonaniem Breazeale'a, ale miał problemy ze znokautowaniem go. A dokładniej: wygrywał na dystans, ale do półdystansu przedrzeć się długo nie mógł, chociaż chciał, bo jego celem był nokaut. Z Kliczką Joshua na dystans nie wygra, a atak wymuszający na rywalu wymianę z bliska obciążony jest dużym ryzykiem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2017, 09:56 AM
Post: #127
RE: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko - 29.04.2017
Ciekawa analiza Hugo. Ja też to widzę podobnie jak Ty tzn. nie przewiduje jakiegoś szybkiego nokautu ze strony AJ, jeśli już to bliżej końca walki gdy Kliczko będzie zmęczony i wtedy jest większe prawdopodobieństwo że coś wyłapie. Scenariusz w którym Ukrainiec wygrywa na punkty jest też wg mnie możliwy pod warunkiem jednak ze Władimir zaprezentuje się znacznie lepiej niż w walce z Furym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2017, 10:07 AM
Post: #128
RE: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko - 29.04.2017
(29-04-2017 09:56 AM)Martin napisał(a):  Ciekawa analiza Hugo. Ja też to widzę podobnie jak Ty tzn. nie przewiduje jakiegoś szybkiego nokautu ze strony AJ, jeśli już to bliżej końca walki gdy Kliczko będzie zmęczony i wtedy jest większe prawdopodobieństwo że coś wyłapie. Scenariusz w którym Ukrainiec wygrywa na punkty jest też wg mnie możliwy pod warunkiem jednak ze Władimir zaprezentuje się znacznie lepiej niż w walce z Furym.
To, jak zaprezentuje się Władimir, to sedno sprawy i wielka niewiadoma. Swoją analizę oparłem o Władimira może nie w optymalnej, ale w przyzwoitej formie. Jego forma w ostatnich latach była dość chybotliwa. Oceniając w punktach od 1 do 5, to widziałem ją tak:
Wach:4
Pianeta:4
Powietkin:2
Leapai:4
Pulew:5
Jennings:2
Fury:2

Mam nadzieję, że dzisiaj będzie to forma co najmniej na 3, a nie na 1.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2017, 10:18 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-2017 10:19 AM przez Terminator.)
Post: #129
RE: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko - 29.04.2017
Cytat:A dokładniej: wygrywał na dystans, ale do półdystansu przedrzeć się długo nie mógł, chociaż chciał, bo jego celem był nokaut.

A od kiedy to bokser któremu układa się walka na dystans pcha się do półdystansu? Walka na dystans jest o wiele bezpieczniejsza, bo jest się poza zasięgiem ciosów, półdystans z Breazealem byłby tylko zbędnym ryzykiem.
Poza tym AJ niby tak bardzo chciał go znokautować że kiedy miał Amaerykanina podłączonego w 2 rundzie nie poszedł za ciosem. Dopiero kiedy w 6 rundzie Breazeale rozrobił mu nos, AJ sie wkurwił i wszedł na 7 rundę z zamiarem zakończenia walki.

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2017, 10:42 AM
Post: #130
RE: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko - 29.04.2017
To byłoby zbyt duże ryzyko dla Joshuy, jakby rzucił się mocnym atakiem od pierwszej rundy na Władimira. Ja mam ogólnie podobne przemyślenia do @Hugo. Wszyscy spodziewają się brutalnej wojny, a wg mnie z obu stron zobaczymy w miarę bezpieczną walkę na dystans. W tym momencie podejrzewam, że będzie pełny dystans, nawet postawiłem sobie u bukmachera na to, że AJ wygra przez jednogłośną decyzję.

Kurde to już dziś.

I nawet jeszcze tego nie odwołali IdeaIdea
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości