Ankieta: Czy doping w sporcie powinno się zalegalizować?
Jestem za całkowitą legalizacją
Jestem za częściową legalizacją
Nie wiem, co o tym sądzić
Jestem za całkowitym zakazem
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedozwolony doping w sporcie
15-05-2016, 08:51 PM
Post: #11
RE: Niedozwolony doping w sporcie
Wasilewski: Duża część polskich pięściarzy sięga po substancje nielegalne

Cytat:Daję sobie uciąć rękę, że żaden z naszym zawodników świadomie, od kiedy u nas trenuje, nigdy nie przyjął czegokolwiek zabronionego, a zdobywali tytuły mistrzowskie. W boksie, nazywanym szermierką na pięści, oszukiwanie przeciwnika i kibiców jest szczególnie haniebne.
całość tutaj
Aż prosi się o pytanie - A Kostecki? No i po łapce. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2016, 01:22 PM
Post: #12
RE: Niedozwolony doping w sporcie
Możecie mi wyjaśnić na czym polega te płukanie? Każdy o tym mówi/pisze na forach a ja nie wiem do końca o co chodzi. To znaczy wiem, że o oczyszczenie z pozostałości branych "lekarstw" ale jak to się robi? Poprzez transfuzję krwi? Która zresztą też jest chyba zakazana?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2016, 04:35 PM
Post: #13
RE: Niedozwolony doping w sporcie
Najczesciej za pomoca diuretykow, ktore zwiekszaja prace nerek przez co szybciej mozna wydalic metabolity.
Z przetaczaniem krwi jest smiesznie bo sama transfuzja nie jest zakazana. Niedozwolone sa wysokie stezenia erytropoetyny ktore pojawiaja sie m in przy transfuzji. Ja sie osobiscie dziwie ze nie udalo sie jeszcze wymyslic jak zrobic "lekka" tranzfuzje w ramach norm (albo sie da tylko tego nie wiemy)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 02:41 PM
Post: #14
RE: Niedozwolony doping w sporcie
To dosyć zaskakująca informacja: EBU KARZE NIEMIECKĄ FEDERACJĘ PO WALCE TEPERA

Ale i dobra. Dosyć poważne ostrzeżenie dla niemieckiej federacji, choć w razie czego chyba i tak by ich nie wyrzucili ale zawsze jest to jakiś wyraźny sygnał i ostrzeżenie w jednym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2016, 06:14 PM
Post: #15
RE: Niedozwolony doping w sporcie
Cytat:Rosyjscy hakerzy wykradli dane amerykańskich sportowców ze Światowej Agencji Antydopingowej

Organizacja (WADA) potwierdziła, że doszło do ataku na jej serwery. Cyberprzestępcy weszli w ten sposób w posiadanie poufnych danych medycznych amerykańskich sportowców - m.in. Sereny Williams i 4-krotnej złotej medalistki z Rio, gimnastyczki Simone Biles.

Za atakiem stoi grupa o nazwie "Fancy Bear". To prawdopodobnie odwet rosyjskich hakerów za zawieszenie części sportowców z tego kraju przed igrzyskami w Rio de Janeiro za doping oraz wykluczenie całej reprezentacji paraolimpijskiej.

Hakerzy utrzymują, że dzięki zapoznaniu się z danymi wykradzionymi z bazy WADA mogą potwierdzić, że "dziesiątki" amerykańskich sportowców ma pozytywne wyniki testów na obecność niedozwolonych substancji w organizmie.

"Medaliści z Rio regularnie używali niedozwolonych silnych leków, co usprawiedliwiano względami medycznymi. Innymi słowy mieli po prostu licencje na swój doping. To dowód na to, że WADA oraz Departament Medyczny i Naukowy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego są skorumpowane i kłamliwe" - twierdzą hakerzy w oświadczeniu.

Włamanie potwierdziła WADA. Agencja zapowiedziała, że poczyni wszelkie starania, aby sprawcy zostali zidentyfikowani.

No cóż. Jednym wolno, drugi nie wolno - proste to i oczywiste. Confused
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2016, 07:52 PM
Post: #16
RE: Niedozwolony doping w sporcie
A więc nie tylko boks zawodowy jest brudny, ale także takie kryształowe i eleganckie sporty, jak tenis. To ja już wolę boks, gdzie przynajmniej czasami jakiś przypadkowy cep wyprowadzony przez buma potrafi pokrzyżować plany oszustów i cwaniaków.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 12:12 PM
Post: #17
RE: Niedozwolony doping w sporcie
(14-09-2016 07:52 PM)Hugo napisał(a):  A więc nie tylko boks zawodowy jest brudny, ale także takie kryształowe i eleganckie sporty, jak tenis. To ja już wolę boks, gdzie przynajmniej czasami jakiś przypadkowy cep wyprowadzony przez buma potrafi pokrzyżować plany oszustów i cwaniaków.
He he Smile Żaden sport za którego uprawianie można dostać pieniądze nie jest i nie był wolny od dopingu. Tenisiści wspomagali się amfetaminą już w latach 80-tych, różnymi pochodnymi tego środka oraz substancjami poprawiającymi koncentrację na potęgę faszerują się też zawodowi szachiści, nie mówiąc już nawet o profesjonalnych "cyber sportowcach", czyli graczach biorących udział w rozmaitych turniejach Counter Strika czy Starcrafta. W ich przypadku ćpanie potrafi przybierać taką skalę, że faktycznie warto by ich czasem przebadać, żeby nie przekręcali się podczas zawodów.

A to jeszcze nic. Niewinne igraszki, polegające głównie na prymitywnym dostarczaniu do organizmu jakiejś "wynikodajnej" substancji. Ale poczekaj za parę lat, kiedy rozwinie się doping genetyczny z prawdziwego zdarzenia. Dopiero zobaczysz atletów! I różne wesołe dementi w stylu "To nieprawda, że fenomenalny zasięg i siła zawodnika z Chin wynikają z obecnego w jego DNA genu orangutana". Z jednym się jednak zgodzę. Też wolę boks, głównie dlatego, że w nim, niezależnie od wybranej drogi, żeby zarobić, trzeba zebrać po gębie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 12:26 PM
Post: #18
RE: Niedozwolony doping w sporcie
Właśnie. Doping genetyczny to będzie koszmar dla komisji antydopingowych ale chyba też i dla samych zawodników. Wątpię aby taka zabawa z genami wyszła ostatecznie im na zdrowie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2016, 03:05 PM
Post: #19
RE: Niedozwolony doping w sporcie
Fancy Bears publikuje listę z kolejnymi zawodnikami. Tym razem są na niej takie perełki, jak Nadal i Farah.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2016, 02:15 PM
Post: #20
RE: Niedozwolony doping w sporcie
Z tym dopingiem to jest tak: szprycują się wszyscy tylko nie wszyscy zadają sobie trud aby przed zawodami zajrzeć na aktualną listę środków niedozwolonych. Stąd pojawiają się afery. To smutne i przerażające, że zawodowy sport nie potrafi funkcjonować bez dopingu i ubiera się go w białe rękawiczki. Sportowcy zawodowi chorzy na astmę... niech idą więc do paraolimpiady
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości