Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Udział zawodowych bokserów w olimpiadach
08-07-2016, 07:03 PM
Post: #21
RE: Udział zawodowych bokserów w olimpiadach
Ja tam zbytnio zdziwiony nie jestem. W sporcie jest tak, że zazwyczaj wygrywa lepszy zawodnik Wink

I tak zauważmy, że to nie są najlepsi amatorzy, bo ci są już pewni udziału w Igrzyskach. Spodziewałem się, że nie będzie widać żadnej różnicy pomiędzy amatorami a zawodowcami i jak widać wiele się nie pomyliłem. Ba, jeśli ta różnica jest to na korzyść amatorów, bo oni walczą w swojej dyscyplinie.

Wcześniejsze zwycięstwa N'Jikama i Ruenroenga nie pokazały żadnej przewagi zawodowców. Przecież ta dwójka to znakomici amatorzy i uczestnicy wcześniejszych Igrzysk Olimpijskich, gdzie dochodzili minimum do ćwierćfinału. W Wenezueli mierzyli się z gośćmi, którzy mogli w sumie o tym tylko pomarzyć, więc wygrali.

Dla mnie ten sztuczny podział w ogóle nie istnieje Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2016, 10:17 PM
Post: #22
RE: Udział zawodowych bokserów w olimpiadach
Media poświęcają uwagę tym zawodowcom, którzy postanowili załapać się na olimpiadę w ostatniej chwili. Byli jednak i tacy bokserzy, którzy z wyprzedzeniem "zawiesili" swą zawodową karierę, żeby zakwalifikować się na olimpiadę w normalnym trybie. Przynajmniej jednemu się udało. To wicemistrz olimpijski z Pekinu (w finale znokautowany przez Łomaczenkę) Khedafi Djelkhir, w latach 2009-2014 zawodowiec z bilansem 16(12)-0.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości