Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trening sparingowy ,jak uderzać
29-04-2015, 01:15 PM
Post: #1
Trening sparingowy ,jak uderzać
Witam, nurtuje mnie pytanie jak uderzać ,aby najmniej niszczyć rękawice ponieważ trzymane są tak jak packi i bite są w wewnętrzną stronę,myślałem nad miejscem usztywnienia nadgarstka/miejsce zapinania rzepu,ale czy jest to bezpieczne ,bo chyba tam najmniej zużyją się rękawice ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2015, 02:50 PM
Post: #2
RE: Trening sparingowy ,jak uderzać
Jak uderzać aby najmiej niszczyć rękawice?
Czyli co masz zamiar uderzać nie prawidłowo tylko po to aby oszczędzać swój sprzęt? bez sensu kolego : )
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2015, 04:12 PM
Post: #3
RE: Trening sparingowy ,jak uderzać
Hahaha bot zaorał XD

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2015, 07:05 PM
Post: #4
RE: Trening sparingowy ,jak uderzać
(16-08-2015 04:04 PM)jussie napisał(a):  Najlepiej nie uderzać wtedy się nie zniszczą.
Hahaha! Dobre! Big Grin Big Grin Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2015, 08:59 PM
Post: #5
RE: Trening sparingowy ,jak uderzać
Nie poniszczysz ich jakoś bardzo. Rękawice do tego zostały stworzone, żeby nimi uderzać i żeby w nie uderzano. Oszczędzanie rękawic to trochę jak kupienie samochodu, a potem jeżdżenie autobusem bo samochód się poniszczy...

Miałem sporo par rękawic i nawet takie z najniższej półki za ~60zł wytrzymywały bardzo wiele. Nie ma się czym martwić. Nawet jakby szybko się niszczyły, to co za problem wydać 60 zł co rok.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2015, 02:55 PM
Post: #6
RE: Trening sparingowy ,jak uderzać
Jak złapać luz w swoich uderzeniach? strasznie jestem spięty i przez to moje uderzenia są strasznie wolne...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2015, 07:47 PM
Post: #7
RE: Trening sparingowy ,jak uderzać
(10-10-2015 02:55 PM)genju2 napisał(a):  Jak złapać luz w swoich uderzeniach? strasznie jestem spięty i przez to moje uderzenia są strasznie wolne...

To zależy skąd u ciebie to spięcie, czy chodzi tylko o "fizyke", czy kwestia głowy tez tu wchodzi w gre, jesli to drugie to bardziej sprawa do psychologaSmile
Generalnie ciezko tu znalesc złoty srodek na "złapanie luzu", ale od siebie proponowałbym dużo walki z cieniem, dzielonej na fazy - najpierw sama praca nóg, potem dodac obrony , potem same proste, etc etc to może przynieś pożadane efekty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2015, 10:34 AM
Post: #8
RE: Trening sparingowy ,jak uderzać
Tak dodam od siebie, że przez walkę z cieniem można sobie barki popsuć.Dużo kopnieć w prężnie tez psuje stawy, wiele osób mówi ze zdecydowanie lepsze są ciosy w przeszkodę, worek, tarcze.

A jeśli chodzi o dynamikę i luz to IMHO najlepsze są łapki z trenerem gdzie trenujemy szybkość i reakcje. Trener wystawia tarcze, a ty jak najszybciej oddajesz lekki cios, nie skupiasz na sile, a na szybkości.

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2015, 10:45 PM
Post: #9
RE: Trening sparingowy ,jak uderzać
Mówi się, że sport to zdrowie co szczególnie w sporcie rekreacyjnym jest prawdą. Ale prawda jest też taka, że przy wyczynowym uprawianiu sportu narazeni jestesmy na rozne urazy, dolegliwosci charakterystyczne dla danego sportu. Akurat w sportach walki bardzo narażone są nasze stawy, w tym także staw barkowy. Jednak w walce z cieniem barki sa narazone głownie jesli robimy to z ciezarkami. W przypadku prawidłowo wykonywanej walki z cieniem( nie pełny zakres ruchów), wcale az tak bardzo barkow nie psujemy, a nawet mniej niz przy uderzaniu w worek. W każdym razie nie wyobrazam sobie treningu bokserskiego bez walki z cieniem. Nie znam ani jednego klubu, który nie praktykowałbym tego elementu treningu oraz zadnego boksera wyczynowego, który ze swoim treningów wyeliminowałby walke z cieniem.
Tarczowanie jasne ze jest pozyteczne w treningu, poprawia dynamike, szybkosc i w ogóle wiele elementów i jest chyba najefektywniejsza forma treningu, ale aby prawidłowo tarczowacprzydałoby sie jednak juz ten naturalny luz miec. Dlatego jednak uwazam ze walka z cieniem dla wyrobienia w sobie gibkosci, lekkosci, koordynacji ruchów a tarczowanie swoja droga dla poprawy jeszcze inych elementów byłoby najlepszym polaczeniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości