Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
10-10-2015, 12:41 AM
Post: #11
RE: Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
Nie pisalem o skretach delikatnych, czy nadmiernych. Nie dzielilem ich na ketegorie. Kazdy dostosowuje to do swoich potrzeb i jak mu jest wygodnie. Nie spotkalem sie z sytuacja, by trener czy dzienikarz mowil bokserowi by mniej, ,ub bardziej skrecal stopy.
Umowmy sie. Podaczs walki, nikt tak tego nie robi tak, jak treningu techniki, gdzie sie kladzie troche wiekszy nacisk na takie rzeczy by wyrobic nawyki.Wink Same skrety stop przy ciosie jest dla mnie czyms tak naturalnym, ze bez tago ani rusz. No niech ktos stanie w pozycji i uderzy dynamicznie lewy-prawy-lewy sierp, sztywno stojac na ziemi calymi stopami. I jak, wywrocil sie ktos?Big Grin

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2015, 07:16 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2015 07:17 PM przez hubertus339.)
Post: #12
RE: Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
Praca stóp w treningu bokserskim powinna polegać na "KRAWĘDZIOWANIU", a nie na skrecaniu stóp jak popadnie, jak się komu podoba. Walka to jest inna sprawa i wiadomo, że nie zawsze się wszystko zrobi jak na treningu. Ale po to są własnie treningi techniczne, żeby na nich (zreszta jak sam napsiales) uczyć się PRAWIDŁOWYCH nawyków, a nie boksowania "jak jest wygodniej". Rozchodzi się po prostu o to, że zbytni skręt stóp powoduje minimalnie krótszy zasięg ciosu, niż przy samym krawedziowaniu, może też spowodować tzw "wkręcenie", wiec dlatego trenerzy o tym mówia ! Nie wiem czemu napisałeś o dziennikarzachSmile, akurat mało mnie obchodzi co jakiś dziennikarzyna sądzi o technice w treningu bokserskim, bo nie od tego oni saSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości