Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rękawice Evolution
18-03-2015, 09:11 PM
Post: #1
Rękawice Evolution
Cześć ,proszę o poradę ile mogą wytrzymać rękawice tej firmy przyrównując je do innych firm ,piszą o tej firmie,że jest zaawansowana i polecana ,ale nie do końca wierzę w to ze względu na cenę.
http://allegro.pl/rekawice-bokserskie-ev...20630.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2015, 09:29 PM
Post: #2
RE: Rękawice Evolution
Jest okej. Rękawic nie mam, ale posiadam tarcze bokserskie z tej firmy. Solidne wykonanie lecz jest to tworzywo sztuczne. Ogólnie niska cena dobrana z niezłą jakością. Evolution, dużo tych marek, myślę, że Lonsdale jest na podobnym poziomie, bo sam kiedyś natknąłem się na rękawice z tej firmy w okolicach 50-60zł na allegro. Wiadomo im jesteś lepszy, tym potrzebujesz lepszego sprzętu, więc z czasem sam będziesz oceniał jaki sprzęt tobie odpowiada, na tę chwilę - Ok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2015, 10:42 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2015 10:44 PM przez Kudii.)
Post: #3
RE: Rękawice Evolution
Jakie poleciłbyś mi na wagę 55kg i 165cm ? ,mówią,że 12oz ,ale osobiście brałbym 10oz na treningi i sparingi,bo przy obecnych 12oz tracę niemal czucie w rękach po 30 min boksowania.
Nie jestem też tak rozbudowany pod względem mięśni ,aby walić z niesamowitą siłą i rozwalić szwy na rękawicach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2015, 11:14 PM
Post: #4
RE: Rękawice Evolution
12 Oz są najbardziej okej na treningi, ale amatorka to kaski, więc 10oz większej różnicy nie robi. Nie jest to przecież kawałek szmaty jak na worek. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 07:27 AM
Post: #5
RE: Rękawice Evolution
Będą to treningi z ludźmi nie workiem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 02:24 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2015 02:45 PM przez Krzych.)
Post: #6
RE: Rękawice Evolution
Miałem podobne gdy zaczynałem z boksem i w sumie trzymały się nieźle. Miałem takie podobne jak te z akcji, którą podałeś, ale czarno-białe, możliwe że trochę starszy model. Też kosztowały ok. 60 zł, a potem kupiłem jakąś lepszą wersję za 105 zł i te mam do dzisiaj gdzieś tam na strychu nawet w przyzwoitym stanie, wytrzymały długie lata totalnie amatorskich i chaotycznych treningów i sparingów z kolegami z początku mojej przygody z boksemBig Grin Evolutiony mają tą zaletę, że bardzo dużo w nich miejsca i na początek oraz na takie treningi kiedy ciągle zakładasz i zdejmujesz rękawice i masz na to tylko pół minuty są bardzo dobre. Z czasem gdy nauczy się prawidłowo zdawać ciosy bardziej się ceni rękawice bardziej ciasne i lepiej leżące na dłoni, jak Everlasty, bo wtedy lepiej się czuje dystans i ciosy, można uderzać bardziej precyzyjnie. Ale na takie czysto treningowe rękawice codziennego użytku do zajechania to nie ma chyba lepszego wyboru niż te Evolutniony. To co one przetrwały przez tamte lata... a jak się trzymają do dzisiaj... Nie do zajechania, trzeba chyba bić codziennie w drzewo żeby je doprowadzić do stanu nieużywalności. Teraz mam takie: http://allegro.pl/rekawice-bokserskie-ev...8805.html, tylko że 12 oz białe. Wielkość też zależy od producenta, bo np. Evolutiony 10 oz są wielkie, a w Venumy 10 oz nie idzie się w ogóle wcisnąć nawet bez bandaży. Jakość też bardzo niska, a 200zł, także Venumy omijaj.

Chyba ostatnio wyszły też takie: http://allegro.pl/everlast-rekawice-boks...22085.html , bo wcześniej ich nie widziałem. Ciekawie wyglądają, ciekawe jak działa ten dodatkowy materiał na nadgarstek i przedramię, pomysł wydaje się być dobry. Powinien fajnie usztywniać. Aż mnie kusi żeby kupić. Teraz mam dylemat, dysk SSD czy rękawiceBig Grin Wie ktoś gdzie takie rękawice sprzedają? Zawsze kupowałem przez internet, ale wolałbym jednak najpierw przymierzyć bez bawienie się w odsyłanie.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 07:49 PM
Post: #7
RE: Rękawice Evolution
A jakby porównać benlee od evolutionów ,warto dołożyć do benlee ?? Dlatego evolutiony ,bo mam za 135 mam caly zestaw do walki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 08:58 PM
Post: #8
RE: Rękawice Evolution
Ben Lee dobra marka Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2015, 03:39 AM
Post: #9
RE: Rękawice Evolution
O tej marce niestety nic nie wiem.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2015, 01:06 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2015 01:24 PM przez Krzych.)
Post: #10
RE: Rękawice Evolution
Tak sobie teraz poczytałem i co ciekawe Venumy mają bardzo dobre opinie. Musiałem chyba wtedy dostać jakiś wadliwy egzemplarz, bo odesłałem po pierwszym użyciu. Coś tam niby mówili, że może jakiś inny rozmiar i że te mogą być wadliwe, ale sprawiali wrażenie nieznających się na rzeczy więc już im podziękowałem. Dobry sklep to też ważna sprawa, żeby kupować tam gdzie ludzie wiedzą co sprzedają. Może jeszcze dam im szanse, bo na podstawie recenzji wynika, że są bardzo dobre i mają świetny stosunek jakości do ceny. Najwyraźniej z tamtymi musiało być coś nie tak. Tak więc nie sugerować się tym co pisałem o nich. Te moje Everlasty Pro Style to w sumie nie był najlepszy zakup, ale jak na taką cenę to jednak nie co wiele wymagać. Wyszły teraz jakieś nowe, więc może najpierw zobaczę te, a jak będą takie same to spróbuję z innymi.

Ale tak ogólnie na koniec tematu i pytania użytkownika, to na prawdę polecam na początek Evolutiony. Wygodne, duże, tanie, bezpieczne. Na początek idealne.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości