Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przetrenowanie co zrobić
23-02-2015, 12:07 PM
Post: #1
Przetrenowanie co zrobić
Witam mam następujący problem wiem że to może zabrzmieć trochę + dziwnie ale chyba sie przetrenowałem .Przez ostatnie 2 msc ciezko trenowalem na pocztku moj max w truchcie to 2.5 km teraz juz nie truchtem lecz biegam po 8 km co drugi dzien robilem interwały typu pompki z wyskokiem plus worek 10 minut .Mimo ze nie miałem diety schudłem az 6.5 kg wiec widac efekty ale osttnio bardzo spadł mi motywcja przestałem dostrzegac tak cel i nie mam takie zacięcia do treningow poprostu musze się zmuszac na poczatku sam az sie palilem do treningow oporcz tego codzienie tez ciezko pracuje trening w godzinch 17-20 po pracy i co poradzic przerwa ?.Jak tak to jk dlugo czy moze trenowac troche slabiej Big Grin?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2015, 12:58 PM
Post: #2
RE: Przetrenowanie co zrobić
Też miałem taki okres co nie mogłem wytrzymać dnia bez treningu, przetrenowałem się i motywacja spadła. Radzę zrobić sobie tydzień-max 1,5 tygodnia przerwy i zacząć niższym tempem. Po prostu na luzie, np. jak robiłeś pełne pompki to rób na kolanach lub półpompki (dodatkowym plusem tego będzie wzmocnienie ścięgien oraz budowanie podstawowych fundamentów siły). Następnie z tygodnia na tydzień zwiększać tempo, wtedy będziesz już bardziej wytrzymały i o przetrenowanie będzie trudniej.
Powodzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 02:05 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 02:07 AM przez Krzych.)
Post: #3
RE: Przetrenowanie co zrobić
Często tak mam, bo ze względu na problemy zdrowotne czasem trenuję, a czasem nie, a jak już zaczynam to na porządnie i po dwóch tygodniach padam i choćbym chciał dalej trenować to po prostu nie da rady. Trzeba to robić z głową i brać po uwagę swoje ograniczenia i to że nie jest się profesjonalnym sportowcem trenującym po 2 czy 3 razy dziennie 6 dni w tygodniu. Zamiast trenować na ostro i potem robić tydzień czy dwa przerwy polecam trenować regularnie ale lżej, czasem co drugi czy nawet co trzeci dzień. Przyjdzie taki czas, że będzie się w stanie trenować 6 dni w tygodniu bez przerw, ale do tego potrzeba czasu. Gdyby było tak, że każdy mógłby sobie zacząć trenować cokolwiek i od początku jechać w tempie zawodowców, to sport byłby łatwy. To jest właśnie jeden z najtrudniejszych elementów do zrozumienia przy uprawianiu sportu - świadomość ograniczeń i trenowanie z głową, powoli i systematycznie. To jest systematyczna, mozolna, powolna i monotonna praca, którą trzeba rozłożyć na bardzo długi okres czasu, co wymaga dużej cierpliwości i konsekwencji. To jest właśnie jedna z głównych funkcji trenera, który poprzez swoje doświadczenie powinien czuwać nad systematycznym i przemyślanym rozwojem, eliminując właśnie takie rzeczy jak przetrenowanie czy kontuzje, wynikające w zdecydowanej większości przypadków z braku doświadczenia zawodnika i jego ambicji, która bierze górę nad racjonalnym i przemyślanym treningiem. Samemu trudno nad tym zapanować i potrzeba sporo czasu żeby nabrać takiego doświadczenia, ale w końcu się wypracowuje taką mądrość treningową. Warto sobie uświadomić, że jeżeli nie trenuje się profesjonalnie i bez planów na przyszłość w sporcie to nie ma się dokąd spieszyć i można to wszystko robić tak powoli jak tylko się da bez żadnej straty.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 06:46 AM
Post: #4
RE: Przetrenowanie co zrobić
Ok dzięki mam teraz 2 opcje kupic kaarnet sztuk walk w tym 2 x w tgodniu boks 2 x muay thai i 1 x krav maga czyli 5 dni pod rzad trenignow i w weekend w sobote jakie bieganie ndz wolną chyba zrobie a druga to 3 x w tygodniu boks i oprcz tego co dodac zeby sie nei ptrzetrnowac Big Grin?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2015, 12:41 AM
Post: #5
RE: Przetrenowanie co zrobić
1.Dieta, bez tego ani rusz
2. 3x w tygodniu boks,, do tego siłownia/crossfit/kalistenika
3. Powodzenia

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2015, 11:53 AM
Post: #6
RE: Przetrenowanie co zrobić
Sam musisz wiedzieć co jeszcze możesz dodać do planu żeby się nie przetrenować. Nikt Ci w internecie tego nie powie, bo nikt nie siedzi w Twoim ciele. Obserwuj organizm i dostosuj się do obecnych możliwości.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2015, 09:34 PM
Post: #7
RE: Przetrenowanie co zrobić
Dzięki za pomoc znalazłem klub bokserski który mi pasuję z godzinami treningów Big Grin treningi od pon do czwartku i w soboty na poczatku tylko to ewentulanie bieganie w ndz po jakims czasie bo teraz mialem przerwe to nie bede znowu takiego hardcoru robił Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości