Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program treningowy
10-02-2015, 06:13 PM
Post: #1
Program treningowy
Witam,
chciałbym wystawić na ocenę mój program treningowy. Będę wdzięczny, jeśli ktoś coś poradzi. Zanim jednak się rozpiszę, dodam coś na wstępie.
Otóż nie trenuję ze sztucznym obciążeniem (sztangi, hantle itd...), tylko kalistenikę, a dokładniej kieruję się w treningu wielką szóstką z książki Paula Wade'a. Na zajęcia z boksu chodzę od początku grudnia, raz w tygodniu (poniedziałek), gdyż na częstsze (2 razy w tygodniu) uczęszczanie nie mam możliwości (jedynie we ferie czy wakacje mam taką możliwość). Owe zajęcia charakteryzują głównie sparingi. Stało się też, że mam sparingpartnera.
Oto mój plan treningowy:
Poniedziałek: zajęcia z boksu
Wtorek: skakanka, 2 serie pompek, 2 serie wznosów nóg, 2 serie mostków oraz kilka 3-minutowych serii na worku i ćwiczenia na gruszce bokserskiej
Środa: skakanka, 2 serie podciągnięć na drążku, 2 serie przysiadów, 2 serie mostków oraz kilka 3-minutowych serii na worku i ćwiczenia na gruszce bokserskiej
Czwartek: wolne
Piątek: skakanka, 2 serie pompek, 2 serie wznosów, 2 serie pompek na rekach oraz kilka 3-minutowych serii na worku i ćwiczenia na gruszce bokserskiej
Sobota: skakanka, 2 serie podciągnięć, 2 serie przysiadów, 2 serie pompek na rękach oraz kilka 3-minutowych serii na worku i ćwiczenia na gruszce bokserskiej
Niedziela: wolne
Dodam także do treningów piłkę refleksówkę, gdyż właśnie ja zakupiłem. Dodaje też czasami inne ćwiczenia, takie jak dipsy czy klasyczne brzuszki.
Pozdrawiam,
Oskar
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2015, 04:27 PM
Post: #2
RE: Program treningowy
Podstawowe pytanie co chcesz osiągnąć, jeśli chcesz zbudować sylwetkę, to zapraszam na siłownie. Jeśli chcesz przygotować ciało do walki, to raz max dwa razy w tygodniu dobrze było by udać się na siłownie, jeśli nie masz czasu, to zakup sztangę i trochę obciążenia a to wystarczy.
Magiczne ćwiczenia to IMHO które wystarczą to, Przysiad,MC,Drążek,Wyciskopodrzut.

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2015, 06:02 PM
Post: #3
RE: Program treningowy
Sylwetkę można i wyrobić ćwicząc z ciężarem własnego ciała. Osobiście, chcę dojść do dobrej formy w boksowaniu, dlatego też chciałbym się spytać jakie ćwiczenia typowo bokserskie można stosować (np. gruszka bokserska, wcześniej już wspomniana). Również nie patrząc na rodzaj treningu siłowego (czy to jest kalistenika, czy też siłownia) chciałbym program dać do komentarza, czyli czy wystarczająco dużo ćwiczę, co można dodać itd. Zapomniałem też dodać, że w piątek biegam 1 km, a w sobotę 4 km.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości