Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krzysztof Głowacki
19-10-2014, 09:53 AM
Post: #1
Krzysztof Głowacki
[Obrazek: glowacki_wbo_rp.jpg]


Legitymujący się rekordem (23-0, 15 KO) Krzysztof Głowacki wyrasta na jednego z najlepszych polskich pięściarzy. Wczoraj w Nowym Dworze znokautował w piątej rundzie Francuza Thierry'ego Karla, broniąc tytułu WBO Inter-Continental wagi junior ciężkiej.

Przed Krzyśkiem teraz oficjalny eliminator do tytułu mistrza świata, gdyż zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WBO. Zatem jest duża szansa by powalczył o pas z Marco Huckiem, o ile ten nie przejdzie do HW.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2014, 12:37 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2014 12:38 PM przez kubala1122331.)
Post: #2
RE: Krzysztof Głowacki
Dla mnie Głowacki to taki drugi Kołodziej, chociaż z racji na wiek i niektóre momenty widzę w nim odrobinę większy potencjał. Wczorajszy rywal to totalny bum, zero umiejętności, które dałyby mu możliwość rywalizacji na wysokim poziomie.
Nie odbieram mu za to szans mistrzowskich. Z Huckiem nie ma szans, ale zdaje się, że Bośniak zwakuje tytuł. Więc jeśli mi się dobrze wydaje (a jeśli nie to wyprowadźcie mnie z błędu) walka z Seferim będzie walką o pas? A moim zdaniem Nuri to bardzo przeciętny zawodnik i Krzysiek nie stałby na straconej pozycji. Ma fajną szansę i trzymam za niego kciuki, bo mimo takich sobie umiejętności, może osiągnąć to czego nie dokonało wielu wybitniejszych zawodników od niego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2014, 01:37 PM
Post: #3
RE: Krzysztof Głowacki
@kubala
Głowacki drugim Kołodziejem? Nie, ja tego kompletnie tak nie widzę.
Główka prezentuje otwarty boks, to charakterny pięściarz, wkłada moc w sowje uderzenia, ma psychikę do tego sportu. Widzę ogromną różnicę mentalną między nimi. Czysto boksersko Głowacki też podoba mi się bardziej niż Paweł. W bezpośrednim starciu stawiałbym zdecydowanie na Głowackiego, a i szansę na ugranie czegokolwiek w skali światowej daję mu większe niż niezwykle ograniczonemu Kołodziejowi.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2014, 02:32 PM
Post: #4
RE: Krzysztof Głowacki
Jeśli chodzi o charakter do boksu, to Głowacki przewyższa nie tylko Kołodzieja, ale także Włodarczyka i Masternaka. Ale jeśli chodzi o talent, to niestety, jest poniżej Kołodzieja i Janika. Poza silnym ciosem nie widzę innych poważnych argumentów po jego stronie. Co wyjdzie z takiej mieszanki fizyczno-psychicznych predyspozycji do boksu, zobaczymy. Seferi jest w jego zasięgu i jeżeli zwycięstwo nad nim da tytuł mistrzowski, to będziemy mieli mistrza świata na 1-2 walki. Odsuwając na bok sympatie i emocje, w mojej ocenie Głowacki to najwyżej druga dziesiątka wagi cruiser. W samej Rosji jest 4-5 lepszych bokserów.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2014, 08:37 PM
Post: #5
RE: Krzysztof Głowacki
(19-10-2014 02:32 PM)Hugo napisał(a):  Odsuwając na bok sympatie i emocje, w mojej ocenie Głowacki to najwyżej druga dziesiątka wagi cruiser.

Ciekawa opinia. Ja też klasyfikuje w tej chwili Głowackiego gdzieś w drugiej 10-tce wagi cruiser. Myślę jednak, że właśnie Krzysiek to bokser, który ma szansę osiągnąć znacznie więcej niż Kołodziej. Obok Włodarczyka, Masternaka i Janika to najjaśniejsza postać polskiego boksu jeśli chodzi o CW. Poza tym w przeciwieństwie do innych młodych utalentowanych polskich pięściarzy (Łaszczyk, Szymański, Sulęcki, Cieślak) Głowacki ma czym uderzyć i to być może zadecyduje o tym, iż osiągnie coś fajnego w swojej karierze. Liczę na niego, myślę, że to zawodnik przyszłościowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 02:01 PM
Post: #6
RE: Krzysztof Głowacki
Walka Głowacki - Seferi ma być jedynie półfinałowym eliminatorem do pasa WBA. Jako drugi półfinał ma być potraktowany pojedynek Cleverly - Bellew. To zła wiadomość dla naszego boksera. O ile Seferi jest dla niego do przejścia, to Cleverly i Bellew już raczej nie. Każdy z nich na luzie wypunktuje Głowackiego na dystans. No chyba, że któryś z Brytoli podpali się i pójdzie z Głowackim na wymianę, to wtedy zarysuje się szansa.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 02:37 PM
Post: #7
RE: Krzysztof Głowacki
Skad info, ze to sa polfinalowe eliminatory?
Bokser.org twierdzi co innego: http://www.bokser.org/content/2014/10/31...mobile.jsp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 05:10 PM
Post: #8
RE: Krzysztof Głowacki
Dobra, bokser.org sie poprawil Tongue
http://www.bokser.org/content/2014/10/31...mobile.jsp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 06:00 PM
Post: #9
RE: Krzysztof Głowacki
No to trochę komplikuje sytuację. O ile Seferi POWINIEN być do przejścia, bo wcale nie musi, to Cleverly to już nie te progi, mimo że to nie jest jakiś wybitny zawodnik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 09:17 PM
Post: #10
RE: Krzysztof Głowacki
Widzę, że wszyscy zakładają wygraną Cleva nad Bellew Smile

Może być jeszcze tak, że Głowacki do walki o pas się dopcha: ale będzie to walka o wakat po Hucku właśnie z Clevem/Bellew.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości