Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WBC
18-05-2014, 01:32 PM
Post: #1
WBC
Temat WBC to temat poruszający trzy zagadnienia „Władza. Biznes. Chrześcijaństwo”


Do założenia tego tematu zmusiła mnie pojawiająca się na forum dyskusja w tej materii porozrzucana po wielu różnych tematach.
Do tego dochodzi częste pojawianie się tych tematów we wpisach.
Interesują mnie trzy sprawy do których się odniosę i wyrażę swoje całkowicie odmienne zdanie od większości tu piszących.
1. Spiskowa teoria - kapitał
2. Spiskowa teoria –władza
3. Chrześcijaństwo ,wiara, kościół , religia
Moje wpisy będą rozłożone w czasie ,bo czasu brakuje.
Zacznę od tematu ostatniego na który napisano na tym forum wiele niedorzeczności, nieprawdy i głupot.
Wyjaśnię niektórym ,czym jest chrześcijaństwo i wiara jako całość ,oraz kościół ,bo w ogóle tego nie czują i nie wiedzą.
W następnych swoich wpisach będę po kolei odnosił się do poszczególnych tematów nie zostawiając „suchej nitki” na wielu tu piszących ,i na ich opiniach, które wcześniej umieścili na tym forum.
Wydaje mi się analizując wiele wpisów dotyczących tych trzech tematów ,że to forum jest bardzo lewackie ,a piszącym tu bliżej do komuny , czy sierpa i młota niż do normalności.
Zanim napiszę „wykład” na temat wiary proponuję ,aby zmienić nazwę tego forum na www. lewy-sierpowy.pl
Następny wpis na temat wiary.
Zapraszam do wyrażania swoich opinii .
[A jeżeli kogoś to nie interesuje to niech do tego tematu nie zagląda ,a zajmie się np. punktowaniem walk, lub niech pogra sobie w warcaby na kurniku , Nich piszą tylko Ci co mają coś do powiedzenie w temacie. Lekarzy „od głowy” którzy będą wypisywać jedynie diagnozy o moim stanie zdrowia też tu nie zapraszam]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 03:19 PM
Post: #2
RE: WBC
Czekam z przysłowiowym "ch*jem w ręku" na pierwszy wpis Big GrinBig GrinBig Grin. Wyczuwam temat #klasyk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 04:01 PM
Post: #3
RE: WBC
Zacznijmy od podstawowego argumentu niechęci do kościoła, czyli pedofilii wśród księży.
Na początku trzeba zaznaczyć ,że należy rozdzielić kościół jako instytucję , od kościoła jako wspólnotę wiary, a ściślej oddzielić księży od wiary , religii.
Ale wróćmy do tematu.
Jaka jest przyczyna pedofilii wśród księży , czy można temu zapobiec i czy jest to wina kościoła?
Kościół jako instytucja nie posiada, a także nie wprowadza, bo nie ma takich możliwości instrumentów weryfikacji pod tym kierunkiem przy przyjęciach do seminariów. W związku z tym zboczona część młodych ludzi znalazła sobie doskonałe miejsce dla „umieszczenia swojej osoby” w środowisku, gdzie będzie mogła realizować swoje zboczenia seksualne.
Kościół nie posiadał ,ani narzędzi ,ani możliwości ,ani prawa ,aby takie osoby blokować przed przystąpieniem do stanu duchownego. Dlatego też otwartość kościoła dla wszystkich stała się przyczyną przenikania osób niepożądanych.
Ponadto stan obecnego duchowieństwa jest odzwierciedleniem stanu społeczeństwa. W kościele nie ma ,ani mniej ,ani więcej pedofili niż wśród absolwentów szkół średnich, policjantów, nauczycieli ,studentów itp.

Głupotą jest dyskwalifikacja kościoła dlatego ,że wśród księży są osoby popełniający przestępstwa.
Wśród policjantów jest wielu złodziei ,wśród lekarzy jest wielu ,którzy przyczynili się do śmierci ,czy choroby pomimo, że mieli ratować życie i zdrowie. Ale tylko głupiec może stwierdzić ,że w związku z tym policja , czy lekarze są zbyteczni .
Każdy jest człowiekiem wolnym i sam decyduje w co wierzy ,a w co nie wierzy.
Ale pojedyncze przypadki patologii nie mogą być przyczyną do dyskwalifikacji całej grupy.
Jest wielu oddanych księży, którym poświęcenie dla dobra innych nie jest obce.
Czyli.
Krytyka patologii wśród księży –tak
Dyskwalifikowanie i odrzucenie całego kościoła –nie.
Jest wiele innych argumentów ,że kościół i wiara są niezbędne ale o tym napiszę w następnych wpisach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 04:12 PM
Post: #4
RE: WBC
Rsc
Dobrze napisane,dałbym Ci reputa ale...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 04:32 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2014 04:36 PM przez Metzger.)
Post: #5
Bug RE: WBC
(18-05-2014 04:01 PM)RSC-2 napisał(a):  Kościół jako instytucja nie posiada, a także nie wprowadza, bo nie ma takich możliwości instrumentów weryfikacji pod tym kierunkiem przy przyjęciach do seminariów. W związku z tym zboczona część młodych ludzi znalazła sobie doskonałe miejsce dla „umieszczenia swojej osoby” w środowisku, gdzie będzie mogła realizować swoje zboczenia seksualne.
Fakt, pewnie niełatwo wyjawić skłonności pedofilskie u przyszłych księży, ale kontrowersje budzi co innego - postawa KK wobec już ujawnionych przypadków pedofilii. Gdyby KK stanowczo potępiał pedofilię, pomagał organom ścigania w namierzaniu zwyrodnialców, zadośczynił ofiarom, zapowiadał wzięcie zboczeńców za mordę, to zyskałby powszechne poparcie. Natomiast z pewnych powodów postawa KK wobec tego zboczonego procederu jest zupełnie niepojęta: udawanie, że nic się nie stało, odcinanie się od komentarzy, niechęć do wyciągania konsekwencji wobec pedofilów, krycie ich przestępstw (wypowiedzi nowego prymasa Polski) czy nawet słynne przerzucanie winy na dzieci. Dlaczego tak jest? Czy oni tam w Watykanie nie mają działu PR? Ja widzę tylko jedno logiczne wytłumaczenie zaistniałej sytuacji - duża liczba pedofilów, na wysokich stanowiskach. Po prostu pedofilskie lobby w Watykanie stało się zbyt silne.

Przypomniał mi się kawał:
- Jaka jest w Polsce kara za pedofilię?
- Przeniesienie do innej parafii Wink

(18-05-2014 04:01 PM)RSC-2 napisał(a):  Kościół nie posiadał ,ani narzędzi ,ani możliwości ,ani prawa ,aby takie osoby blokować przed przystąpieniem do stanu duchownego.
Hmm... kościół ma prawo zamykać drzwi przed impotentami, ale nie przed potencjalnymi pedofilami? Dziwna sytuacja.

(18-05-2014 04:01 PM)RSC-2 napisał(a):  W kościele nie ma ,ani mniej ,ani więcej pedofili niż wśród absolwentów szkół średnich, policjantów, nauczycieli ,studentów itp.
Po pierwsze - nie ma miarodajnych danych na ten temat.

Po drugie - akty pedofilskie najliczniej występują tam, gdzie są ku temu dogodne warunki. Warunkami jest obecność dzieci oddanych pod opiekę dorosłego i stopień ich zależności od dorosłego. Dlatego procent pedofilów wcale nie musi być identyczny we wszystkich grupach zawodowych czy społecznych, gdyż ww. warunki nie wszędzie są takie same.

Po trzecie - szczególne skupienie uwagi na pedofilii kościelnej, wynika z tego, że KK pretenduje do roli ostoi moralności, więc nic dziwnego, że jego funkcjonariusze spotykają się z nieproporcjonalnie silną krytyką.

(18-05-2014 04:01 PM)RSC-2 napisał(a):  Głupotą jest dyskwalifikacja kościoła dlatego ,że wśród księży są osoby popełniający przestępstwa.
Pedofilia nie jest jedynym i daleko nie najważniejszym powodem dla którego dyskwalifikuję kościół.

Ciekawy temat. Będę pilnie śledził.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 04:54 PM
Post: #6
RE: WBC
@RSC
Ciekawy temat. Skoro go poruszasz to pewnie masz sporą wiedzę na ten temat. Moim zdaniem instytucja ''kościół'' nie ma zbyt wiele wspólnego z wiarą. Katolicy już chyba zapomnieli czym jest Biblia. To jest to czym powinniśmy się kierować, coś co jest podstawą naszej wiary. W kościele katolickim oprócz tego, że ksiądz podczas kazania zacytuje parę fragmentów z biblii (z których i tak większość chu*a wie) nic nie jest związane z pismem świętym. Urodziłem i wychowuje się w rodzinie katolickiej. Jednak już od roku znam się z pewnym świadkiem jehowy, z którym często rozmawiam na te tematy. I własnie dzięki temu gościowi zauważyłem jak księża robią ludzi w bambuko. Głównym zarzutem katolików na ŚJ jest to, że mają z fałszowaną biblię tzn przerobioną. W ogóle sam fakt jak Ci ludzie się zachowują w przeciwieństwie do katolików. Nie mówię, że wśród ŚJ nie ma krętaczy czy złych ludzi tak jak wśród katolików, ale pod względem samej wiedzy W CO WIERZĄ to jest niebo a ziemia, przepaść dosłownie. Dlaczego większość ludzi nie chce rozmawiać ze ŚJ ? bo nie mają kompletnie argumentów, wolą odmówić rozmowy. Dlaczego Ci ludzie są tak nie lubiani i nazywani sektą? skoro ich wartości religijne są dużo większe niż nasze? dlaczego kościół katolicki nie posługuje się imieniem Boga (Jahwe) co przecież jest faktem a nie jakąś wymyśloną rzeczą przez ŚJ. Dlaczego modlimy się do Maryi i innych świętych skoro w biblii jest napisane jak BYK żeby modlić się tylko do BOGA i tylko modląc się do niego nasze prośby zostaną wysłuchane. Takich pytań mógłbym zadać jeszcze mnóstwo, ale najważniejszym jest to dlaczego Karol Wojtyła był katolikiem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 05:02 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2014 05:04 PM przez RSC-2.)
Post: #7
RE: WBC
@Metzger
Trudno nie przyznać Ci racji w sprawie tuszowania przez Watykan faktów pedofilii.
Ale w sprawie ujawniania tych zachowań księży chciałbym zwrócić uwagę na pewien fakt.
Obecnie bardzo często do molestowania przez księży „przyznają” się „chłopcy” którzy obecnie mają po kilkadziesiąt lat.
Mają już trochę lat i dopiero teraz przypomniało im się, że będąc ministrantem ksiądz mu pod komżę rękę wkładał. Nie wydaje Ci się ,że jest to zjawisko niejednoznaczne?

Piszesz ,że:
„Pedofilia nie jest jedynym i daleko nie najważniejszym powodem dla którego dyskwalifikuję kościół.”
Ja znam te argumenty [np. historia kościoła czyli np. wyprawy krzyżowe czy inkwizycja] ,ale ciekawi mnie co Ty masz na myśli i czy są to wystarczające argumenty, aby położone na szali wraz z zasługami przeważyły na niekorzyść kościoła.
Jestem przekonany ,że jest to niemożliwe gdyż zasługi kościoła dla chrześcijańskiej Polski, Europy czy człowieka są bardziej wyraziste niż jego czarna strona, która oczywiście była.


Ja napiszę także ,że posiadam wiele innych argumentów ,które będą na poparcie tezy że kościół , wiara są pożyteczne.
Będę o nich pisał systematycznie w następnych wpisach i ciekawi mnie jakie kontrargumenty przedstawisz jako człowiek nieprzychylny kościołowi, wierze ,religii.

@RedHawk
Prowadziłem w realu dyskusje ze Świadkami Jehowy na ten temat.
Nie mieli najmniejszych szans na obronę swoich tez i wychodzili z tej dyskusji zawiedzeni, choć nigdy nie przyznali racji to wiem ,że w następnych „nauczaniach” omijali mój dom.
Nieprawdą jest. że katolik i „świadek” mają inną Biblię
[Ale to jest osobny temat]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 05:07 PM
Post: #8
RE: WBC
Nie sadzilem, ze kiedys to napisze, a jednak... Pelna zgoda ze wszystkim co do zdania z tym napisal Metzger.Smile

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 05:19 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2014 05:21 PM przez Joker.)
Post: #9
RE: WBC
RedHawk
To zaproś na forum tego świadka.

Ja na ten przykład zgadzam sie ze wszystkim co napisał kolega RSC-2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 05:24 PM
Post: #10
RE: WBC
@RSC
Już kiedyś o tym pisałeś. W takim razie napisz mi w jaki sposób mogę ''zagiąć'' ŚJ tak żeby nie potrafił mi odpowiedzieć. Możesz odpowiedzieć na priv, założyć inny temat lub po prostu odpisać tutaj (chyba nikt się nie obrazi za bardzo mały offtop, który mimo wszystko jest związany z religią, wiarą i chrześcijaństwem...)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości