Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Punktacje walk - temat zbiorczy
09-01-2014, 06:01 PM
Post: #1
Punktacje walk - temat zbiorczy
Jako, że ten dział funkcjonuje bardzo dynamicznie i sporo się w nim dzieje to postanowiłem stworzyć ten oto wątek. Możecie w nim dzielić się swoimi uwagami dotyczącymi punktowania, a także funkcjonowania LPW.

Od siebie dodam, żebyście nie martwili się brakami na liście wszystkich punktacji - cały czas ją aktualizuję. Obecnie idzie mi to dosyć powoli (z powodu obowiązków), ale ciągle uzupełniam spis na swoim pc. Jeszcze dzisiaj uaktualnię ten forumowy.

I jeszcze taka mała obserwacja/uwaga ode mnie. Fajnie, że wrzucacie sporo walk, ale czasem byłoby bardziej praktycznie, aby nie dodawać za jednym machem zbyt wielu punktacji. Wtedy zdarza się, że mało kto zabierze się do punktowania danej walki. A naprawdę sporo jest pojedynków na forum, które nie doczekały się więcej niż jednej karty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 06:11 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2014 06:19 PM przez BMH.)
Post: #2
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
(09-01-2014 06:01 PM)redd napisał(a):  I jeszcze taka mała obserwacja/uwaga ode mnie. Fajnie, że wrzucacie sporo walk, ale czasem byłoby bardziej praktycznie, aby nie dodawać za jednym machem zbyt wielu punktacji. Wtedy zdarza się, że mało kto zabierze się do punktowania danej walki. A naprawdę sporo jest pojedynków na forum, które nie doczekały się więcej niż jednej karty.

Zrozumialem Redd.Big Grin
Problem jest taki, ze walk do przepisania mam jeszcze kilkanascie, a juz nie mam ochoty zakladac tych tematow, bo mnie to dawno znudzilo... postaram sie robic tak, by wszystko jakos bardziej na raty i malymi kroczkami przepisywac.

"Heh, gdybym miał zapisywać wszystkie zadawane ciosy w każdej rundzie i dzielić ja na celne i niecelne to nie wiem ile by mi zajęło wypunktowanie jednej walki..."
Sander
Po co ktos mialby liczyc ciosy niecelne? Licza sie tylko celne i na niego trzeba zwracac uwage... w przypadku rownej odslony, bierze sie pod uwage inne elementy ktore sa decydujace przy ocenie rundy.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 06:25 PM
Post: #3
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
@Sander

Dlatego też te punktacje są takie "śmieszne"

Ciekawe czy ktoś bierze pod uwagę to że za "uniknięcie ciosu" jest taki sam punkt jak za cios celnie zadany.
Czy ktoś bierze pod uwagę uniki i ciosy wyłapane na rękawice?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 06:31 PM
Post: #4
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
Jasne, że ciosy które lądują na gardzie nie są liczone.
Kiedyś spotkałem się gdzieś z ciekawym sposobem punktowania. Mianowicie jeden gość punktował walkę dzieląc rundę na trzy części, każda część to jedna minuta. Jeśli bokser A był lepszy w dwóch częściach rundy to wygrywał ją.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 06:37 PM
Post: #5
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
@Sander
Debatujesz z gościem, który pisze że punktacje "są śmieszne" a sam swoich kart nie wrzuca...

Ja rund nie dzielę na trzy części, traktuje ją raczej jako całość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 06:43 PM
Post: #6
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
@Sander.
Nie chodzi o uznanie ciosu który został przyjęty na gardę
Chodzi o punkcik dla przeciwnika który tego ciosu uniknął.


W takim razie ta wasza punktacja walk to amatorszczyzna.
Można ją bardziej określić zabawą niż jakimś merytorycznym wskazaniem wyniku walki.

To tak jakby oceniać łyżwiarstwo figurowe i wskazywać „zwycięzcę” na podstawie tego co widać ,czyli ładnej jazdy., bez analizy czy podwójny Salchow miał odpowiednia ilość obrotów, czy Rittberger miał odpowiednio ustawione nogi i czy Axel był wykonany przodem i czy Lutz był czysty.

Dlatego też takie wskazanie lepszego może różnić się od tego co wydał sędzia..
No bo są inne odmienne kryteria oceny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 07:00 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2014 07:01 PM przez Sander.)
Post: #7
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
Więc punktacje sędziów podczas walk też uważasz za amatorszczyznę?
Nie robią oni nic innego niż my.

Pojawiłeś się tu tylko żeby krytykować. Sam od siebie za wiele dodać nie potrafisz...
No za wyjątkiem wielkiego odkrycia o ustawionej walce Floyda z Oscarem gdzie się po prostu kompromitujesz...

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 08:12 PM
Post: #8
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
BMH, wrzucisz tego Mayorgę ze Spinksem? (bo jak nie to ja wrzucę w sobotę chyba ze ktoś mnie uprzedzi)

W sumie wątek pod tytulem "jak punktujecie walki" nie jest taki głupi, ale pozwolę go sobie pociągnąć i popytać kiedy indziej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 08:18 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2014 08:18 PM przez BMH.)
Post: #9
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
Ja ostatnio jej nie punktowalem.Tongue Wspomnialem o tej walce, bo jak kiedys znajomy wypalil mi ja na plycie, i pozniej jak sie spotkalismy, okazalo sie, ze mamy dwie zupelnie inne karty.Big Grin Dlatego bylem ciekawy jak tu na forum bedzie punktowana ta walka. Jak ktos wypunktowal, to smialo niech zaklada temat, ja jutro/pojutrze sie dopisze. Wydaje mi sie jednak, ze i tu punktacje sie beda bardzo roznily.Wink

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 08:27 PM
Post: #10
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
@Sander.

Mnie też krytykują. Niektórzy tylko .

Ale dobra.

Kończę z tą krytyką i czepianiem się.

A wszystkich przepraszam. Szczególnie BMH.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości