Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zarobki bokserów
12-09-2018, 01:17 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2018 01:49 PM przez Gogolius.)
Post: #351
RE: Zarobki bokserów
Temat szeroki, niby znany a dalej jest tak samo.
Pamiętam jak byłem młody i oglądałem walkę Khana z jakimś cieniakiem (aż sprawdzę w boxrec, żeby się dowiedzieć w jakich to latach oglądałem boksy jako nieświadomy kibic - chyba Scott Lawton pod koniec 2007) i byłem oburzony, że już przed walką było wiadomo że Khan dostanie gruby hajs a jego rywal ochłapy. Zawsze uważałem, że powinna być kwota dla wygranego i kwota dla przegranego.

No ale boks to biznes...

Co do Szpilki - to był element szerszego planu pod tytułem "Artur w USA" czyli bardzo duży hajs rozdzielony na walki z bumami + Wilder. W sumie chyba plan nie wypalił, a Szpilka się jednak inwestorom nie spłacił.

Pomysł z płaceniem dodatkowego hajsu przez stacje jest spoko, ale umówmy się że stacja płaci z wyprzedzeniem za walkę i dostaje produkt na którym potem zarabia. Gdybym był takim szefem tv to z drugiej strony oczekiwałbym odszkodowania od bokserów, którzy wręcz przeciwnie - uśpili moich widzów nudną pykaniną (nie mówiąc już o jakichś odwołanych walkach, pozostaniem w narożniku po 3 rundach itd.)

A jeszcze tak precyzując temat wynagrodzeń i telewizji, to sama gala okazała się niewypałem gdyż oglądało ją między 400 (Kownacki-Martic) a 650 tysięcy (walka wieczoru) widzów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2018, 09:42 AM
Post: #352
RE: Zarobki bokserów
Chciałem to wrzucić do Bokserskich zagadek, ale ponieważ jeszcze nie ma oczywistej odpowiedzi, więc bardziej pasuje tutaj.
Zagadka brzmi: 6 października w Chicago odbędzie się gala boksu z następującymi zestawieniami:
Roman vs McDonnell - super kogucia o pas WBA
Beterbijew vs Johnson - półciężka o pas IBF
Adamek vs Miller - ciężka być może jako nieformalny eliminator
Vargas vs Dulorme - półśrednia o damski ch..
Który z w/w bokserów dostanie największą kasę i dlaczego?

Odpowiedź: Vargas, bo kiedyś walczył z Mannym Pacquiao, co "nobilitowało" go do tego stopnia, że do końca swoich dni nie wyjdzie do ringu za mniej niż 1 mln USD.
Gdyby kiedyś walczył z Floydem, to nie wychodziłby za mniej, niż 2 mln USD. Jestem też przekonany, że to walka Vargasa będzie walką wieczoru toczoną jako ostatnia na gali.

Zobaczymy za parę tygodni, czy mam rację.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2018, 09:38 AM
Post: #353
RE: Zarobki bokserów
Prawda.

Dziś małe zaskoczenie: o ile 5 mln dla Alvareza i 4 mln dla Golovkina plus dodatki to nic dziwnego, o tyle bardzo dziwi mnie wysoka gaza O Sullivana - aż 400 tysięcy podczas gdy ulubieniec Oscara, jego rywal Lemieux tylko 200 tys.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2018, 03:55 AM
Post: #354
RE: Zarobki bokserów
No, to chyba była ostatnia taka wypłata O'Suillavana który był znany chyba tylko z tego, że brano go jako zastępstwo za Alvareza we wrześniu'17 (i z tego, że jest Meksykaninem).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2018, 11:11 AM
Post: #355
RE: Zarobki bokserów
Adamek po przegranej walce o Mistrzostwo Świata wagi ciężkiem zarobił za to 3 lmn dolarów

Najnowsze wydarzenia sportowe
Książki o sporcie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2018, 12:08 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2018 12:09 PM przez szalonyAli.)
Post: #356
RE: Zarobki bokserów
No tak, trochę stary temat ;-) . Adamek to były mistrz dwóch kategorii wagowych, bardzo rozpoznawalny w Polsce, wtedy czołowy ciężki według rankingów 1 predentent. Bez wiekszych szans na zwycięstwo,ale nazwisko robi swoje. W dodatku walka w Polsce na stadionie w Gdańsku( w dodatku niektórzy w tym ja widzieli szansę na w miarę wyrównaną walke conajmniej. Taki Momreck , kiedyś mistrz w jr ciężkiej , ale w chwili walki z Kliczką 2012r. 40 lat na karku , kilka wymęczonych zwycięstw w cięzkiej w sumie nikim poważnym ( Adamek miał Arreolę , Granta), warunki na tą wagę słabe , fizycznie też słabizna. Sama walka przeszła już chyba do historii jako 3 najnudniejsze rundy w historii. A też kilka milionów pewnie zarobił .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2018, 08:53 PM
Post: #357
RE: Zarobki bokserów
Tyson Fury - 10 milionów dolarów
Deontay Wilder - 14 milionów dolarów
Oficjalnie.

Faktycznie, 5 baniek od Hearna dla Wildera za byle kogo w Anglii + 10 milionów za AJ w kolejnej walce wygląda słabo. Tak samo jak rewelacje wszystkich wokół jakoby Wilder nie wychodził poza 2-3 bańki. Niezły hajs ogólnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2018, 10:27 AM
Post: #358
RE: Zarobki bokserów
Zarobki pozostałych bokserów na gali Wilder - Fury (swoją drogą bardzo rozbudowany undercard Wink )

Jarrett Hurd $1 milion vs Jason Welborn $30,000
Luis Ortiz $375,000 vs Travis Kauffman $125,000
Joe Joyce $40,000 vs Joe Hanks $50,000
Carlos Licona $30,000 vs Mark Anthony Barriga $25,000
Julian Williams $30,000 vs Francisco Javier Castro $2,500
Jessie Rodriguez $7,000 vs Josue Morales $6,000
Chris Arreola $25,000 vs Maurenzo Smith $16,000
Robert Guerrero $25,000 vs Adam Mate $2,500
Isaac Lowe $5,000 vs Lucas Rafael Baez $2,500
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2019, 01:49 AM
Post: #359
RE: Zarobki bokserów
Pacquiao- 10 mln $ +procenty z PPV
Broner - 2.5 mln $ + procenty z PPV

Badoo Jack- 500 tysięcy
Marcus Browne- 250 tysięcy

Rau’shee Warren - 125 tys,
Nordine Oubaali - 85 tys

Jhack Tepora 50 tys
Hugo Ruiz - 30 tys.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2019, 12:13 PM
Post: #360
RE: Zarobki bokserów
Średnia gaża Pac-Mana i żenująca Bronera jak na historię pojedynków Pac-Mana i reputację samego Bronera (niemniej bliższa sprawiedliwości co cieszy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości