Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beka z rankingów i federacji
01-01-2012, 09:38 PM
Post: #11
RE: Beka z rankingów i federacji
Gdyby to ode mnie zależało to walka Zbik-Chavez Jr nie powinna być walką o pas. Sam Zbik był tymczasowym mistrzem, dali mu normalny, ponieważ Martinez dostał pas diamentowy. Gdyby któryś z pary Chavez, Zbik miałby walczyć z Martinezem, nie postawiłbym na nich. Martinez był prawdziwym mistrzem, pokombinowali z pasem tymczasowym, diamentowym. Nie pamiętam dokładnie pewnej liczby, wiem że była duża, wypowiedział ją pan Kostyra - pokazuje ilu jest mistrzów świata. Za dużo pasków się porobiło, pieniądze się dla władz federacji jedynie liczą :/

Boks - nie dzieli nas a łączy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2012, 11:45 AM
Post: #12
RE: Beka z rankingów i federacji
Nadszedł nowy rok, więc mamy noworoczne przesłanie/orędzie szefa WBA, Gilberto Mendozy. oto jego fragmenty (pogrubienia są moje):

It seems like time is still, and all the main players remain in a state of disunity and inequality. Excessive and caustic criticism will never lead to the harmony and comprehension necessary to reach a balance between economic power, fans’ needs, sanctioning body rulings and boxers’ benefits and development.

The WBA had a very active year with a total of 80 championship bouts, including 23 interim and 15 super champion titles. Without any doubt the most criticized topic of the organization. While our goal is to increase boxing popularity and give more opportunities, another sector feels it is a form of adding confusion to the sport.

Perhaps, regarding interim titles, the WBA shall be vigilant as to the quality of boxers involved, consistent with the rules or even consider avoiding the topic altogether. The fact is any action will not stop the alleged proliferation. With so many young boxers and future legendary promoters starting from the bottom, and broadcasters demanding titles, other organizations may emerge. In the end we all form part of this community. Thus all your comments and concerns are welcome and considered with respect and understanding.

Another controversial point would be neutrality and officials’ performance in close bouts. Regarding the referees or judges, who are the face of fairness and justice in boxing, uniform criteria along with world title experience shall be guaranteed to participants. Within the current rules, local commissions must provide neutrality.

Coordination and agreement between major sanctioning bodies is necessary to face the same obstacle together. Working with promoters and TV networks is unfinished business to be pursue.

A close relationship with all boxers, and especially champions, listening to their concerns and thoughts would continue to be a top priority. After all they are the core of the business.

AIBA has made clear statements to expand its operation in the professional business or including pro boxers in the Olympics. Without any disrespect- the essence of amateurs is to build careers, facilitate the basics and respect for boxing. In these they shall focus.

Bringing back the importance of trainers, promoting seminars and certifications, is another task overlooked through the years. In the end, these mentors are the channel to bring hungry young kids a better way of living.

Happy New Year 2012!


Cóż, panowie zaczynają rozumieć, że zaszli trochę za daleko, więc próbują się tłumaczyć. Dla mnie to bardzo nieudolne. Próbują coś tam zdziałać w kwestii współpracy z innymi federacjami, ale akurat oni tutaj cudów nie zdziałają, dużo więcej zależy od Sulaimana, moim zdaniem.

Moim zdaniem akurat, krytycyzm działań WBA dotyczących walk mistrzowskich, a zwłaszcza ich tymczasowych tytułów, jest wciąż niewystarczający. Telewizje powinny dać im warunek, że nie będą tego pokazywać, inne federacje nie powinny zgadzać się na unifikacje z ich "tymczasowymi" i "zwykłymi" mistrzami, jeśli w danej kategorii wagowej jest więcej niż jeden "WBA champion".

Kolejną kwestią jest "ochrona" swoich mistrzów, dawanie im możliwości walki z kim chcą (zobaczcie choćby przykład ostatnich walk Guillermo Jonesa, czy Szumenowa), brak nacisków na "wewnętrzną unifikację" między poszczególnymi "miszczami" itd, to są właśnie powody, dla których WBA jest tak krytykowana.

Mam nadzieję, że te ich gierki się zemszczą i nikt poważny nie będzie się chciał bić o ten tytuł, a tym samym zyski federacji ograniczą się do prowincjonalnych gal, gdzie pieniądze nie są duże.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2012, 04:27 PM
Post: #13
RE: Beka z rankingów i federacji
Nie wiem, czy ten ranking nadaje się do tego tematu, ale uznałem że skoro "The Ring" ma swój pas, to na ten absurd można zwrócić uwagę.
W rankingu "The Ring" w junior muszej na pierwszym miejscu znajduje się Keb Baas...

1.
Gilberto Keb Baas

Country: Mexico
Record: 35-21-4 (22 KOs)
Ranking: This Week: 1 | Last Week: 1 | Weeks On List: 61
2.
Ulises Solis

Country: Mexico
Record: 34-2-3 (21 KOs)
Ranking: This Week: 2 | Last Week: 2 | Weeks On List: 401
Titles: IBF
3.
Roman Gonzalez

Country: Nicaragua
Record: 30-0-0 (25 KOs)
Ranking: This Week: 3 | Last Week: 3 | Weeks On List: 42

Jak dla mnie spora wpadka redaktorów.... Keba nad Gonzaleza? Jakim cudem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2012, 08:54 PM
Post: #14
RE: Beka z rankingów i federacji
Tak, Keb jest na 1 miejscu, a Hernandez, który go skończył przed czasem jest 8, a Kompayak, który wygrał z tym ostatnim jest tylko miejsce przed nim. A powyżej nich Masayuki Kuroda (z kim on walczył?). Tylko, że to jest ogólnie słaba kategoria i panuje w niej spory bałagan. Ale masz rację, mogliby to posprzątać.

W innych jest zdecydowanie lepiej, więc The Ring bym się specjalnie nie czepiał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2012, 05:18 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2012 05:19 PM przez Maynard.)
Post: #15
Heart RE: Beka z rankingów i federacji
Heh, w rankingach znalazłem już wiele dziwnych rzeczy, ale takiego numeru jeszcze nie widziałem. Zobaczcie, co odkryłem wertując ranking WBA:

SUPER LIGHTWEIGHT 140 Lbs / 63.50 Kgs
SUPER CHAMPION:
LAMONT PETTERSON
USA
WORLD CHAMPION:
MARCOS MAIDANA
ARG
Won Title:
04-09-11
Last Mandatory:
Last Defense:
09-23-11
1. JOHAN PEREZ (INT. CHAMP) VEN
2. AMIR KHAN U.K.
3. HUMBERTO SOTO MEX
4. BRUNET ZAMORA (WBA I/C) ITA
5. ZAB JUDAH USA
6. ALBERTO MOSQUERA PAN
7. LUCAS MARTIN MATTHYSSE ARG
8. PAUL McCLOSKEY U.K.
9. JESSIE VARGAS USA
10. IGNACIO MENDOZA COL
11. MIKE ALVARADO USA
12. EDGAR SANTANA (NABA) P.R.
13. ANTONIO LOZADA JR. MEX
14. ANDRZEJ WAWRYK (WBA INT) POL
15. RAYMOND SERRANO USA

I teraz najlepsze - myślałem, że to zwykła pomyłka, która mogła się zdarzyć podczas kopiowania danych, ale się myliłem.

Oto oficjalne wyjaśnienie WBA (źródło: http://wbanews.com/artman/uploads/1/JANU...PORT_2.pdf )

Andrzej Wawryk enters at # 14 for regional recognition.

Ciekawe, co na to sam zainteresowany? Wyczyn niespotykany, biorąc pod uwagę fakt, że zgodnie z regulaminem WBA jeden bokser nie może figurować jednocześnie w rankingu 2 kategorii wagowych (Wawrzyk, tym razem poprawnie zapisany znajduje sie na 12 miejscu rankingu w ciężkiej). A tu mamy na dodatek kategorie dość mocno od siebie oddaloneWink

Najlepsze jest to, że uzasadnieniem jest posiadanie pasa mistrza międzynarodowego, a więc wychodzi na to, że sami "układacze" rankingu nie ogarniają swoich własnych pasków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2012, 09:11 PM
Post: #16
RE: Beka z rankingów i federacji
No cóż, w wadze ciężkiej panują Kliczkowie, trzeba więc ruszać na podbój niższej wagi.

Chris Byrd próbował po latach w ciężkiej atakować półciężką. Nie udało mu się, jak wiemy...

Enzo Makaron, dawny mistrz cruiser, próbuje teraz w półciężkiej.

Anthony Mundine był mistrzem w superśredniej, a po kilku latach został mistrzem junior średniej.

Teraz czas na Andrzeja Wawrzyka, dokonać tego, czego nie udało się jeszcze nikomu.

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2012, 10:42 PM
Post: #17
RE: Beka z rankingów i federacji
Jak dla mnie to największą porażką wszystkich federacji jest obecność pasów: interim, silver, baltic, interafryka, intercostam itp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2012, 11:17 PM
Post: #18
RE: Beka z rankingów i federacji
No to może Valuev przejdzie do Cruiser???

A w rankingach to jest niezła kupa śmiechu,z przewagą kupy!!!
WBC-numer 2 w Cruiser jest Fragomeni,a 4 jest Branco,11 jest Hutkowski,12 Master,13 Janik,a dopiero 15 Tarver,brak słów.
W 154 funtach Jonak jest 3 i wyprzedza takich bokserów jak: Lara(4),Delvin(5),Wiliams(7),Ishida(10),czy Molina(15)-nie wiem czemu?

140 funtów i kolejne zaskoczenia,Olusegun jest numerem jeden(a z kim on walczył?),ale najlepszy jest obijacz kompletnych bumów niejaki Singwancha,wyprzedza o jedną pozycję Matthysse który jest dopiero szósty.

World Boxing Comedy!!!

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2012, 11:21 PM
Post: #19
RE: Beka z rankingów i federacji
Co do naszych w rankingach WBC to fakt jest taki, że Wasyl ma zajebiste układy w WBC, podobnie jak Włosi, Fragomeni za niedługo bd obowiązkowym pretendentem. Wg mnie powinien walczyć o to miano z Palaciosem, obaj nie zasłużyli na miejsca, na których są, to niech chociaż udowodnią swoją wartość walcząc ze sobą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2012, 10:03 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2012 10:04 AM przez Adammobp.)
Post: #20
RE: Beka z rankingów i federacji
O kurczę, teraz zobaczyłem, że Silvio Branco w tym roku kończy 46 lat... Giacobbe 3 lata młodszy, ale od czasu dwóch walk z Krzysiem i Węgrem walczył bardziej rekreacyjnie. Tę walkę o WBC Silver oni dostali chyba za chleb i wodę.

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości