Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje i zasady
30-03-2013, 12:40 PM
Post: #1
Informacje i zasady
WPROWADZENIE
Pora na zmiany w forumowej Lidze Punktacji Walk. Stara forma odchodzi do lamusa, nowa zaś jest swoistą małą rewolucją. W tym temacie postaram się przedstawić zmiany (mam nadzieję, że na lepsze) i nowe zasady.

INFORMACJE I ZASADY
- Możecie punktować całkowicie DOWOLNE walki. Zatem teraz możecie tworzyć tematy poświęcone tak aktualnym pojedynkom jak i na przykład kilkunastoletnim klasykom.

- Od teraz nie będzie określonego czasu na punktację walki przed zamknięciem i podsumowaniem danego tygodnia. Po prostu tworzycie temat poświęcony walce, której punktacją chcecie się podzielić z innymi Forumowiczami - jeśli ktoś będzie zainteresowany, to doda swoją kartę, jeśli zaś nie, to po prostu tego nie zrobi.

- Nowe tematy nazywajcie według schematu "BOKSER 1 - BOKSER 2, DATA" (np. Chris Byrd - Andrzej Gołota, 2004-04-17) żeby można było od razu wiedzieć o jaką walkę chodzi.

- Rezygnujemy z ankiet. W starszych tematach pozostaną, w nowych nie musicie ich dodawać. Jeśli jednak ktoś chce to zrobić - oczywiście może.

- Jeśli tworzycie nowy temat, to dobrze byłoby żebyście robili to w taki sposób, jak ja w starszych tematach, czyli napisali krótkie informacje o pojedynku (data, stawka walki, miejsce, punktacje oficjalne, jakaś fotka), ponieważ jak mi się wydaje jest to estetyczna i czytelna forma. Jeśli jednak komuś nie będzie się chciało, to ja jako moderator będę mógł ujednolicać tematy.

- Zamiast dodawania wyników z danych tygodni do tematu głównego stworzyłem alfabetyczny spis walk ( http://forum.bokser.org/thread-1052.html ), w którym przedstawione są wszystkie tematy + Wasze punktacje. Będę go aktualizował raz na tydzień lub dwa (zależnie od Waszej aktywności).

- Najważniejsze: przed stworzeniem nowego tematu UPEWNIJ SIĘ, ŻE NIE ZOSTAŁ ON JUŻ STWORZONY, aby uniknąć chaosu.

SCHEMATY PUNKTACJI
W Waszych komentarzach prosiłbym o punktowanie według jednego schematu, na zasadzie "round by round". Przykład na podstawie hipotetycznej walki toczonej na dystansie 4 rund:
Cytat:Runda 1: 10-9 Bokser A
Runda 2: 9-10 Bokser B
Runda 3: 10-9 Bokser A
Runda 4: 10-10 Remis

Punktacja końcowa: 39-38 Bokser A
Jeżeli w danej walce uznacie którąś z rund za wyrównaną i mogącą być punktowaną na korzyść tak jednego, jak i drugiego pięściarza, oznaczcie ją gwiazdką *. W punktacji końcowej natomiast powinniście podać każdy możliwy wariant punktacji. Przykład znów na walce toczonej na dystansie 4 rund:
Cytat:Runda 1: 10-9* Bokser A
Runda 2: 10-9* Bokser A
Runda 3: 10-9 Bokser A
Runda 4: 9-10* Bokser B

Możliwe warianty punktacji końcowej:
1)40-36 Bokser A (zapisując wyrównane rundy na jego konto)
2)39-37 Bokser B (zapisując wyrównane rundy na jego konto)

Jeśli macie jakieś pytania, to oczywiście pytajcie, a ja postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

Mam nadzieję, że nowe zasady są klarowne oraz, że teraz liga będzie cieszyła się większym Waszym zainteresowaniem. Zapraszam serdecznie do udziału, gdyż jest to naprawdę ciekawa zabawa i dobre pole do dyskusji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2013, 04:12 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2014 12:57 PM przez Sander.)
Post: #2
RE: Informacje i zasady
Kilkukrotnie proszono mnie już o edycję postów w tym dziale, więc żeby zaoszczędzić czasu tak swojego jak i Waszego wklejam tutaj ten "szablon" do tworzenia odpowiednich tematów. Wystarczy wybrać opcję "Odpowiedz cytując ten post" i skopiować te dane do nowego tematu:


Bokser A - Bokser B

[img]LINK DO ZDJĘCIA[/img]

Data:
Miejsce walki:
Stawka walki:
Sędzia ringowy:
Sędzia punktowy 1:
Sędzia punktowy 2:
Sędzia punktowy 3:
Link do nagrania:

O walce:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2014, 09:16 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2014 09:17 AM przez Sander.)
Post: #3
RE: Informacje i zasady
Zamykam temat, do luźnych dyskusji zapraszam do tematu zbiorczego.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2014, 06:44 PM
Post: #4
RE: Informacje i zasady
Proszę o nie tworzenie w LPW więcej niż 2-3 tematy dziennie na głowę. Bo inaczej to będę musiał to aktualizować ze dwa lata Smile.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2014, 06:58 PM
Post: #5
RE: Informacje i zasady
@Sander
Szefie tak się rozpędziłem, że nic mnie nie zatrzyma. CCConeser dochodzi do prawidłowych werdyktów Big Grin. Postaram się przystopować, ale nie obiecuje Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2015, 08:57 PM
Post: #6
RE: Informacje i zasady
Nie chce mi się zakłądać nowego tematu specjalnie po to.
Wszyscy których interesuje LPW - zapraszam do wygloszenia opinii.

Będzie trzeba (kiedyś...) uaktualnić listę LPW, a ja myślę nad formą spisu treści.

Moja propozycja jest do bólu prosta:

Artur Abraham vs Robert Stieglitz: http://forum.bokser.org/thread-1727.html

Kto z kim i link do tematu. Punktacje, datę walki i całą resztę widać pod tym linkiem, po co się powtarzać.
Co o tym sądzicie?: >
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2015, 09:07 PM
Post: #7
RE: Informacje i zasady
Zrób tak, żeby było Ci jak najłatwiej i jak najszybciej to aktualizować, bo jak będzie trzeba dużo się z tym pieprzyć, to motywacji nie znajdziesz za cholerę Smile.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2015, 09:09 PM
Post: #8
RE: Informacje i zasady
Dobry pomysł Gogo.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2015, 09:11 PM
Post: #9
RE: Informacje i zasady
Mamy tu leniuszka...
Osobiście mi to zwisa bo i tak nigdy nie korzystałem ze spisu,prosta forma lepsza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2015, 10:14 PM
Post: #10
RE: Informacje i zasady
No taki spis ma same zalety:

-> nie ma niepotrzebnych informacji, które i tak są w temacie
-> najłatwiej to zrobić
-> jest klarowny, zabierze najmniej miejsca itd.

Taki spis jak jest teraz to robota na kilkadziesiąt godzin. Taki prostszy myślę że mógłbym ogarnąć w weekend (mam nadzieję że zrobię to w kwietniu)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości